Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, twegier napisał:

Dlaczego od lipca ma się pogorszyć? Miało sie pogorszyć od stycznia 2021. Czyżby pogorszenie doznało opóźnienia?

Chciałbym zamówić glowicę statywu za jakieś 450 zł. Cło mi za to nie grozi, ale VAT już tak.

Czy szanse na dodatkowe opłaty teraz są wciąż takie jak w zeszłym roku, czy też jednak się pogorszyło (lub dopiero pogorszy od lipca, tak jak piszesz...wtedy muszę się faktycznie pośpieszyć) ?

 

Od lipca VAT ma być już doliczany automatycznie podczas zakupu w pozaunijnych sklepach. To nie będzie tak jak teraz, że albo celnicy się doczepią, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, dobrychemik said:

 

Od lipca VAT ma być już doliczany automatycznie podczas zakupu w pozaunijnych sklepach. To nie będzie tak jak teraz, że albo celnicy się doczepią, albo nie.

dzięki za info. To brzmi niefajnie, trzeba się pośpieszyć.

Ale nie bardzo rozumiem jak to będzie zorganizowane. Chińczycy będą ściagać VAT i grzecznie przekazywać go naszemu UC? To jest w ogóle zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, twegier napisał:

dzięki za info. To brzmi niefajnie, trzeba się pośpieszyć.

Ale nie bardzo rozumiem jak to będzie zorganizowane. Chińczycy będą ściagać VAT i grzecznie przekazywać go naszemu UC? To jest w ogóle zgodne z prawem?

 

W dniu 12.04.2021 o 09:03, bloniak91 napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, riklaunim said:

Czyli do 150 EUR będzie automatyka jak na ebaju. Ciekawe czy Aliexpress przyblokuje kreatywne wartości paczek, jeżeli to będzie system jak na ebaju to tak... trochę bez sensu że powyżej 150 EUR idzie po staremu.

Powyżej 150 EUR idzie po staremu, pewnie dlatego, że w tym wypadku trzeba najpierw obliczyć cło. 

Jeśli od lipca cło/VAT mają być nie do uniknięcia to część rzeczy taniej będzie kupić z Europy. Np SV503 (edek 80 SVBONY) kupowany na Ali z transportem i opłatami wyniesie ok. 2580 zl. A na amazon.pl jest za 2316 zł. I nie czeka się miesiac tylko kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury ...  po pierwsze jak zakładają unijne regulacje przesyłki o wartości do 150 euro będą podlegały jedynie obowiązkowi uiszczenia VATu. Nie będą podlegały opłatom celnym. Cło zapłacimy dopiero od towarów o wartości powyżej 150 euro. Po drugie - mamy 2021 rok i w dalszym ciągu żadne przepisy nie są nawet w fazie projektu więc gdzie tu mowa o lipcu ??? Sądząc po pandemii takich opłat możemy się

doczekać najwcześniej w połowie przyszłego roku.

 

I jeszcze trzy na dokładkę, ciekawe jak ominą  magazyny EU oraz przysyłki wysyłane przez inne kraje (np do Holandii i z tamtąd nadawana do PL jako unijna)

Nie straszcie głupotami bo jak na razie to nic nie wiadomo i jak wspomniałem nawet nie ma projektu takich przepisów bo każdy z krajów musiałby się do tego ustosunkować a jak wiemy

nasza poczta nawet nie radzi sobie z kontrolą paczek i puszczają prawie wszystko bez opłat :) 

EDIT: Tak doczytałem że obecnie trwa proces legislacyjny związany z wprowadzeniem przepisów prawa unijnego (tzw. pakietu VAT e-commerce) więc tak jak pisałem ...nic nie wiadomo o terminie

aczkolwiek ... zapewne to wejdzie. Ciekawi mnie czy zaraz nie wyrośnie jakiś przewoźnik w PL gdzie będzie obsługiwać Chiny :D 

Mimo wszystko wydaje mi się że jeśli "wklepią" podatki od wszystkiego z Chin - to spodziewajmy się drastycznego wzrostu cen u nas bo połowa sprowadza na krzywy ryj .... a wtedy

i tak będzie się opłacało sprowadzać :)  niestety po wyższej cenie :/

 

Edit 2:

 

No to ja już znalazłem rozwiązanie na ponad 80% artykułów ... chińczycy nie są w ciemie bici więc zapewne pójdą w stawki 0% (elektronika etc) do zapłaty będzie tylko VAT.

Tak dla przykładu obliczyłem cenę kamery ASI2600 - 7800zł u majfrenda,  po doliczeniu VATu i tak wychodzi ponad 1000zł taniej jak w PL :) 

To tylko gdybania ... poczekamy zobaczymy ale już jestem w stanie wyobrazić sobie kombinatoryke majfrenda żeby sprzedać za wszelką cenę :D 

Wyobrażacie sobie zamawianie kamery za 7000zł ... gdzie chińczyk najpierw wysyła Ci samą obudowę - metal za 20$ .... a nastęnie elektronikę za umowne 50$ i masz zestaw do składania :D

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia o Oficjalnym Sklepie Optolong: *$%^*@)#

 

Unikać. Zamówienie złożone, płatność wykonana, mija 10 dni, żadnego kontaktu, żadnej odpowiedzi na wiadomość z pytaniem o realizację, żadnej zmiany statusu zamówienia, wysyłka niewykonana. Czekam na automatyczny zwrot kasy.

 

EDIT: sklep tutaj: https://optolong.aliexpress.com/store/516105?spm=a2g0s.12269583.0.0.3d78470e6fMsH8

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 22:49, bloniak91 napisał:

 

"...pakiet będzie szczególnie ważny dla rodzimych pośredników, portali aukcyjnych i sprzedażowych, które zmagają się często z nieuczciwą konkurencją spoza UE."

 

Ta, a nasze portale aukcyjne bazują w 90% na towarach z Aliexpress właśnie :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ostatnio miałem pozytywne doświadczenie. Kupiłem zestaw filtrów LRGB, opłaciłem. Po czym dosłownie po 15 minutach tutaj na forum pojawiło się ogłoszenie zestaw filtrów LRGB :) Więc anulowałem zakup na Ali i kupiłem na forum. Zwrot pieniędzy przyszedł po 3 dniach. Przeprosiłem sprzedającego, napisał, że nie ma problemu.

 

Edytowane przez isset
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Herbert West napisał:

Opinia o Oficjalnym Sklepie Optolong: *$%^*@)#

 

Unikać. Zamówienie złożone, płatność wykonana, mija 10 dni, żadnego kontaktu, żadnej odpowiedzi na wiadomość z pytaniem o realizację, żadnej zmiany statusu zamówienia, wysyłka niewykonana. Czekam na automatyczny zwrot kasy.

 

EDIT: sklep tutaj: https://optolong.aliexpress.com/store/516105?spm=a2g0s.12269583.0.0.3d78470e6fMsH8

 

Nie zdziwiło Cię, że sklep istniejący od 8 lat nie ma nawet 10 ocen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dobrychemik said:

 

Nie zdziwiło Cię, że sklep istniejący od 8 lat nie ma nawet 10 ocen?

Nie sprawdziłem :-P Moja wina, przebimbałem 10 dni zamiast kupić gdzieś indziej. To dopiero mój drugi zakup na Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 21:28, dobrychemik napisał:

Mam niecodzienną sytuację: przedziwny numer przesyłki z Aliexpress. Ma format: "CH", następnie dziewięć cyferek i na końcu "NL". Obawiam się, że może być jakaś niefajna niespodzianka typu VAT+cło. Mieliście już coś takiego?

 

Jednak klops. Czułem, że coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce się przekonam. Zamówiłem na sklepie oficjalnym SVBony szukacz i jest w kraju od 30.04.2021. Czekam na dalsze ruchy, ale wymieniony sklep błyskawicznie zamówienie wyekspediował. 8 godzin od złożenia zamówienia wyjechało z magazynu a 5 dni później wylądowało w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamawiałem z SVBONY z Ali - nic nie doliczali.  Szło przez Budapeszt przesyłka 0055 (wylądowala docelowo w PL w Pruszczu Gdańskim), przyszlo mi kilka innych przesyłek bo zamawiam często

po 300-500zł ... nawet 700zł - nigdy mi nic nie doliczli ... ale w końcu pewnie będzie ten pierwszy raz :)   Koledze natomiast wylądowała paczka w Przymyślu (Urząd Celny) ... i przeszla kontrole bez cła (ekran do Iphone za 1000zł)  ....

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnie. Najbardziej denerwuje jak szukam oferty gdzie jest Aliexpress Standard Shipping, a gnojki wysyłają przez Cainiao. Różnica taka, że wszystkie paczki wysłane przez ASS dochodziły mi w 2 tygodnie +/-2dni, to Cainiao raz mi przyszło po ponad 4 miesiącach i drugi po pół roku. Fakt, że dostałem refunda, za te pierdółki, ale kilka dni temu zamówiłem pistolet lakierniczy za 3 stówki, bo za miesiąc chciałem się brać za auto, to zamiast ASS wysłali Cainiao i nie powiem, z lekka wku*** jestem, bo raczej nie mam co się go szybko spodziewać. :mad3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny sklep SVBony. Szukacz kupiłem 25.04.2021. Nad Wisłę przyleciał  30.04.2021. Z celnego wypełzł 10.05.2021, dostałem 11.05.2021. Dłużej szedł z Łodzi pod Kielce niż z Chin do Polski.

Nie zostało naliczone żadne cło czy VAT.

 

Co do towaru (szukacz): ładnie zapakowane, wszystko w komplecie poza.... dwoma śrubkami do clamp-ringa (drobiazg, mam swoje). Na soczewce kilka paprochów i kawałek odcisku palca. Ładnie i solidnie wykonane, wyciąg helikalny wzbudza zaufanie, tubka też. Jestem pod wrażeniem. Duzy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Herbert West napisał:

Oficjalny sklep SVBony. Szukacz kupiłem 25.04.2021. Nad Wisłę przyleciał  30.04.2021. Z celnego wypełzł 10.05.2021, dostałem 11.05.2021. Dłużej szedł z Łodzi pod Kielce niż z Chin do Polski.

Nie zostało naliczone żadne cło czy VAT.

 

Co do towaru (szukacz): ładnie zapakowane, wszystko w komplecie poza.... dwoma śrubkami do clamp-ringa (drobiazg, mam swoje). Na soczewce kilka paprochów i kawałek odcisku palca. Ładnie i solidnie wykonane, wyciąg helikalny wzbudza zaufanie, tubka też. Jestem pod wrażeniem. Duzy plus.

A który guider,( bo chyba chodzi o te guidery SvBony) kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Astroigi 60/240 z obejmami i dovetailem oraz wyciągiem helikalnym. Nie wiem jakie gwiazdki przez niego są, czy może widać różowe słonie, ale pierwsze wrażenie jest bardzo dobre.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.