Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

LT jest dostarczane przez Pocztę jako zwykła paczka, a nie przez Pocztex. Zatem nic dziwnego, że długo nic się nie dzieje. Najprawdopodobniej paczka leżakuje w magazynie poczty, choć rzeczywiście nie wykluczone, że celnicy się też do niej dobierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marcin_G napisał:

Nie wiem czy juz mam problem czy jeszcze nie. 

15 XI paczka wg trackingu przybyła do Polski i od tej pory cisza. Idzie z numerem LT372771015NL  więc pewnie Urząd Celny poprosi o napiwek.

Ale 2 tygodnie i żadnego ruchu?

Czy wiecie w jaki sposób można skontaktować się z Urzędem Celnym na Łączyny w Wawie, aby zapytać co i jak?

http://urządcelny.pl/oddzial-celny-i-pocztowy-w-warszawie/

 

http://www.informacja.warszawa.pl/urzedy_celne

 

Tu masz dane. Najlepiej napisać e-mail. Możesz też próbować dzwonić.

 

 

Według alipaczka.pl Twoja paczka jest w Liege w Belgii. Na stronie PP nie ma żądnych informacji. Gdyby paczka trafiła do Polski, na stronie alipaczka.pl byłaby taka informacje. Przynajmniej ja tak zawsze miałem, obojętne czy 0045 czy LT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikajcie tego sklepu na Ali, robią mi problemu już 2gi raz, nie mają towaru i chcą żebym zamknął zamówienie z prywatnego powodu.

Jak otwieram dyskusję z innego powdu, czyli ich winą, nie akceptują i piszą błagalne maile o zmianę powodu na ich korzyść, szkoda czasu.

 

image.png.582a57d4568b5307aef5e7752ea7e7a4.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

Nie wiem czy juz mam problem czy jeszcze nie. 

15 XI paczka wg trackingu przybyła do Polski i od tej pory cisza. Idzie z numerem LT372771015NL  więc pewnie Urząd Celny poprosi o napiwek.

Ale 2 tygodnie i żadnego ruchu?

Czy wiecie w jaki sposób można skontaktować się z Urzędem Celnym na Łączyny w Wawie, aby zapytać co i jak?

 

Ja filtr zamówiony pod koniec kwietnia dostałem w lipcu...

W sumie zapomniałem nawet, że kupiłem a tu w lipcu listonosz z prezentem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, jest mało lotów pasażerkich, a zawsze do pasażerkich lotów towar był dopychany do ładowni, same loty transportowe nie wydalają i czas dostawy się wydłuża.

Do tego porty są zapchane towarem zatrzymanym i nieodebranym w wyniku opóźnien transportowych, nasze pojedyńcze sztuki zakupowe są niestety na samym końcu listy priorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na stronę Alieexpress, tam są bzdury. Tak jak Arcturus23  napisał sprawdzaj na alipaczka.pl. Mają nowsze i dokładniejsze informacje. Urzędy celne potrafią i tydzień przytrzymać paczkę. Tak jak Arcturus23 napisał sprawdzaj też na stronie PP. Jeśli paczka będzie w Polsce to pojawi się info na trackingu PP. Potem będziesz mógł dzwonić do oddziału celnego. Radzę to zrobić jak najszybciej. Powiedzą że albo paczka już otwarta i idzie do Ciebie z listonoszem i kwitkiem za cło albo poproszą o skan zamówienia + jakiś opis. Jak zamówiłeś za ponad 1000eurosów to sprawa trochę inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin_G napisał:

Na stronie Ali mam informację, że dotarła do kraju docelowego.

Ale dzięki za namiary - napiszę dziś tam.

 

To w takim razie musiała na jakimś WER-ze utknąć. Jeśli mieszkasz w Łodzi, to może paczka w WER Łódź utknęła ?  Ogólnie od dnia zatrzymania, średnio do tygodnia powinien przyjść list od UC z info, o zatrzymaniu paczki. Jeśli nic nie przyszło, to faktycznie lepiej się skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ciąg dalszy przygód - od trzech tygodni jest informacja, że paczka dotarła do kraju docelowego.

Urząd celny odpisał mi, że do odprawy przesyłki zgłasza Poczta Polska. 

Poczta Polska twierdzi, że NIE MA / NIE MIAŁA przsyłki o tym numerze.

 

Czy mam szansę otworzyć spór i dochodzić zwrotu kasy (lub ponownego wysłania okularów) przed zakończeniem się okresu czasu, o jakim mówi Aliexpress??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie paczka z EDkiem 80mm. Wysyłka była DHL NL - czyli najpierw do Holandii i dopiero stamtąd do Polski. Bez cła i vatu, ale może dlatego, że to tani sprzęt o wartości 55$.

:)

 

P.S. Nie liczcie na dobrą pogodę do końca roku, sorki...

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dobrychemik napisał:

Dotarła do mnie paczka z EDkiem 80mm. Wysyłka była DHL NL - czyli najpierw do Holandii i dopiero stamtąd do Polski. Bez cła i vatu, ale może dlatego, że to tani sprzęt o wartości 55$.

:)

 

P.S. Nie liczcie na dobrą pogodę do końca roku, sorki...

 

 

Dziś ma być i to w okolicy, więc jak jednak nie będzie to wiesz ...  Fajną promocje trafiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę osobny temat na tego mojego EDka (SVBony 80/560), bo być może to pierwszy taki nad Wisłą. Pierwsze wrażenia, na razie tylko po oględzinach walorów mechanicznych, są bardzo pozytywne. Wszystko co ma się ruszać, rusza się z należytym oporem. Jak okaże się, że optyka wymaga jakiejś korekty, to zagadam do pewnego optomagika z Łodzi :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dobrychemik napisał:

Założę osobny temat na tego mojego EDka (SVBony 80/560), bo być może to pierwszy taki nad Wisłą. Pierwsze wrażenia, na razie tylko po oględzinach walorów mechanicznych, są bardzo pozytywne. Wszystko co ma się ruszać, rusza się z należytym oporem. Jak okaże się, że optyka wymaga jakiejś korekty, to zagadam do pewnego optomagika z Łodzi :)

Czekam na zdjęcia i opis wrażeń!

Powodzenia w obserwacjach, trzymam kciuki za nerwy żony! :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arcturus23 napisał:

Uff, czyli mamy jeszcze czas, żeby zrobić zapas na całe życie :) 

 

Ale czegoś tu nie rozumiem. Po co oni muszą zmieniać prawo, żeby pobierać vat z aliexpress? Przecież unikanie vatu od zawsze było nielegalne tylko po prostu nikt tego nie kontrolował. Jeśli chodzi o ten wyjątek do 22 euro, to chyba wszyscy się zgodzimy że to ma niewielkie znaczenie.

Cytat

Jak pisze periodyk, projekt resortu finansów zakłada wprowadzenie zwolnienia z VAT dla importu towarów w przesyłkach o wartości nieprzekraczającej 150 euro, jeżeli VAT będzie deklarowany i rozliczany za pomocą małego punktu kompleksowej obsługi, czyli tzw. Import One Stop Shop (IOSS).

Czy ktoś to umie przetłumaczyć z obcego na nasze? Czy w praktyce będziemy mogli legalnie uniknąć vatu poniżej 150 euro? Jeśli to będzie działać powszechnie i "z automatu" to wcale nie jest tak źle - do tej kwoty można już kupić wiele rzeczy. A "chińczyk chytrusek" może zawsze wpisać cenę 149 za jakiś drogi, ale niepozorny sprzęcik astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99,9% tego co kupiłem w chinach było poniżej 150 euro a 99% poniżej 22 euro :)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.