Skocz do zawartości

Autorytet Forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bez wzgledu na wszystko NOMINUJE JANUSZA P. co z tego że jest producentem przecież wiadomosci jakie posiada na temat sprzętu to są wiadomosci które sam zdobył CO MA PIERNIK DO WIATRAK ??

 

Janusz P. na autorytet i już :angry:

 

No przecież to jakieś "jajka" są - ma najwiecej postów zna się na rzeczy , pomaga innym itp .

KTO SIĘ ZE MNĄ ZGADZA ??

 

Adam zastanów się dobrze :Beer:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bez wzgledu na wszystko NOMINUJE JANUSZA P. co z tego że jest producentem przecież wiadomosci jakie posiada na temat sprzętu to są wiadomosci które sam zdobył CO MA PIERNIK DO WIATRAK ??

 

Janusz P. na autorytet i już  :angry: 

 

No przecież to jakieś "jajka" są  - ma najwiecej postów zna się na rzeczy , pomaga innym itp .

KTO SIĘ ZE MNĄ ZGADZA ?? 

 

Adam zastanów się dobrze  :Beer:

Bobi, Janusz jest osobą na tyle szeroko znaną w światku astro, że raczej nie potrzebuje żadnego dodatkowego tytułu, żeby inni się bardziej liczyli z Jego zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bez wzgledu na wszystko NOMINUJE JANUSZA P. co z tego że jest producentem przecież wiadomosci jakie posiada na temat sprzętu to są wiadomosci które sam zdobył CO MA PIERNIK DO WIATRAK ??

 

Janusz P. na autorytet i już  :angry: 

 

No przecież to jakieś "jajka" są  - ma najwiecej postów zna się na rzeczy , pomaga innym itp .

KTO SIĘ ZE MNĄ ZGADZA ?? 

 

Adam zastanów się dobrze  :Beer:

 

Myśle że jednak producent to producent i nigdy nie będzie osobą w pełni obiektywną np. przy wyborze sprzętu - nie czarujmy się.

 

Swoją wiedzę ma ale na publicznym forum nie można faworyzować żadnego producenta czy importera z takiego względu że każdy sprzedawca na publicznym forum powienien być na równi.

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jednak producent to producent i nigdy nie będzie osobą w pełni obiektywną np. przy wyborze sprzętu - nie czarujmy się.

 

Swoją wiedzę ma ale na publicznym forum nie można faworyzować żadnego producenta czy importera z takiego względu że każdy sprzedawca na publicznym forum powienien być na równi.

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

 

 

No widzisz to tym bardziej należy mu się bez gadania miano Autorytetu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bez wzgledu na wszystko NOMINUJE JANUSZA P. co z tego że jest producentem przecież wiadomosci jakie posiada na temat sprzętu to są wiadomosci które sam zdobył CO MA PIERNIK DO WIATRAK ??

 

Janusz P. na autorytet i już  :angry: 

 

No przecież to jakieś "jajka" są  - ma najwiecej postów zna się na rzeczy , pomaga innym itp .

KTO SIĘ ZE MNĄ ZGADZA ?? 

 

Adam zastanów się dobrze  :Beer:

 

Tak prawdę mówiąc to osobiście nie zauważyłem żeby P.Janusz zachwalał pod niebiosa i na każdym kroku produkty firmy z grodu Kraka. Odpowiedzi, które dawał a które czytałem (poprawcie mnie jak się mylę bo wszystkim nie jestem w stanie przeczytać) dotyczyły konkretnej sprawy i w sposób obiektywny.

 

A nawet kiedy wrzuciłem temat zakupu okularu zabrał głos dopiero po moim zakupie, nie było żadnej nagonki na zakupy "u niego".

 

Kompromis - Autorytet wsród producentów! :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, tak jak napisał McArti, będę dyskutował z jakimś klonem MarcinaL

 

Trochę czytam fora, i widzę że właśnie MarcinL całkiem ciekawie i obszernie pisze na forum astronomia.pl, np. tu:

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?t=1407

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?t=1180

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?t=1348

 

i w wielu innych wątkach, bardzo dużo rzeczy można się dowiedzieć. Nie rozumiem dlaczego McArti, Arek i inni nie podejmują dyskusji z Marcinem jeżeli się rzeczywiście myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to osobiście nie zauważyłem żeby P.Janusz zachwalał pod niebiosa i na każdym kroku produkty firmy z grodu Kraka. Odpowiedzi, które dawał a które czytałem (poprawcie mnie jak się mylę bo wszystkim nie jestem w stanie przeczytać) dotyczyły konkretnej sprawy i w sposób obiektywny.

 

A nawet kiedy wrzuciłem temat zakupu okularu zabrał głos dopiero po moim zakupie, nie było żadnej nagonki na zakupy "u niego". 

 

Kompromis - Autorytet wsród producentów!  :banan:

 

 

No prosze w końcu ktos to zauważył :notworthy: Autorytet jak nic więc po co się kłucić :Beer: Adamie zastanów się dobrze :huh:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to osobiście nie zauważyłem żeby P.Janusz zachwalał pod niebiosa i na każdym kroku produkty firmy z grodu Kraka. Odpowiedzi, które dawał a które czytałem (poprawcie mnie jak się mylę bo wszystkim nie jestem w stanie przeczytać) dotyczyły konkretnej sprawy i w sposób obiektywny.

 

A nawet kiedy wrzuciłem temat zakupu okularu zabrał głos dopiero po moim zakupie, nie było żadnej nagonki na zakupy "u niego". 

 

Kompromis - Autorytet wsród producentów!  :banan:

 

Niektórzu zauważyli co innego: oceny okularów w zależności od tego jakie są aktualnie w ofercie, patrz wątek o okularach ED gdy były w promocyjnych niskich cenach oferowane przez dwu Forumowiczów.

 

Ale ostatnio z tym był spokój, w ogóle mniej jest pytań o to CO KUPIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytam fora, i widzę że właśnie MarcinL całkiem ciekawie i obszernie pisze na forum astronomia.pl, np. tu:

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?t=1407

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?t=1180

http://www.astronomia.pl/forum/viewtopic.php?t=1348

 

i w wielu innych wątkach, bardzo dużo rzeczy można się dowiedzieć. Nie rozumiem dlaczego McArti, Arek i inni nie podejmują dyskusji z Marcinem jeżeli się rzeczywiście myli.

 

Mnie tylko fascynuje, skąd Marcin bierze tyle wolnego czasu, żeby pisać takie elaboraty w Internecie... Przecież za Jego kadencji na Astro-Forum odpowiadał na posty lotem błyskawicy, a każda jego wypowiedź (okraszona inkrustracjami stylistycznymi) musiała być na pół strony, choć niekiedy treść można było ująć w dwóch zdaniach... :D

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

 

PS. Nie rozmawia się o osobach nieobecnych w towarzystwie :lanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzu zauważyli co innego: oceny okularów w zależności od tego jakie są aktualnie w ofercie, patrz wątek o okularach ED gdy były w promocyjnych niskich cenach oferowane przez dwu Forumowiczów.

 

Ale ostatnio z tym był spokój, w ogóle mniej jest pytań o to CO KUPIĆ.

 

Hmm .... Cygnusie ty zawsze coś znajdziesz :Boink: I co w tym złego ze oferuje (ocenia) okulary to tym bardziej autorytet bo pomaga innym :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz to że MarcinL pisze merytorycznie i w jednym poście można poczytać sporo na dany temat, to przecież super. Na obu forach są te same osoby i do recenzji MarcinaL nie widzę zastrzeżeń a raczej potwierdzenia zawartych informacji. Jakby pisał niepoprawnie toby zastrzeżenia były. W każdym razie ja lubię poczytać post w którym znajdę tyle wiadomości np. o lornetkach jak posty MarcinaL.

Edytowane przez temp45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi, jeszcze dwa takie posty i będziesz nominowany w kategorii Lizus Forum.

 

Rozumiem, że Janusz ma silną osobowość, ale chłopie, przeczytaj swoje posty, spójrz z boku na swoją "stopkę"...

Gdy będzie czegoś potrzebował, sam o to zawalczy i to pewnie skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi, jeszcze dwa takie posty i będziesz nominowany w kategorii Lizus Forum.

 

Rozumiem, że Janusz ma silną osobowość, ale chłopie, przeczytaj swoje posty, spójrz z boku na swoją "stopkę"...

Gdy będzie czegoś potrzebował, sam o to zawalczy i to pewnie skutecznie.

 

 

Oj wypraszam sobie :angry: Masz coś do moich postów i mojej stopki ?? :huh:

 

Ja piernicze z wami sie nie da , to forum schodzi na psy :angry:

 

Nominujecie osoby na autorytet które prawie nic nie wnosza w dziedzinę "astro" .. no comment :angry: Powiem tak te nominacje to są chyba tak " no .. znamy się tyle lat kliknij bo chce byc autorytetem " lipa totalna ...

 

P.s. Jak chcecie mnie zbanować to prosze ... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz to że MarcinL pisze merytorycznie i w jednym poście można poczytać sporo na dany temat, to przecież super. Na obu forach są te same osoby i do recenzji MarcinaL nie widzę zastrzeżeń a raczej potwierdzenia zawartych informacji. Jakby pisał niepoprawnie toby zastrzeżenia były. W każdym razie ja lubię poczytać post w którym znajdę tyle wiadomości np. o lornetkach jak posty MarcinaL.

 

No i ok!!

 

Tylko widzisz - Marcin ma taką typowo "akademicką" naturę, polegającą na mówieniu jedenego i tego samego na 15 różnych sposobów i w formie, która nie przypadkiem nie zyskała sobie sympatii wśród społeczności tego Forum.

 

Poza tym zwróć uwagę na brak obiektywizmu w jego wypowiedziach, która objawia się tym, że dziwnym trafem wszystko to, co on posiada, jest najlepsze i "warto kupić". Już nie wspomnę tego, że w zasadzie nie było sensu dyskutować z Nim na jakikolwiek temat, gdyż - oczywiście - zawsze on miał rację.

 

Co do osoby samego Marcina, to trudno mi się wypowiadać, bo go nie znam - możliwe, że nie siedząc przed klawiaturą jest zupełnie inną osobą.

 

 

PS. Sorry za ten offtop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi, panie kochany, spokojnie - przecież nikt nawet nie wspomina o banowaniu.

Może to tylko moje odczucie, ale mam wrażenie że gdybyś mógł, to bys nosił Janusza na rękach i całował jego ślady. Jestem pewien, że janusz da sobie doskonale radę bez tego.

Przepraszam - nie powinienem Ci może tego wypominać. Mi nic do tego. Ale ile można czytać Twoje bałwochwalcze posty?

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi, panie kochany, spokojnie - przecież nikt nawet nie wspomina o banowaniu.

Może to tylko moje odczucie, ale mam wrażenie że gdybyś mógł, to bys nosił Janusza na rękach i całował jego ślady. Jestem pewien, że janusz da sobie doskonale radę bez tego.

Przepraszam - nie powinienem Ci może tego wypominać. Mi nic do tego. Ale ile można czytać Twoje bałwochwalcze posty?

:notworthy:

 

 

Człowieku za kogo ty mnie masz?? Co to ja jestem ze mam Janusza po ...

Uważam poprostu ze na forum zaczyna wkraczać NIESPRAWIEDLIWOŚC :angry:

 

Lepiej luknij na swoją "stopkę" :ha:

 

Nie zapomnij ze jest opcja Ignorowania więc jak coś nie pasi to kliknij :huh:

 

A na dalsze rozwijanie wątku :Beer:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w formie, która nie przypadkiem nie zyskała sobie sympatii wśród społeczności tego Forum.

Poza tym zwróć uwagę na brak obiektywizmu w jego wypowiedziach, która objawia się tym, że dziwnym trafem wszystko to, co on posiada, jest najlepsze i "warto kupić". Już nie wspomnę tego, że w zasadzie nie było sensu dyskutować z Nim na jakikolwiek temat, gdyż - oczywiście - zawsze on miał rację.

 

Mateusz a na drugim forum forma wypowiedzi MarcinaL jest jakoś OK - mnie odpowiada. A pisze zazwyczaj interesujące rzeczy i raczej obiektywnie. Np. o polskiej lornetce wojskowej LP 7x45 też napisał że ma swoje wady i akurat do astronomii nie poleca a raczej na poligon, a Zeissa tak. Tak samo o rzadkich starszych lornetkach szerokokątnych. W każdym razie tego typu opracowań nie ma za wiele w polskim necie i dobrze że Pan MarcinL trochę tu podziałał, sam sporo skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z "ekspertami" na pierwszy rzut oka może wydawać się świetny, ale po zastanowieniu stwierdzam że podział na wiedzących więcej i wiedzących trochę mniej nie jest zbyt fortunny. Ustalamy granicę, która w rzeczywistości nie istnieje. Wiele osób może poczuć się urażonych, słusznie czy niesłusznie, ale jednak. Pojawi się pewnie problem udzielania się tylko po to, aby ktoś mnie nominował. Posty "nie ekspertów" mogą stracić na ważności. No i zaczną się spory, jak ten parę postów wyżej.

 

Po to każdy nowy forumowicz ma rozum, aby z niego korzystać. Gdy ponad pół roku temu zadałem swoje pierwsze tutaj pytanie, od razu znalazłem się "w polu" MarcinaL, niestrudzenie doradzającego mi okulary Plossl NPZ :-) Jednak dzięki pomocy innych forumowiczów (którzy także potrafili mówić rzeczy zupełnie ze sobą sprzeczne), a także chwili zastanowienia, podjąłem właściwą decyzję. I nie wydaje mi sie, żeby brak znaczków eksperckich jakoś utrudniał w takiej sytuacji sprawę.

 

Tak więc Adamie, z całym szacunkiem, ale pomysł zupełnie nie trafiony - jakimkolwiek podziałom mówię stanowcze nie. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego McArti, Arek i inni nie podejmują dyskusji z Marcinem jeżeli się rzeczywiście myli.

 

Misiek naprawde nie wracajmy do tego. Bądź szczęśliwy, że nic niewiesz na temat rozmów z ML. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Adamie, z całym szacunkiem, ale pomysł zupełnie nie trafiony - jakimkolwiek podziałom mówię stanowcze nie.   :Salut:

 

Jeżeli mogę wyrazić swoje skromne zdanie to zgadzam się z powyższym. (Poza fragmentem o okularach NPZ które sam używam i jestem bardziej niż zadowolony).

Nie po tym poznaje się mądrych na forum, szczególnie jeśli kumple nawzajem ponadawają sobie "etykietki" autorytetów, specjalistów aby popisać się przed początkującymi nowymi członkami i dodać sobie splendoru. To co kto reprezentuje od razu widać jak się przeczyta jego post.

 

PS. McArti nie traktuj mnie jak dziecko jak jestem nowy. Może też będziesz dla mnie Misiek McArti?

Edytowane przez temp45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już po tygodniu-dwóch obecności na forum każdy użytkownik jest w stanie wyrobić sobie zdanie o sporej części piszących - jakość postów mówi przecież sama za siebie.

 

Do okularów NPZ nie mam żadnych zarzutów, jako że nigdy nie patrzyłem przez żadnego. Chciałem tylko podkreślić, że MarcinL polecał, na ślepo, tylko i wyłącznie te okulary, innych marek unikajac jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z "ekspertami" na pierwszy rzut oka może wydawać się świetny, ale po zastanowieniu stwierdzam że podział na wiedzących więcej i wiedzących trochę mniej nie jest zbyt fortunny. Ustalamy granicę, która w rzeczywistości nie istnieje. Wiele osób może poczuć się urażonych, słusznie czy niesłusznie, ale jednak. Pojawi się pewnie problem udzielania się tylko po to, aby ktoś mnie nominował. Posty "nie ekspertów" mogą stracić na ważności. No i zaczną się spory, jak ten parę postów wyżej.

 

Po to każdy nowy forumowicz ma rozum, aby z niego korzystać. Gdy ponad pół roku temu zadałem swoje pierwsze tutaj pytanie, od razu znalazłem się "w polu" MarcinaL, niestrudzenie doradzającego mi okulary Plossl NPZ :-) Jednak dzięki pomocy innych forumowiczów (którzy także potrafili mówić rzeczy zupełnie ze sobą sprzeczne), a także chwili zastanowienia, podjąłem właściwą decyzję. I nie wydaje mi sie, żeby brak znaczków eksperckich jakoś utrudniał w takiej sytuacji sprawę.

 

Tak więc Adamie, z całym szacunkiem, ale pomysł zupełnie nie trafiony - jakimkolwiek podziałom mówię stanowcze nie:Salut:

 

 

 

 

Jeżeli mogę wyrazić swoje skromne zdanie to zgadzam się z powyższym. (Poza fragmentem o okularach NPZ które sam używam i jestem bardziej niż zadowolony).

Nie po tym poznaje się mądrych na forum, szczególnie jeśli kumple nawzajem ponadawają sobie "etykietki" autorytetów, specjalistów aby popisać się przed początkującymi nowymi członkami i dodać sobie splendoru. To co kto reprezentuje od razu widać jak się przeczyta jego post.

 

PS. McArti nie traktuj mnie jak dziecko jak jestem nowy. Może też będziesz dla mnie Misiek McArti?

 

No i prosze coraz więcej osób uważa tak jak ja - po co się nawzajem wyrózniać - i tak chyba kazdy wiedział od początku że tak będzie - zyjemy w wolnym kraju kazdy jest sobie równy więc wywyzszani kogos na forum innych nie ma sensu . Każdy chyba czyta forum i sam może wywnoskować kto jest dobry i zna się dobrze na rzeczy , a kto nie :huh: Po jaką ..... komu jakieś autorytety ??

Jak to powiedział ktoś kiedyś "Każdy człowiek jest tyle wart, ile może dać radości drugiej osobie " ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bobi aleś się zagalopował kochany...

Jak już tak mówisz to powiedz kto z tak zwanych nominowanych nic nie wniósł???

 

Ja osobiście byłem zaskoczony tym, że nadano mnie taką "godność" bez zapowiedzi. Tym bardziej, że jestem jeszcze bardzo kurna młody i jeszcze chyba nie przyszedł czas by stawiać mnie za autorytet czy jak by tego nie nazwać. Ale moja osoba jest tu najmniej ważna...

 

O tym, co się dzieje w tym topicu dowiedziałem się dopiero jak dostałem kilka maili plujących na mnie z powodu, że nadano mi "autorytet".

 

Osobiście uważam, że absloutnie nie zasługuję na takie cuś chocby ze względu na to, że moje posty mają najczęściej profil informacyjny. A taką informację nieść może każdy.

 

Wiem z 2 strony, że na wielu forach istnieje coś w rodzaju właśnie "Gold Usera".

 

Wiem też, że Janusz potrafi być obiektywny, wbrew powszechnej opini o braku obiektywności a znam Janusza od dawna, jeszcze zanim zaczął z astro robić biznes.

 

Wiem, też, że na forum jest masa ludzi wielkiej wiedzy na pewno duzo większej niż moja.

 

Ale wiem też to, że na tym forum jest organ zarządzający zwany Radą i to oni poniekąd profiluja pracę forum. I temu należy się pochwała i ukłon, oni łożą na forum pragnąc dawać miejsce dyskusji innym. Oczywiście my możemy, ba musimy wpływać na to jak Rada profiluje forum.

Może zaiste postąpiono zbyt pochopnie stęplując jednych (pozornie) zapominając o innych.

Ale obsypywanie krytyką kogoś (Rady, liderów forum) kto dla mnie, Was, nas i siebie siedzi przy kompie, poświęca życie rodzinne po to by systematyzowac pracę forum i poprawiać jego działanie to no po prostu nie uchodzi.........

 

Zawsze jak stawiacie jakiś pomysł na warsztat to zastanówcie się, czy technicznie jest to możliwe albo czy sam bym miał czas by choćby napisać program do zliczania (hipotetyczncyh, proponowanych) punktów albo by odsiać punkty dawane za porady typu "...ty stary lepiej kup durexa bo unimil śmierdzi..." od tych punktów, które są dane za iście wartościowe porady?

 

Rozmawiałem, dziś z jednym z forumowiczów i kto wie, może system "wyborów" był by możliwy do wprowadzenia. Problem zawsze pozostaje np. taki czy przed samymi wyborami nie wzrośnie liczba userów "powołanych" na głosowanie. Zawsze jednak można powiedzieć, że wybory sie odbywają np. 1-3 września a prawo głosu mają tylko osoby zarejestrowane do 1 lipca...

Zawsze jednak przy wyborach będzie grupa ludz, którzy mimo wiedzy nie wejdą do grupy "autorytetów" i zawsze znajdzie się opozycja przeciw jednemu czy trzeciemu...

 

Zawsze wybory itp. rodziły polityke a z polityka jest tak, że zawsze jest ktoś w opozycji a przecież gramy w tym samym teamie?!

 

Nie marnując waszego czasu reasumuję - problem jest złożony i jednoznaczne osądzania nie ma zbytniego sensu. Postawy takie jak przyjął Bobi (z całym szacunkiem Bobi ale akurat się nawinąłeś) budzą ekstremistyczno-populistyczne nastroje a nie o to nam chodzi.

 

A na koniec proszę osobnika, który dziś pobawił się w zakładanie maili po to by mnie obrazić by pomyślał czy jego zachowanie nie przypomina nieco piaskownicy i czy na pewno nie potrzebuje pomocy psychologa bo takie postawy świadcza albo o nie dowartościowaniu albo o zwykłej zazdości jeśli jest czego zazdrościć !!!

 

To tyle, myślę, że pmysł oznaczania najwarościowszych userów jest warty przemyślenia i może być pomocny dla newbie ale należy dopracować wszystko na spokojno i bez emocji, które niestety wychodzą w wielu postach i po co.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do okularów NPZ nie mam żadnych zarzutów, jako że nigdy nie patrzyłem przez żadnego. Chciałem tylko podkreślić, że MarcinL polecał, na ślepo, tylko i wyłącznie te okulary, innych marek unikajac jak ognia.

 

Luki taka uwaga: lubię okulary NPZ bo są naprawdę dobre i niedrogie. Wg mnie lepsze od np. Soligora 25mm który też mam i ma np. żle wymierzoną muszlę a NPZ jest OK. W cenie do ok. 150zł (modele o długich ogniskowych są droższe) NPZ to sprawdzona warta polecenia klasyka. Szkoda że NPZ "skreśliłeś" bo były za mocno polecane, a miało to sens.

Edytowane przez temp45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.