Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2020 o 11:45, peter5 napisał:

Lepiej kogoś wyśmiać, ale jak się nie ma argumentów to tylko to pozostaje.

 

W takim razie merytorycznie z argumentami.

Wchodzę w wątek. Myślę o zakupie ES'a 14mm. Są jakieś linki. Szybka kalkulacja - interesujący mnie okular (wszystkie oferty, które znalazłem wbrew temu co piszesz są z Argonem) to koszt 450zł. Jednak czytam, że:

 

W dniu 11.11.2020 o 08:48, peter5 napisał:

W podobnej kasie można wyrwać okulary w Polsce, widzę, że wiele jest jeszcze z azotem:getlost:.

 

Wchodzę na giełdę, patrzę...jest 14mm ES. Cena? Ponad 600zł. Co robię nie tak?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zobaczył gdzieś kamerkę mono do DSów w promocyjnej cenie tak w okolicach 1000 złotych +/-

CMOS mono, to proszę o informację. Chciałbym zacząć bawić się w "obserwacje" CMOSowe, jak to opisywał HAMAL.

Zadałem co prawda pytanie w wątku o 11.11, ale może ktoś tu coś znajdzie. 

EDIT tak wypytuję, bo temat kamer jest dla mnie zupełnie nowy... 

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jowita Gawrońska napisał:

Co sądzicie o kupowaniu barlowow przez aliexpress? Ktoś kupował? Chce dzisiaj kupic bo maja znizki

Spróbuj znaleźć GSO ED 2x 2 cale. To całkiem porządny barlow. Na giełdzie chodzi po 200zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem na Aliexpress kabelek EQMOD ASCOM z wtyką DB9 do EQ6 i USB 2.0 do kompa. Niecałe 5 dychów z przesyłką. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony- przyszło w ciągu nieco ponad tygodnia prosto do paczkomatu! Nigdy nie kupowałem nic drogiego bo się trochę obawiam... czegoś. Choć problemów nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peter5 napisał:

Po stronie przeciwnej od miejsca zaznaczonego też to występuje, zresztą widać to na zdjęciu.

Piszesz o tych podłużnych, jasnych miejscach? Na zdjęciu to wygląda bardziej na odbicie czegoś w pokoju, niż ubytek powłok. Trzeba by zobaczyć zdjęcia pod różnym kontem.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszW napisał:

Piszesz o tych podłużnych, jasnych miejscach? Na zdjęciu to wygląda bardziej na odbicie czegoś w pokoju, niż ubytek powłok. Trzeba by zobaczyć zdjęcia pod różnym kontem.

Jakie odbicie światła, druga fotka i okulary zamienione miejscami. Ja ten okular mam przed sobą. Wiem też jakie daje duże spajki na gwiazdach. 

IMG_20201111_193901_copy_1248x1664.jpg

IMG_20201111_193806_copy_1248x1664.jpg

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dziwnie. Ale czy to powłoki, czy inny współczynnik załamania światła, czy jeszcze coś, to trudno ze zdjęć powiedzieć. Miałeś pecha z tym okularem, jeśli to w czymś przeszkadza. ESy generalnie są OK, ale kontrola jakości jest taka sobie. 

Kiedyś spotkałem się na obserwacjach z kolegą, który miał taki sam okular co ja. Obrazy w tym samym sprzęcie, z tymi okularami miały różny zabaw. Co nie przeszkadzało bardzo. Gorzej w bino... 

EDIT oba ESy były kupione w naszych polskich sklepach... 

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko.:

 

1) Czy ktoś używa /ał takiego filtra do Canona FF?:
OPTOLONG CLS EOS-FF filtr wbudowany klips pełny filtr ramowy dla EOS 5D2/ EOS 5D3 6D dla teleskop astronomiczny LD1002D
https://pl.aliexpress.com/item/32863170169.html

 

2) Czy Laida Optics Store - pozytywy/negatywy tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ax napisał:

Ja też mam pytanko.:

 

1) Czy ktoś używa /ał takiego filtra do Canona FF?:
OPTOLONG CLS EOS-FF filtr wbudowany klips pełny filtr ramowy dla EOS 5D2/ EOS 5D3 6D dla teleskop astronomiczny LD1002D
https://pl.aliexpress.com/item/32863170169.html

 

2) Czy Laida Optics Store - pozytywy/negatywy tego sklepu?

 

Co do filtra to nie posiadam takowego, natomiast zamawiałem Optolong L-Pro 2" właśnie z Laida i przyszedł bez żadnych problemów ani opłat. Czekałem tylko dość długo, mniej więcej miesiąc, ale to wina sklepu bo wysłał dopiero po 2 tyg. Tak czy inaczej bardzo polecam sklep. Naprawdę fajne ceny się trafiają. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ax napisał:

2) Czy Laida Optics Store - pozytywy/negatywy tego sklepu?

U mnie duży negatyw. Przysłali nie to co trzeba, wszelkie wiadomości ode mnie ignorowali - kontakt zerowy.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 20:56, peter5 napisał:

Jakie odbicie światła, druga fotka i okulary zamienione miejscami. Ja ten okular mam przed sobą. Wiem też jakie daje duże spajki na gwiazdach. 

 

 

 

Spajki ?. Brak powłok skutkuje utratą kontrastu.  Może to jakaś inna wada we szkle etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rambro napisał:

 

Spajki ?. Brak powłok skutkuje utratą kontrastu.  Może to jakaś inna wada we szkle etc.

 

Zbytnio mnie to nie interesowało, wada jest wadą i to nie podlega dyskusji. Pewnie temat bym pominął, ale znam kilka takich przypadków okularów z aliexpress stąd temat poruszyłem. Z długiej strony to typowa chińska masówka więc nie jestem też tym tak zdziwiony.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peter5 napisał:

Zbytnio mnie to nie interesowało, wada jest wadą i to nie podlega dyskusji. Pewnie temat bym pominął, ale znam kilka takich przypadków okularów z aliexpress stąd temat poruszyłem. Z długiej strony to typowa chińska masówka więc nie jestem też tym tak zdziwiony.

 

A konkretnie kto jeszcze ma taki wadliwy okular z ali ?. Ja już kilka razy kupowałem i jakość taka sama jak z PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia nt. chińskich niedoróbek:

 

1. Okulary

- nie trafiłem ani raz na felerny egzemplarz, a kupowałem ich sporo

- chyba dwa razy okulary (tanie modele) były nie do końca skręcone - na gwincie było trochę luzu; "naprawa" zajęła dwie sekundy

 

2. Filtry

- raz pomylona oprawa i szkło - wg oprawy miał być UHC, a szkiełko było "Moon" (SVBony)

- raz podwójny nadruk na oprawie filtra (Optolong)

- raz inna szerokość pasma transmisji niż deklarowana (SVBony: miało być 18 nm, a było 25 nm)

 

3. Obiektyw foto

- horrendalne luzy w ręcznym ustawianiu ostrości (Yongnuo 100mm)

 

Ogólnie: mogłoby być gorzej. Obiektywów więcej z Chin sprowadzać nie będę, ale reszta jest ok. Pozostaje pytanie na ile będzie się to opłacało od nowego roku, jeśli zapowiedzi o cleniu/vatowaniu wszystkich przesyłek z Chin się potwierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 18:13, Jowita Gawrońska napisał:

Co sądzicie o kupowaniu barlowow przez aliexpress? Ktoś kupował? Chce dzisiaj kupic bo maja znizki

 

Kupiłem swego czasu https://pl.aliexpress.com/item/32888713115.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.54415c0f6va0QV

nie mam żadnych zastrzeżeń, jestem bardzo zadowolony. Myślę że nie jest to pełne FMC ale przy mojej średnicy obiektywu jest to kompletnie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 18:46, dobrychemik napisał:

Moje doświadczenia nt. chińskich niedoróbek:

 

1. Okulary

- nie trafiłem ani raz na felerny egzemplarz, a kupowałem ich sporo

- chyba dwa razy okulary (tanie modele) były nie do końca skręcone - na gwincie było trochę luzu; "naprawa" zajęła dwie sekundy

 

Zdarzył mi się ewidentnie uderzony okular od svbony - przysłali drugi bez gadania. Raz zdarzyło mi się że pierścień dociskowy soczewki był niedomalowany wewnątrz na czarno i w tym niedomalownym punkcie powstawał dziwny odblask na jasnych obiektach. Podpunktowałem zwykłym akrylem i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.