Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Alipaczka.pl robi robotę  - bo Aliexpress z tymi statusami doprowadza mnie do zawału :)

 

 

2020-12-08 09:05 AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL Nadanie

 

Ile taki list z Holandii "idzie" z waszego doświadczenia?

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Uff, czyli mamy jeszcze czas, żeby zrobić zapas na całe życie :) 

 

Ale czegoś tu nie rozumiem. Po co oni muszą zmieniać prawo, żeby pobierać vat z aliexpress? Przecież unikanie vatu od zawsze było nielegalne tylko po prostu nikt tego nie kontrolował. Jeśli chodzi o ten wyjątek do 22 euro, to chyba wszyscy się zgodzimy że to ma niewielkie znaczenie.

Czy ktoś to umie przetłumaczyć z obcego na nasze? Czy w praktyce będziemy mogli legalnie uniknąć vatu poniżej 150 euro? Jeśli to będzie działać powszechnie i "z automatu" to wcale nie jest tak źle - do tej kwoty można już kupić wiele rzeczy. A "chińczyk chytrusek" może zawsze wpisać cenę 149 za jakiś drogi, ale niepozorny sprzęcik astro.

 

Działa to tak, że potrzebna jest kasa, to się ściąga nią od zwykłych ludzi. Oczywiście wszystko zgodnie z przepisami UE. Przecież nie wezmą się za bogatych, którzy przewalają miliardy euro na wałkach na podatkach. Są nietykalni. Dlatego biorą się za maluczkich, którzy sobie zamówią z Chin paczkę za 50 czy 200 euro. I cyk, vat i cło naliczone. Ot kapitalizm, goli się biedaków.

 

Za stroną https://rpms.pl/zakupy-z-chin-a-vat/ :

  • Każda przesyłka z krajów spoza UE będzie podlegała konieczności dokonania zgłoszenia celnego.
  • Przesyłki towarów o wartości do 150 euro będą zwolnione z należności celnych, jednak będzie obowiązek zapłaty podatku VAT.
  • Przesyłki towarów o wartości powyżej 150 euro będą podlegały opłacie celnej oraz stawce podatku VAT, w odpowiednich przypadkach stawce podatku akcyzowego.
  • Zniesione zostanie zwolnienie od podatku VAT dla importu przesyłek spoza UE o wartości do 22 euro we wszystkich krajach UE."

Jak wpisze niższą cenę majfrend z Chin, to celnik może komisyjnie otworzyć paczkę, sprawdzić rzeczywistą wartość przedmiotu i naliczy dodatkowe opłaty. W internetach krążą podobne historie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie widzę że tu była mocna dyskusje nt. Przesyłek i podatku itp. I ciężko coś wyszukać tutaj. 

A może mi ktoś może polecić w jakim sklepie na Ali kupię opaski grzewcze do refraktora? Takie najlepiej żeby pasowały zarówno na główną soczewkę jak i mniejsze do okularu/szukacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemano, 

włączam się do dyskusji. 

Wchodzę na Aliexpress a tu Bang! - paczka kupiona w StarPal Outdoor miała numer listu 0045 - teraz jest przekreślony i wyżej nowy: LT480127635NL

Ktoś może miał podobną sytuację i uprzedzi czy będzie cło czy jednak da sie wywinąć ?

Według alipaczki też zmieniono numer trackingowy i jest accepted by the carrier więc domyślam się że jeszcze w drodze

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin_G napisał:

To jest Bang? Co Ty wiesz o Bang.....

Czekaj sobie spokojnie na rozwój akcji. Może sprzedający uznał, że przesyłka jest bardziej wartościowa i trzeba zmienić dostawcę?

No tak... mam niestety złe przeczucie że prawdziwe BANG będzie w urzędzie celnym czy pocztowym 

Przesyłka to taki tam zwykły ES 82 - liczyłem że sobie porównam po z naglerkiem "na własne oczy" ale chyba się przeliczyłem :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

26 listopada złożyłem zamówienie, a 11 grudnia przesyłka opuściła cło w Warszawie i wyruszyła naszą ukochaną Pocztą Polską w daleką drogę do Wrocławia. Szczęśliwie dotarła dzisiaj czyli już po 83 dniach. Dziękujemy ci PP

 

a swoją drogą to czy PP bierze udział w jakimś biciu rekordu? Zatrudnili żółwie do transportu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZbyT nie żłówie ... a sortownia :) jeśli paczka trafia do Pruszcza Gdańskiego ... to tam dzieją się cuda na kiju ... Najlepiej jeśli idzie z Poznania (Komorniki) wtedy jest najszybciej.

Lublin lub okolice zauważyłem że też chyba nieźle .. ale to trzeba by zapytać kogoś kto ostatnio coś dostawał ... ja zamówiłem wczoraj wentylatory do kart graficzych - zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich doświadczeń z Ali to głównie zamawiałem filtry z svbony - polecam sklep, kamerkę astro t7. Szła dokładnie 104 dni, ale jestem z niej bardzo zadowolony, przynajmniej na łysym, bo do planet poczekam. Ostatnio w oczy rzuciła mi się fajna promocja pewnego okularu nie zdradzam na obecną chwilę jakiego by nie wzruszyć wyznawców ,,tylko esy i morpheuse w tym przedziale cenowym", którego w delcie sięga cena okolice tysiąca a ja dałem 400zl. Promocja trwała jakieś 4-5 dni. Czekam aż przyjdzje.

Edytowane przez Ftraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnych problemów z zakupem. Czy to kamera, czy "aluminium", podkladki antywibracyjne, taśmy grzewcze. Rozne zamówienia, różni dostawcy. W różnym czasie. Wszystko dotarło szybciej niż się spodziewałem. Max 3 tygodnie. Ceny 40% taniej niż w najtańszym polskim sklepie. Jeszcze się nie zraziłem. Co do cła: jest coraz więcej ofert z krajem wysylki: Polska(!). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 16:47, Pathfinder napisał:

Luminos? 

Sw panorama 82 stopnie 23mm. Przetestowany w syncie szóstce na obecną chwilę. Podejrzewam że będzie mi towarzyszył dłuższy czas. Pod koniec następnego roku zmiana na 12 cali zobaczę jak tam się spisze. Na obecną chwilę znalazłem okular między 20 a 30 mm z którego jestem naprawdę zadowolony. Tylko te gabaryty trochę mogą odstraszyc bo 830 g to kloc w porównaniu do mojego GSO 30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten okular pomijając znaczną masę ma jeszcze problem z astygmatyzmem w jaśniejszych teleskopach i bardzo dużymi odblaskami. Jest to klon Celestronowego Luminosa, tylko tam były mniejsze odblaski.  Nirvana jest podobno lepiej skorygowana ale niestety kończy się na 16mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądając ostatnio oferty na ali to widzę, że zrobiło się dosyć drogo. Do tego stopnia, że kilka rzeczy o wartości 300-400zł zakupiłem w polskich sklepach internetowych o 10-15% drożej za to z gwarancją 2 lata w Polsce. Też już nam VAT doliczają?

 

Po raz pierwszy jedna mała pierdułka z ali idzie mi już miesiąc, zawsze było to 9-10 dni lub nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Przeglądając ostatnio oferty na ali to widzę, że zrobiło się dosyć drogo. Do tego stopnia, że kilka rzeczy o wartości 300-400zł zakupiłem w polskich sklepach internetowych o 10-15% drożej za to z gwarancją 2 lata w Polsce. Też już nam VAT doliczają?

 

Po raz pierwszy jedna mała pierdułka z ali idzie mi już miesiąc, zawsze było to 9-10 dni lub nieco więcej.

 

Może zamawiałeś najtańszą wysyłką super economy etc. Ja już nic nie zamawiam inaczej niż aliexpress standard shipping, bo idzie 3 tyg. a nie 3 miesiące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio Poczta Polska zgubiła paczkę z krokowcem z przekładnią planetarną :( 

Na stronie poczty jest status dostarczone. Listonoszka twierdzi, że wrzuciła paczkę do skrzynki, ale jednocześnie zostawiła awizo!

Paczka akurat nie zmieściłaby się do skrzynki.

Ustawiłem spór na Ali - jak na razie 180PLNów w plecy...

 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambro napisał:

 

Może zamawiałeś najtańszą wysyłką super economy etc. Ja już nic nie zamawiam inaczej niż aliexpress standard shipping, bo idzie 3 tyg. a nie 3 miesiące.

 

Wybrałem jak zawsze aliexpress standard shipping. Może przesyłka utknęła na tym kontenerowcu na Kanale Sueskim? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.