Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Może przesyłka utknęła na tym kontenerowcu na Kanale Sueskim? :D

 

prędzej w jakimś magazynie PP. Zdaje się, że to ta szacowna instytucja ma umowę z Ali na dostarczanie u nas przesyłek

 

w ostatnim roku miałem do czynienia z PP dokładnie 4 razy i za każdym razem były to nieprzyjemne kontakty. Paczka priorytetowa z Wrocławia do Nowej Soli (około 130 km) szła 8 dni. Akurat tyle aby adresat zdążył wyjechać z Polski na 2 miesiące

 

paczka priorytetowa z Wrocławia do Gdańska szła 3 tygodnie ... i nie dotarła po dobroci ale dopiero po kilku interwencjach. Po drodze trafiła do Gliwic i Białegostoku ale tajemniczym zbiegiem okoliczności adres im się nie zgadzał. Ciekawe jak oni to wykryli?

 

paczuszka ekspresowa z Wrocławia do Goor w Holandii szła 4 dni do Warszawy (około 350 km), gdzie odpoczywała 2 dni po trudach podróży, by po kolejnych 2 dniach przez Amsterdam dojechać do Goor (jakieś 1300 km a może i więcej) ale wtedy to już nie PP zajmowała się dostarczeniem wiec ten wynik jest zrozumiały

 

wreszcie opisywana w tym wątku paczka z Ali szła 83 dni z Warszawy do Wrocławia

 

dodajmy, że ceny przesyłek są porównywalne, a nawet chyba wyższe niż w firmach kurierskich i zdecydowanie wyższe niż InPost, który zwykle dostarcza paczki w 1-2 dni

 

oj ciężko muszą chłopaki w PP pracować na złą opinię o tej instytucji. To chyba jest ta przewaga państwowego nad prywatnym, o czym ostatnio wspominał nasz wspaniały prawicowy Mateuszek ... mowa o tym specjaliście od COVID, co to ma same sukcesy w walce z pandemią. Ostatnio nawet triumfalnie obwieścił, że opozycja krytykując sposób finansowania szpitali tymczasowych nie miała racji bo dzięki jego nieudolności w zarządzaniu kryzysem te szpitale są jednak potrzebne ... normalnie geniusz. Trudno się dziwić, że PP znalazła się na dnie skoro wszędzie same Dyzmy

 

pozdrawiam

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem filtr Svbony Cls Eos-clip, przewidywany czas dostawy 14.04, właśnie przyszedł :) W sumie 11 dni to trwało.

W śledzeniu przesyłki na Ali pojawił się komunikat, że paczka w urzędzie celnym, potem paczka oclona, zastanawiałem się ile doliczą, a tu miła niespodzianka, paczka w skrzynce, zero kosztów dodatkowych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co się tu dzieje? Właśnie szukałem w tym wątku info o sklepie Laida Optics Store na Ali a tu "rozważania" polityczne...

 

Kupował ktoś coś tam (Laida)?

 

EDIT: Widzę, że tak i z mieszanymi rezultatami.

 

Zmiana pytania. Czy kupował ktoś coś z oficjalnego sklepu Optolong na Ali? https://optolong.aliexpress.com/store/516105

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dobrychemik napisał:

Mam niecodzienną sytuację: przedziwny numer przesyłki z Aliexpress. Ma format: "CH", następnie dziewięć cyferek i na końcu "NL". Obawiam się, że może być jakaś niefajna niespodzianka typu VAT+cło. Mieliście już coś takiego?

 

Nie bój nic. Przyjdzie ci paczka z Holandii bez cła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastianus napisał:

 

Nie bój nic. Przyjdzie ci paczka z Holandii bez cła.

 

Oby. Miewałem już "LT..........NL" i nie było wtedy problemów. Zobaczymy. 

Spieszmy się z zakupami, bo od lipca się wszystko nieodwołalnie pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Astroigi napisał:

Właśnie dotarł mój filtr CLS od SvBony, przyjechał w 9 dni

Mój dziś przyszedł po 15 dniach :) Też CLS i jeszcze zestaw kolorowych. Za to nosek T2 1.25 z innego sklepu kupiony 18. marca jeszcze nie opuścił terytorium ChRL. SVBONY zawsze szybko wysyła i paczki od nich jakoś szybko docierają.

15 godzin temu, dobrychemik napisał:

Spieszmy się z zakupami, bo od lipca się wszystko nieodwołalnie pogorszy

Tak, dlatego kupuję teraz, co mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem w oficjalnym sklepie Optolong na Ali filtry. Zobaczymy co będzie.... Napiszę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dobrychemik napisał:

Spieszmy się z zakupami, bo od lipca się wszystko nieodwołalnie pogorszy.

 

skąd ten pesymizm?

gdy zapowiadali uszczelnienie poboru VAT-u to wszyscy się cieszyli, że będą mogli wreszcie płacić VAT, a teraz takie podejście?

przecież każdy wie, że państwo lepiej wyda nasze pieniądze niż my sami ... co widać choćby po tym wątku. Wydajemy kasę na jakieś zabawki z Chin, a państwo tylko na pilne potrzeby jak telewizja państwowa i prywatna czy inne geotermie ;)

 

należy raczej apelować o wstrzymanie się z zakupami do czasu gdy będziemy mogli zapłacić cło i VAT, a wtedy nam wszystkim (no może nie wszystkim tylko wybranym ale zawsze to coś) będzie się żyło lepiej :Beer:

 

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie zatrzymali paczkę w urzędzie celnym od firmy ecowitt gdzie zamawiałem stacje pogodową do obserwatorium. Dzwonili do mnie i wysłali emaila z opisem co i jak mam wysłać. Nie interesuje ich za bardzo kwota podana przez sprzedawcę, ale na mnie spoczywa obowiązek podania ceny zakupu na podstawie print screenów zakupu i przelewu. Oczywiście mógłbym podać nieprawdę jak sprzedawca, ale w oświadczeniu jest odwołanie do art w Kodeksie Karnym. Tak więc zapłacę za towar kupiony za 139 dolarów mimo, że Chinczyki podały gift za 45 dolarów. Przyznam, że nie zniechęca mnie to bardzo do zakupów bo wieku towarów nie ma w PL. Natomiast trzeba zawsze wziąć pod uwagę dodatkowy koszt.

Edytowane przez PiotrN
Błędy literowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Astroigi napisał:

Czy coś takiego wam się zdarzyło?

Niepokojąca jest kotwica w miejscu, gdzie przy moich zamówieniach widnieje samolot :D

 

Ostatnio zamówiłem z Chin enkoder, następnego dnia jeszcze jeden krokowiec - wysyłka z Czech.

Ciekawe, co przyjdzie prędzej :)

5 godzin temu, dobrychemik napisał:

Zdążyłem odzyskać pieniądze i zamówić ponownie w innym sklepie, a tu nagle niespodzianka i zagubioną przesyłkę dostarczyła poczta polska.

 

Kilka razy mi też się coś takiego "udało". Nie jest przyjemne, ale ostatecznie wychodzi się na plus :) Ogólnie odniosłem wrażenie, że im bardziej popularny sklep i im droższy przedmiot, tym szybciej przychodzi paczka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/14/2021 at 11:10 PM, dobrychemik said:

 

 

Spieszmy się z zakupami, bo od lipca się wszystko nieodwołalnie pogorszy.

Dlaczego od lipca ma się pogorszyć? Miało sie pogorszyć od stycznia 2021. Czyżby pogorszenie doznało opóźnienia?

Chciałbym zamówić glowicę statywu za jakieś 450 zł. Cło mi za to nie grozi, ale VAT już tak.

Czy szanse na dodatkowe opłaty teraz są wciąż takie jak w zeszłym roku, czy też jednak się pogorszyło (lub dopiero pogorszy od lipca, tak jak piszesz...wtedy muszę się faktycznie pośpieszyć) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.