Jump to content
  • -1
cwic

Zmęczenie i ból głowy po nocnych wypadach

Question

Witam,

Dosyć często doświadczam bólu głowy po nocnych wypadach, oczywiście łączę to z efektem zmęczenia, bo przeważnie mój sen skraca się wtedy do 4-5 godzin. Do tego moja sytuacja jest też dosyć specyficzna, bo mam 3ke małych dzieci, nawet jak śpię te kilka godzin nie oznacza to że jest to sen ciągły.

Efekt nasila się oczywiście w okresie zimowym gdzie dochodzi wyziębienie.

Wygląda to ta że po przebudzeniu następnego dnia boli mnie głowa do momentu aż nie wskoczę na normalne obroty, co zajmuje od 0,5h do 2h.

Jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam

Adam

• Like 1

Recommended Posts

• 0
4 godziny temu, Gajowy napisał:

Czasami 15 minut wystarczy, by stanąć na nogi na kolejne parę godzin.

Ja po pracy niekiedy pozwalam sobie na taką drzemkę, ale nie wieczorem (jak dziś sobie pofolgowałem), bo teraz spać nie mogę.

• 0

Mnie także dopadał ból głowy. Sądziłem, że to od zmęczenia. Okazało się jednak, że to od ucisku opaski latarki czołowej, którą nosiłem na głowie. Gdy ją zdjąłem ból ustępował. Teraz zastanawiam się jak to obejść, i gdzie umocować latarkę... Macie jakieś pomysły ?  

Edited by kiniu-13

• 0

Podczas snu organizm się regeneruje i odtruwa. Myślę więc, że ważne jest aby w ciągu dnia sobie czymś nie zaszkodzić, np. grillowane wędliny+alkohol, czyli powstrzymać się od ciężkostrawnych i niezbyt zdrowych posiłków/przekąsek. Ból głowy może w tej sytuacji sygnalizować niewydolność detoksykacji w wyniku braku odpoczynku. Zimą mniej jest okazji do sportu, kiedy z potem organizm się oczyszcza.

Tak jak już było napisane, dobrze jest zadbać aby też nie być głodnym podczas takiej nocy i rzeczywiście zadbać o nawodnienie, gdyż za wczasu można nie zauważyć symptomów tych deficytów co potem ma swoje konsekwencje.

• 0

a co to jest niewydolność detoksykacji , czy to jest jakaś choroba nerek i watroby ? ? I poproszę, jeżeli to możliwe ofc  o źródła  opisujące funkcję potu w procesie oczyszczania.

• Like 1

• 0

Tu chodzi o stan a nie chorobę. Stan przemęczonego organizmu, który nie funkcjonuje tak samo sprawnie jak zwykle. Co tu dużo tłumaczyć?

Przykładowo mocznik który głównie wydalają nerki, jest składnikiem potu - więc skóra też pełni (zastępcze) funkcje układu wydalania. W jakim innym celu jest w nim zawarty, podobnie jak kwas moczowy, amoniak, kwas mlekowy itp?

• 0

zawartość metabolitów azotowych w pocie jest pomijalna w procesie ich wydalania przez organizm  .

• 0

Sen jest bardzo ważny, szczególnie wtedy gdy poza hobby mamy także inne obowiązki. Nie dotyczy to jednak emerytów, bowiem ci mogą spać ile chcą i kiedy chcą, mogą więc

zarywać całe noce a w dzień spać. Właśnie parę minut temu wstałem.

• 0

że nie da się temu całkiem zaprzeczyć, a jeśli jednak to też proszę o linki

W końcu po co chodzi się do sauny?

• 0

podlinkowałeś artykuły opisujące zawartość toksyn egzogennych i metali ciężkich w pocie( a to nie są metabolity azotowe) . Moglibyśmy zacząć od początku ,to znaczy jak powstaje pot , ale to nie to forum . Mylisz skutek  z przyczyną .  Równie dobrze można powiedzieć ,że wizyta u fryzjera też jest detoksykacją , bo wiele toksyn odkłada się we włosach   . W obliczu współczesnej wiedzy  nie można obecnie  przeforsować twierdzenia ,iż ma to istotne znaczenie w procesie usuwania substancji szkodliwych , zwłaszcza w stanie niewydolności narządowej .   A jeżeli chodzi o saunę  to  w istocie istnieją badania opisujące redukcję śmiertelności w chorobach sercowo-naczyniowych oraz płuc , ale przyczyna tego stanu jest dużo bardziej złożona .

• 0

Dobry kanał, prowadzony przez lekarza biochemika, polecam.

A co do sauny. Możliwe, że ma to pewien związek z epigenetyką. Epigenetyka to temat, który fascynuje mnie od niedawna, odkąd przeczytałem książkę "Gen..." Siddhartha Mukherjee. Dlatego czekam na polskie wydanie tej książki:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4907338/lifespan-why-we-age---and-why-we-don-t-have-to

Polecam, w skrócie:

Edited by Alice

• 0

W sumie to autor postu nie sprecyzował o jakie "nocne wypady" chodzi. Może to sesje astro a może maraton po okolicznych barach ? :icon_wink:  

Żartuję oczywiście.

Edited by anatol

• 0

Linki miały na celu udowodnienie funkcji oczyszczającej jaką spełnia skóra wydzielając pot, w którą wątpiłeś.

Obecność zbędnych produktów przemiany białek w pocie nie musiałem przecież linkować. One były tylko przykładem, nie twierdzę że istotnym gdyż jest wiele innych substancji. Nie twierdzę również że jest to decydujący kanał detoksykacji - gdyby to było takie proste bylibyśmy zdrowi (ale zauważ jaką rolę odgrywa przy przeziębieniu czy grypie). Niezbędne są jakościowo dobre mikro i makroelementy z pożywienia w odpowiednich zestawieniach, dotlenienie, fizyczna aktywacja organizmu, psychika itp. itd. Czasem jednak drobny element tej układanki potrafi przeważyć całość w zła stronę - że tak to określę. Tylko dlatego wymieniłem ten czynnik jako że akurat taka pora roku mu nie sprzyja aby choć trochę wpływał korzystnie.

Przykładowo inną przyczyną może być nadmiar stresu oksydacyjnego komórek w wyniku wyziębienia i przemęczenia i brak antyoksydantów w pożywieniu.

Nie wiem czy zauważasz ale szukam wytłumaczenia wpływu zimowej aury o której pisał autor wątku. W końcu pewien czynnik związany z zimą ma tu znaczenie gdyż w innych warunkach ta sytuacja nie występuje.

Porównanie do włosów chybione - nie mamy wpływu na szybkość wzrostu i tym samym na skuteczność pozbywania się substancji poprzez włosy. W dodatku wizyta u fryzjera czy dentysty jest dodatkowym podtruwaniem.

Wszystko starasz się zanegować a jeszcze żadnej rady nie dałes w tym wątku mimo że chcesz pokazać że te tematy znasz. Zalecenie badań to żadna wskazówka.

Skoro już nawiązała się dyskusja, zaproponuj coś aby wszyscy wynieśli jakąś korzyść z lektury tego wątku, w końcu taki powinien być tego sens.

• 0

Odpowiedź jest banalna ,nie istnieje  bezpieczny sposób dla zdrowia , aby zminimalizować skutki braku snu,. Raz na jakiś czas można sobie skrócić odpoczynek  najprawdopodobniej bez zauważalnych skutków negatywnych , ale przeciąganie okresów bez snu( zarówno chodzi o jakość jak i czas) to już inna sprawa . I nie ma się co silić na wymyślanie hipotez, bo jeszcze ktoś uwierzy ,że jabłko więcej , pół litra wody , dwie witaminy c  zabezpieczą go przed konsekwencjami   . Medycyna opiera się na zasadach Evidence Based  i pojedyncze doniesienia z pojedynczych ośrodków  mają małą siłę dowodową . Jestem zdecydowanym przeciwnikiem "internetowej medycyny" , bo najczęściej prowadzi to do nieporozumień , a czasami do nieszczęścia . Długo nie trzeba było czekać , aby pojawiły się sugestie ,że to może być nowotwór .  Chcecie to twórzcie nowe byty , ale dla mnie to taka sama twórczość jaka  jest zawarta w podforum pseudonauka . 

• 0

Ja swego czasu miałem ogromne bóle głowy. Po prostu doswiadczałem śmierci klinicznej. Świetlisty tunel, lewiatacja nad swoim ciałem i te sprawy ;) . Nie mogłem nawet zmrużyc oka, bo powodowało to nieziemskie, nie do opisania cierpienie. Ból był typu jak by to określić... "elektrycznego". Trwał zwykle kilka godzin i odpuszczał.

Byłem nawet w szpitalu, gdzie przyczyny nie znaleźli - jedynie powiedzieli, ze mogą to byc bóle zwiazane z nierównowagą potencjałów w głowie i nogach (a dokładnie w rdzeniu kregowym).... Zauważyłem, że podczas bólu głowy przestaje mi pracować żołądek i watroba (żółlte oczy!).

Doradzano mi tez zrobic testy na boreliozę, ale o dziwo, gdy miałem je juz robić - raptem samo przeszło.

W/g mnie niebagatelny wpływ na bóle głowy ma niewyspanie i.. jedzenie.. Należy jeść lekkie potrawy i na noc nie obżerać sie. Reszta jest dla mnie (i lekarzy) niewiadomą...

Edited by JSC