Skocz do zawartości

Mini slide-off w ogrodzie


swobodny

Rekomendowane odpowiedzi

 

10 minut temu, wessel napisał:

So-lid-na robota ! Daleko masz do domu? Pytam bo widzę AP na ścianie...

Do domu jest bardzo blisko, to mały ogródek, może 150m2. Z salonu mogę podglądać obserwatorium w pracy. To tez jeden z powodów dla których obserwatorium jest takie niskie, nie chciałem zasłaniać nim widoku z okna. 

To na ścianie to nie access point, ale mini pc który steruje tym wszystkim. Łapie zasięg z routera który mam w domu, tak więc dodatkowa sieć do zdalnej obsługi jest zbędna, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Podrzuc prosze jakis link do prowadnic dachu.

Tutaj jest trcohę danych:

https://www.elesa-ganter.com/en/www/products/control-elements-eg-en-control-elements-sales--1/Control-elements--Telescopic-slides--GN1440#categoryid=12518&sortby=0&facetvalue=&searchtopcategoryid=12501&searchparentcategoryid=12518

Ja mam ten model:

https://sklep.elesa-ganter.pl/pl/p/Prowadnice-do-duzych-obciazen/2311

Nie jest to tania przyjemność ;) jednak udało mi się wynegocjować u sprzedawcy spory rabat.

 

Godzinę temu, Winter napisał:

Cześć. W jaki sposób przykręciłeś pier do fundamentu ?

Tutaj może widać trochę więcej:

image.png.221d48a6596ab33c7f3b1230cfd56b9a.png

W fundamencie nawierciłem 4 otwory fi=20mm, zaaplikowałem kotwę chemiczną i szpilkę M16.

Po utwardzeniu, pozostaje przykręcić kołnierz piera. Zarówno od spodu, jak i od góry kołnierza, dałem dodatkowo nakrętki kontrujące (u góry kołpakowe).

Tak jest łatwiej zrobić to równo, niż na etapie betonowania fundamentu piera.

Edytowane przez swobodny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swobodny dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie - czy robiłeś stopę fundamentową ? wnioskuję z tego co napisałeś, że chyba nie.

Poza tym zastanawiałem się, przeglądając po kolei  zdjęcia, kiedy wstawisz podpory pod dach, a tutaj nie ma. To zasługa tego systemu czy dach jest po prostu tak lekki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Winter napisał:

czy robiłeś stopę fundamentową ?

Nie, stwierdziłem że przy tej wielkości (i głębokości) fundamentu nie ma potrzeby.

13 godzin temu, Winter napisał:

Poza tym zastanawiałem się, przeglądając po kolei  zdjęcia, kiedy wstawisz podpory pod dach, a tutaj nie ma. To zasługa tego systemu czy dach jest po prostu tak lekki ?

Jak wspomniałem w opisie, cały pomysł polegał na tym, żeby nie szpecić ogrodu dodatkowymi słupami, a dach działał jak szuflada. Pozwala na to udźwig prowadnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
5 godzin temu, Winter napisał:

@swobodny jeszcze jedno pytanie, czy zabezpieczyłeś w jakiś sposób fundament pod pier przed wnikaniem wilgoci ?

Nie było takiej potrzeby. Wszystko stoi na nierdzewnych szpilkach M16 więc jest odizolowane od podłoża.

 

4 godziny temu, Tom-cio napisał:

GRATULACJE!!!

W przypadku śnieżnej zimy, przed otwarciem dachu trzeba go będzie najpierw odśnieżyć :)

Tej zimy nie było takiej potrzeby ani razu, ale jeśli będzie trzeba to jeden ruch łopatą i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.