Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2021 o 23:37, bartolini napisał:

Mnie ostatnio Poczta Polska zgubiła paczkę z krokowcem z przekładnią planetarną :( 

Na stronie poczty jest status dostarczone. Listonoszka twierdzi, że wrzuciła paczkę do skrzynki, ale jednocześnie zostawiła awizo!

Paczka akurat nie zmieściłaby się do skrzynki.

Ustawiłem spór na Ali - jak na razie 180PLNów w plecy...

 

 

 


Paczka „niby-dostarczona” przez PP, w końcu znalazła drogę powrotną do sklepu w Chinach i dostałem zwrot kasy - Ufff...

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałem pod koniec kwietnia i na początku maja kilka drobiazgów w różnych sklepach. Nie były związane z astronomią, a w każdym razie nie bezpośrednio. Wszystkie przyszły razem w jednej paczce, choć w środku każda była zapakowana osobno. Chyba nasi postanowili zaoszczędzić i wpakowali to wszystko do jednej paczki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

Chyba nasi postanowili zaoszczędzić i wpakowali to wszystko do jednej paczki

Oni to już od paru miesięcy robią ;) nazywa się to "Łączona dostawa" i oferowane to jest przez skośnookich - to oni chyba to przepakowują bo nawet zmienia się nr trackingowy jeszcze przed przybyciem do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komprez napisał:

Oni to już od paru miesięcy robią ;) nazywa się to "Łączona dostawa" i oferowane to jest przez skośnookich - to oni chyba to przepakowują bo nawet zmienia się nr trackingowy jeszcze przed przybyciem do PL.

Tak, to już jest standard. Często jest napisane właśnie "łączona dostawa", choć zdążało mi się, że łączyli i bez tego oznaczenia. W końcu poszli po rozum do głowy i optymalizują koszty wysyłki :P Nie przepakowują, tylko wkładają wszystko do jednego zasadniczo (czyli nie otwierają pojedynczych paczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałbym nic przeciw łączeniu przesyłek gdyby nigdy nie ginęły i szybko docierały. Często robiąc drobne zakupy na ali kupuję to samo w kilku sklepach by zminimalizować ryzyko. Jeśli teraz standardowo łączą przesyłki to ta taktyka całkowicie bierze w łeb

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZbyT nie zawsze tak się dzieję więc spokojnie ;) Oni to robią "jak się kapną" a nie że "jest w systemie" .. nie wiem jak to idzie ale ja np nie dostałem do tej porty ani jednej paczki łączonej ... natomiast kolega z pracy dostał ich 90% heh ... 

 

Z ginięciem paczek to z tego co wiem głównie dają ciała chińczycy ... spotkało mnie kilka razy że paczka wysłana do mnie ... poszła np do Szczecina pod jakiś adres i BA ... została doręczona :hysterical:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyłączenie pozytywne doświadczenia z Ali. Mnóstwo części do dronów, jakieś drobiazgi, wszystko zawsze dochodziło.

Raz w paczce z drobiazgami astro nie dostałem 1 elementu. Zgłosiłem, sprawdzili, powiedzili, że nie mieli na stanie i w jeden dzień dostałem zwrot.

Zawsze wybieram ali express standard shipping. Potrafi przeleżeć na poczcie fakt, ale w końcu dociera. Jeszcze PP niczego mi nie zgubiłą od nich. Po za drobiazgami kupowałem guidera za 300PLN, ASI178, ostatnio nawet 294MM (2kPLN drogą nie chodzi). . Zawsze wszystko dotarło, nigdy niedostałem cła/vatu. Astro zakupy chyba zawsze w sklepie StarPal outdoor store. Kiepsko i wolno odpowiadaja na pytania, i ewidentnie z translatora ale idzie się porozumieć. CZasem jak nie mają czegoś na stanie, to przez tydzien zamówienie wisi z jakmiś dziwnym statusem częsciowo dostarczone, zabieg z ich strony, żeby zamówienie się nie anulowało automatycznie. Ale w końcu rusza dalej. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/27/2021 at 8:05 AM, komprez said:

Aaa to poczekaj na zmianę statusu pojawi się wtedy nr trackingu - daj znać jak co bo jestem ciekawe czym pójdzie :) Możesz ewentualnie rzucić linkia do sklepu na ali ?

Do mnie przyszła właśnie 294MM Pro, Tracking 0055*. Aliexpress standard shipping. Szło 2 tygodnie. Parę miesiecy temu kupowłem w tym samym skepie inne rzeczy i też bez cła przyszło z trackingiem 0045. Do domu przywiozł pocztex. Chiny-Polska ewidentnie leci samolotem, patrząc na czas i śledzenie.

Kamera trochę na wyrost, bo straszą że od 1 lipca, każda przesyłka ma być clona. Co oznacza gigantyczne wprost opóznienia. Oryginalnie clenie wszystkiego miało być od 1 stycznia, póxniej przełożono na 1 lipca. Jaki jest aktuealny stan tego pomysłu nie wiem ale w polskim burdelu może znowu ulec wydłużeniu, bo to gigantyczna operacja  będzie, każdą pierdołę oclić i owatować. Z przesyłek zagranicznych na cło mi wpadły kiedyś tylko rzeczy słane DHLem (jakąs elektronika z USA). Na kilkadziesiąt paczek z chin, z róznych sklepów nie tylko z Ali, nigdy nic nie nie zapłąciłem.

Edytowane przez ko20
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zła wiadomość jest natomiast taka, że odliczanie VATu od zakupów prywatnych poprzez firmę jest wykroczeniem lub przestępstwem skarbowym (zależnie od kwoty i skali)

Nie mówiąc o tym jakiego typu trzeba by mieć działalność, żeby rozliczać nasze zabawki (tak, wiem  "Polak potrafi") ;)


Jak ktoś dotychczas kupował faktycznie na firmę to i tak płacił VAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ali nie bo nie miałem potrzeby albo zakupy były drobne lub też jak pisał przedmówca nie spełniały profilu mojej działalności.

Ale z EU wraz z Polską jak najbardziej. Tyle że nie teleskopy oczywiście a sprzęt foto, oprogramowanie lub sprzęt komputerowy.

 

Na pewno jest jakiś prosty sposób na księgowanie wydatków spoza EU, trzebaby pogadać z księgowymi. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na odliczanie VAT od zakupów spoza UE oczywiście istnieje (istniał) i z pewnego punktu widzenia był faktycznie prosty - państwo najpierw naliczało VAT (na granicy razem z cłem) a potem jak było (to państwo) w dobrym humorze, to na podstawie tego kwitu pozwalało ten VAT odliczyć.

Jak to będzie teraz wyglądać - zapewne nikt nie wie.

No bo przecież żaden Chińczyk czy Amerykanin Ci faktury VAT nie wystawi - to są kraje dzikie i tam VATu nie znają.

Tamtejsze państwa utrzymują się widać z czegoś innego.

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

No bo przecież żaden Chińczyk czy Amerykanin Ci faktury VAT nie wystawi - to są kraje dzikie i tam VATu nie znają.

Tamtejsze państwa utrzymują się widać z czegoś innego.

 

skoro naliczają VAT i jest on honorowany przez nasze państwo to znaczy, że mają stosowne umowy z nami i ten podatek przekazują do naszych US, a wtedy możemy ten VAT odliczać

ja mam taki profil działalności, że spokojnie mogę kupować optykę na firmę. Problem tylko w tym, że zakupy musiałbym robić też na firmę, a nie osobę fizyczną czyli trzeba by założyć nowe konto na Ali, tym razem firmowe z NIP-em, adresem firmowym itd. Trzeba będzie spróbować

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szuu napisał:

pojawił się vat na aliexpresie a więc prędzej czy później pojawi się sposób jak dostać zwrot tego vatu, i to nawet bez potrzeby robienia tam zakupów

 

podejrzewam, że nadal będzie więcej chętnych do zapłacenia VAT-u za zakupy

ciekawe jak zmuszą chińczyków do przekazania tego VAT-u do naszych US? Chyba, że to tylko tak wygląda na stronie, a w rzeczywistości VAT wędruje bezpośrednio na konta US, a na konto Aliexpresu tylko wartość netto

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZbyT napisał:

 

podejrzewam, że nadal będzie więcej chętnych do zapłacenia VAT-u za zakupy

ciekawe jak zmuszą chińczyków do przekazania tego VAT-u do naszych US? Chyba, że to tylko tak wygląda na stronie, a w rzeczywistości VAT wędruje bezpośrednio na konta US, a na konto Aliexpresu tylko wartość netto

 

pozdrawiam

 

Zgodnie z zapowiedziami VAT nie opuszcza Polski ani na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.