Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem kilka razy. Zamówiłem sobie m.in. bezprzewodowy programowalny pilot spustu migawki do Canona 2000D. Wszystko przyszło w terminie, jakość produktu też jest OK.

Ostatnio z powodu koronawirusa anulowałem zamówienie - specjalnie zapłaciłem za szybki transport (8-15 dni zamiast 8-tygodni). W tym przypadku sam sklep poinformował, że jeśli ktoś nie może czekać, to niech anuluje zamówienia, ponieważ większość pracowników sklepu pozostaje w domach co najmniej do 18.02, a bardziej prawdopodobne zakończenie kwarantanny to początek marca. Obecnie czekam na zwrot pieniędzy.

Mam jeszcze zamówione trzy ładowarki USB-C oraz dwa poerbanki - dostawa ma być na początku kwietnia, ale jeśli towar nie zostanie wysłany do końca lutego, to Aliexpress automatycznie anuluje zamówienie... Zobaczymy, jak będzie w tym przypadku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem różne rzeczy, od pierdół za 5 zł po teleskop i wszystko ok. Wiele zależy od sklepu, tak jak np na Allegro, ale platforma jest super.

Niższe ceny wynikają z braku pośredników, cła i vatu. Kupując w normalnym sklepie dowalają Ci te opłaty niejako "w tle" plus marże dla sklepów. Jest wiele drobnych produktów na aliexpress, które są tym samym, co sprzedają nasze sklepy z horrendalnymi narzutami. Część z nich jest dostępna pod innym brandem. Są tam produkty znane i dobrej jakości, ale jest też mnóstwo klasycznej "chińszczyzny", choć w zazwyczaj adekwatnej cenie.

Na pewno fakt że coś na ali kosztuje 30-60% mniej niż w "normalnym" sklepie nie jest niczym podejrzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysztof Tomasik napisał:

a gwarancja? 

To jest problem, bo trzeba by było odsyłać na własny koszt do Chin. Jak zawsze wszystko zależy od sprzedawcy, ale myślę że można się jakoś dogadać (np zwrot kasy przy drobnym sprzęcie).

Generalnie z tym jest pewne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ich "taniość" dosyć szybko odchodzi w przeszłość - warto porównywać ceny.

Oczywiście jest tam ciągle sporo niedrogich lub inaczej niedostępnych dupereli oraz nowinek.

Ja zamawiałem tam kilkadziesiąt razy, problemów w zasadzie zero, nie licząc tego co pieprzy Pocztą Polska - ale wówczas zwrot kasy od sprzedawcy był bezproblemowy. Trzeba pilnować trackingów!

 

PS. Czy to na pewno odpowiedni dział ? ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, tomchm said:

Ja korzystałem kilka razy. Zamówiłem sobie m.in. bezprzewodowy programowalny pilot spustu migawki do Canona 2000D. Wszystko przyszło w terminie, jakość produktu też jest OK.

Ostatnio z powodu koronawirusa anulowałem zamówienie - specjalnie zapłaciłem za szybki transport (8-15 dni zamiast 8-tygodni). W tym przypadku sam sklep poinformował, że jeśli ktoś nie może czekać, to niech anuluje zamówienia, ponieważ większość pracowników sklepu pozostaje w domach co najmniej do 18.02, a bardziej prawdopodobne zakończenie kwarantanny to początek marca. Obecnie czekam na zwrot pieniędzy.

Mam jeszcze zamówione trzy ładowarki USB-C oraz dwa poerbanki - dostawa ma być na początku kwietnia, ale jeśli towar nie zostanie wysłany do końca lutego, to Aliexpress automatycznie anuluje zamówienie... Zobaczymy, jak będzie w tym przypadku.

Fuck.... Nie pomyślałem o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć taniej, ale nie zależy Ci na czasie i ewentualnej obsłudze posprzedażowej - to kupuj u Chińczyka. Szczególnie dobrze się to sprawdza w przypadku rzeczy, które generalnie nie mogą się zepsuć (np. kupiłem na Aliexpresie kilka różnych nietypowych złączek za dosłownie kilka złotych - u nas albo w ogóle niedostępnych i musiałbym zlecić ich wykonanie, albo do kupienia za kilkadziesiąt Euro). Ale np. z elektroniką to bym już by bardziej ostrożny - raz, że jak się coś popsuje, to może być problem, dwa, że przy droższych rzeczach większa jest szansa na to, że nasi celnicy naliczą cło i wtedy całość już nie wyjdzie taniej niż zakup w kraju - a rząd już od jakiegoś czasu szumnie zapowiada, że to uszczelni, więc w końcu pewnie to zrobi, bo to jednak parę złotych dodatkowo do budżetu by wpadło. Chyba, że Chińczyk ma wysyłkę z UE - wtedy nie musimy się obawiać cła.

Ale jeżeli martwisz się tematem gwarancji/rękojmi albo musisz coś mieć na już - to raczej kupuj w Europie, choć zapewne zapłacisz więcej.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Krzysztof Tomasik said:

pare zdań godnych przemyśleń, puki co muszą muszą starczyć okulary na nosie (nie używam okularów) i programiki takie jak solar walk czy stellarium

 

To se kup rolnetkę używkę od którego rolnika z forum - fszysko bedzie miodzio! :)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.