Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tomchm napisał:

Ostatnio z powodu koronawirusa anulowałem zamówienie - [...] większość pracowników sklepu pozostaje w domach co najmniej do 18.02, a bardziej prawdopodobne zakończenie kwarantanny to początek marca.

 

Godzinę temu, Agent Smith napisał:

Fuck.... Nie pomyślałem o tym!

 

no, ja też nie doceniałem tego nowego odważnego posunięcia allegro w walce z aliexpresem. przecież wirus ginie długo przed tym jak paczka trafia do europy.

nie wziąłem pod uwagę kwarantanny i problemów z działaniem firm! ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szuu napisał:

 

 

no, ja też nie doceniałem tego nowego odważnego posunięcia allegro w walce z aliexpresem. przecież wirus ginie długo przed tym jak paczka trafia do europy.

nie wziąłem pod uwagę kwarantanny i problemów z działaniem firm! ^_^

Owszem, na paczkach nie przetrwa - z tym że ktoś jeszcze towar musi zapakować, ktoś musi po niego przyjechać... Nie ma tutaj takiej automatyzacji jakiej byśmy chcieli :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane sklepy na Aliexpress dbające o reputację takie jak Svbony raczej nie robią problemów i bywa że potrafią wysłać gratis drugi egzemplarz bez certolenia się ze zwrotami. Ale dziadowskie sklepiki typu "Shop8934534534" mogą przysłać towar uszkodzony a w ramach zadośćuczynienia zaproponują tak śmieszny zwrot pieniędzy że pozostaje tylko powiedzieć im że są sk.........i - bo udział platformy Aliexpress w rozstrzygnięciu takiego sporu to śmiech na sali i zwykły bandytyzm. Sprowadza się do propozycji zwrotu na zasadzie zapłać za transport a my zwrócimy za towar. Czyli często zapłać więcej niż dostaniesz... Nie ma jak z tymi propozycjami dyskutować, nie ma kontaktu z nikim z Aliexpress - można tylko patrzeć bezradnie jak Cię okradają.

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomchm napisał:

Ostatnio z powodu koronawirusa anulowałem zamówienie - specjalnie zapłaciłem za szybki transport (8-15 dni zamiast 8-tygodni). W tym przypadku sam sklep poinformował, że jeśli ktoś nie może czekać, to niech anuluje zamówienia, ponieważ większość pracowników sklepu pozostaje w domach co najmniej do 18.02, a bardziej prawdopodobne zakończenie kwarantanny to początek marca. Obecnie czekam na zwrot pieniędzy.

Data 18.02 niekoniecznie musi się wiązać (tylko) z wirusem. W tym roku nałożyło się to na obchody chińskiego Nowego Roku (które powinny kończyć się 08.02 tzw Świętem Lampionów/Latarni) jednak ja już dwa tygodnie temu dostałem info od oficjalnego sklepu Xiaomi, że wysyłki mogą być wstrzymane własnie do 18.02 z powodu wydłużonego "festiwalu", być może z powodu wirusa ;) Co ciekawe, moja paczka jednak została wysłana przedwczoraj :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paether napisał:

Data 18.02 niekoniecznie musi się wiązać (tylko) z wirusem. W tym roku nałożyło się to na obchody chińskiego Nowego Roku (które powinny kończyć się 08.02 tzw Świętem Lampionów/Latarni) jednak ja już dwa tygodnie temu dostałem info od oficjalnego sklepu Xiaomi, że wysyłki mogą być wstrzymane własnie do 18.02 z powodu wydłużonego "festiwalu", być może z powodu wirusa ;) Co ciekawe, moja paczka jednak została wysłana przedwczoraj :g:

Jak sprawdzałem sobie teraz daty dostawy, to w przypadku niektórych produktów termin dostawy to druga połowa kwietnia. Moje zamówienia z 08.02 jeszcze nie zostały wysłane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu, odbierając paczkę z ali  zamówioną na początku grudnia, dowiedziałam się od pani z okienka na poczcie, że mam dużo szczęścia że przesyłka dotarła. Podobno wysyłki z Chin są wstrzymane z powodu wirusa. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jakby co ostrzegałam  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już na takie kwiatki zeszło, to na Politechnice Koszalińskiej, na stołówce Wydziału Mechanicznego, wisiała kiedyś kartka informująca o zakazie wynoszenia krzeseł "z sal komsumcyjnych" :D

 

W sumie to na tym wydziale jeszcze parę innych ciekawych (i bardzo trafnych!) spostrzeżeń było napisanych w różnych miejscach, ale to się chyba niestety nie bardzo nadaje do powtórzenia na forum publicznym.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomchm napisał:

Owszem, na paczkach nie przetrwa - z tym że ktoś jeszcze towar musi zapakować, ktoś musi po niego przyjechać... Nie ma tutaj takiej automatyzacji jakiej byśmy chcieli :( 

 

16 godzin temu, szuu napisał:

przecież wirus ginie długo przed tym jak paczka trafia do europy.

nie wziąłem pod uwagę kwarantanny i problemów z działaniem firm! ^_^

No właśnie niekoniecznie, chyba, że słuchacie tego co mówi tv.

Moi znajomi spece od wirusologii mówią, że to nieodpowiedzialne opowiadać takie bzdury jak w tv, o tym, że wirus nie przetrwa na paczkach. Może nie przetrwa, może przetrwa, tego teraz nie wiadomo. Wirus jest za świeży, aby coś sensownego o nim powiedzieć. Póki nie zrobią wielu badań, to jest wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kjacek napisał:

to nieodpowiedzialne opowiadać takie bzdury jak w tv, o tym, że wirus nie przetrwa na paczkach

argument że "nowy więc nie wiadomo" można też wysuwać wobec możliwości zarażenia się przez człowieka każdym nowym wirusem komputerowym ^_^ podczas gdy wiedza o sposobie działania i podobieństwo do innych wirusów komputerowych jest argumentem że jednak wiadomo że nie.

ci spece od wirusologii coś wiedzą czy tylko tak straszą dla straszenia?

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tharbad napisał:

WHO twierdzi, że można bezpiecznie odbierać listy/przesyłki z Chin:
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters

To oficjalna wersja. Kolega z Sanepidu też mówił mi, że to OFICJALNY komunikat.

 

49 minut temu, szuu napisał:

ci spece od wirusologii coś wiedzą czy tylko tak straszą dla straszenia?

Wiem tylko tyle, że są doniesienia o większej przeżywalności tego wirusa niż wcześniej twierdzono własnie na różnych powierzchniach.

Ale nie jestem wirusologiem, nie potrafię nic więcej powiedzieć. 

Albo rzeczywiście coś znaleźli, albo nie i to jest tylko takie straszenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję sporo rzeczy na Ali.

Głównie rzeczy za kilka, kilkanaście zł. Elementy elektroniczne (np. przetwornik adc, albo jakiś szpej do arduino). Praktycznie zawsze przychodzi, czasami jednak po bardzo długim czasie. Przebitka jest niezła, jest sporo rzeczy bardzo trudnych do dostania gdzie indziej. Jeśli ktoś chciałby zbudować tani DIY montaż do teleskopu to Ali jest rajem części. Ogólnie biorąc pod uwagę pogodę i mój (nie)wolny czas, to zakupy u chińczyka są idealnym rozwiązaniem, żeby coś przemyśleć czekając na następną dostawę :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy:

- opinie o sklepach sprzedających na AliExpress

- opinie o samym AliExpress

 

Zakupów robiłem już kilkadziesiąt, jak dotąd ani raz nie zostałem oszukany. Cztery razy zdarzyło mi się dostać przedmiot uszkodzony lub niepełnowartościowy (podejrzewam, że dwukrotnie to "zasługa" naszej poczty, która miętoli przesyłki niemiłosiernie) . W trzech przypadkach udało mi się dogadać ze sprzedawcami w sposób satysfakcjonujący mnie. Tylko w jednym przypadku musiałem rozpocząć oficjalny spór, dzięki któremu uzyskałem częściowy zwrot kosztu zakupu. Ogólnie odnoszę wrażenie, że AE stara się dbać o interesy dobrych klientów.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dobrychemik napisał:

Ogólnie odnoszę wrażenie, że AE stara się dbać o interesy dobrych klientów.

A konkretnie w jaki sposób? Jeżeli nie dogadasz się ze sprzedawcą jesteś skazany na standardowe procedury 'rozstrzgania' sporu przez Aliexpress co polega na propozycji zwróć towar na swój koszt a dostaniesz pieniądze. To zwykły bandytyzm uprawiany z pełnym rozmysłem. Nie istnieje nic takiego jak ochrona kupującego przez Aliexpress - to kompletna fikcja o czym świadczyć może choćby fakt, że wbrew deklaracjom składanym drogą mailową przez platformę, nie istnieje żadna możliwość dyskusji z zaproponowanymi przez nich, bandyckimi rozstrzygnięciami.

 

Piszę o tym bo wszystko jest zorganizowane tak aby wyglądało na wiarygodne - platforma rozstrzygania sporów, wstrzymanie wypłaty do sklepu do czasu zakończenia sporu, pomoc Aliexpress - ale jak to działa w praktyce człowiek dowiaduje się dopiero kiedy wejdzie w spór ze sprzedawcą, który akurat nie wykazuje się dobrą wolą bo ma w nosie opinię o sobie - tacy też na AE są.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat kupuję na AEx. Ostatnie 3 przesyłki przyszły szybko, mimo epidemii. Przesyłka 1 i 2 wysyłka z Chin, zakup 30.01 - nadana 02.02 dotarły 14.02. Przesyłka 3 zakup 6.02 wysyłka z Francji 8.02, dotarła dziś 17.02 

Kupuję najczęściej filtry, złączki, drobną elektronikę. Jeśli zdarzyło się, że przesyłka nie wyszła o czasie, anulowali zamówienie i zwracali pieniądze. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki :) No to nie rozumiem co oznaczają te 43 dni powyżej (oczekiwany czas dostarczenia przesyłki przy zamawianiu był znacznie krótszy).

 

A zdarzyło się komuś z was, żeby przesyłka utknęła na statusie "opuściła kraj wysyłki"? Co ona wciąż szybuje w powietrzu? :) 

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.