Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Czasami Chińczyk robi miły gest i przedłuża okres ochronny, jeżeli paczka jeszcze nie dotarła. Mój rekord to coś koło 7 dni łącznie z pobytem w WERze.

Z takich wartościowych porad to mogę dorzucić, żeby nie zamykać na prośbę sprzedawcy sporu (bo nie da się go otworzyć drugi raz) i lepiej unikać zwrotu na PayPala bo ktoś może po prostu wykonać chargeback.

Edytowane przez Miedziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chargeback to po prostu cofnięcie wysłanych środków. Paypal luźno do tego podchodzi i cofanie jest łatwe, a przez to często wykorzystywane do oszustw. Dostaniesz pieniądze, może nawet gdzieś wpłacisz, a potem zobaczysz na koncie ujemne saldo. Wszelkie sprawy trzeba rozwiązywać przez dispute i nie zamykać go do wyjaśnienia sprawy.

Edytowane przez Miedziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Aliexpress - jakie macie zdanie?
  • Paether przypiął/eła ten temat

Zamawiałem ostatnio dwa ESy z aliexpress. Jeden został wysłany od razu i doszedł po 2 tygodniach. Drugi model akurat im się skończył i sprzedawca poinformował mnie, że wyślą jak będą mieli i będzie to za około miesiąc. Okazało się, że mieli już po dwóch tygodniach i teraz czekam na drugą przesyłkę. Jeśli komuś nie zależy na czasie to polecam aliexpress ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemotar napisał:

Zamawiałem ostatnio dwa ESy z aliexpress. Jeden został wysłany od razu i doszedł po 2 tygodniach. Drugi model akurat im się skończył i sprzedawca poinformował mnie, że wyślą jak będą mieli i będzie to za około miesiąc. Okazało się, że mieli już po dwóch tygodniach i teraz czekam na drugą przesyłkę. Jeśli komuś nie zależy na czasie to polecam aliexpress ;)

Masz szczęście bo ja już czekam szósty tydzień :)

Dwóch paczek ze stycznia nie dostałem wcale (oczywiście zwrot kasy). Jedna paczka wysłana na początku kwietnia, w Polsce 29 kwietnia, u mnie w domu w połowie czerwca :)

Jak widać jest to loteria. Plus zakupów na ali jest taki, że klient jest jako tako chroniony i kiedy paczki nie dochodzą,  pieniądze wracają na konto. Więc rzeczywiście jeżeli komuś nie zależy na czasie można zamawiać :)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to sporo też zależy jaką metodą jest wysyłane. Podobno te, które mają tracking 0045 idą w miarę szybko - ze statystyk z alipaczka.pl średnio 11 dni od nadania w Chinach do nadejścia do Polski. U mnie okular z numerem 0045xxx szedł z Chin do Polski 9 dni (przyleciał w piątek), a 12 dnia był u mnie. Z kolei inna paczka też z numerem 0045xx była nadana 18 dni temu i w trackingu dalej nie dotarła do Polski (a wysłana wcześniej niż okular). Czyli loteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem około 200 rzeczy na aliexpres, oczywiście od kategorii drobnostek po takie po kilkaset złoty, na te wszystkie paczki problem zdążył się raz - po reporcie dostałem zwrot pieniędzy a paczka, przyszła kilka dni później, no i teraz w okresie wirusa - zwiększył się czas dostaw własnie tylko pierdół, wszystkie droższe rzeczy praktycznie doszły do 2 tygodni, dużo daje też obserwowanie metody transportu - tak samo zawsze spoglądam na magazyny danego kraju, bądź jakąś "lepszą" psychicznie ofertę bądź ilość zakupionych w sklepie rzeczy przez inne osoby, zdarzają się też super promocje jak cudne przedmioty za $0,01 ale to taktyka na budowę ilości sprzedanych rzeczy na aliexpres i głównie wpadał zwrot $$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wieliczkowie fotki robią

więc T7, mądra głowa,

błąka się po całym świecie,

aby dojść do Wieliczkowa.

Właśnie nową zaczęła podróż,

by ją skończyć w Wieliczkowie.

A co przeżyła i co widziała

tracking ten wszystko wam opowie:

image.png.74ebc61dc5828a34ed61f512ef1deece.png

 

Dziś dotarła do mnie kamera T7 po ponad 4 miesiącach! 

Zamówiona dokładnie 3 marca, a dziś jest 9 lipca.

Historia była taka, że przesyłka została wysłana szybko i w kilka dni osiągnęła status "hand over to airline", a następnie lewitowała sobie w przestrzeni powietrznej między Polską, a Chinami przez prawie 3,5 miesiąca :) W międzyczasie chińczyk przedłużył czas przetwarzania (ochrony) o drugie tyle no i czekałem do usr**ej śmierci :) Aż tu kilkanaście dni temu tracking nagle ożył i paczka pojawiła się w kraju. Jako że czas ochrony się skończył, wystąpiłem o zwrot pieniędzy, bo nie wierzyłem że to może jeszcze dojść. Automat rozstrzygnął spór i gotowe, kasa na koncie. A dziś (kilka dni po zwrocie) paczka pojawiła się u mnie. Teraz można jakoś z powrotem zapłacić chińczykowi?

Mam więc kamerę i pieniądze, kosztem 4 miesięcy i 6 dni czekania. Teraz już nic mnie nie zaskoczy. Czas dostawy z aliexpress jest niezgłębiony.

 

A i jeszcze jest taka stylowa naklejka. Czyżby kamerka była nielegalna? :P 

P_20200709_125806.jpg.c2f6b220fe7dcbd080fee33e73329acf.jpg

 

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

A i jeszcze jest taka stylowa naklejka. Czyżby kamerka była nielegalna? :P 

P_20200709_125806.jpg.c2f6b220fe7dcbd080fee33e73329acf.jpg

 

Spokojnie, legalnie możesz ją posiadać. Niestety powoduje zakłócenia w funkcjonowaniu UE. Wystaw na Allegro z taką informacją, to zaraz sprzedasz za parokrotnie wyższą cenę. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek_B napisał:

Miałem tak kilka razy, z reguły pomaga paypal, a czasem wystawiają jednorazowego gifta do zakupu.

Ale piszesz o zwrocie w którą stronę? Mi chodzi o to, że dostałem już zwrot i chciałbym zwrócić zwrot do chińczyka :) 

Godzinę temu, dobrychemik napisał:

Niestety powoduje zakłócenia w funkcjonowaniu UE.

No dokładnie, kamerka działa jak impuls EM i paraliżuje działanie UE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

Ale piszesz o zwrocie w którą stronę? Mi chodzi o to, że dostałem już zwrot i chciałbym zwrócić zwrot do chińczyka :) 

Dokładnie o takim zwrocie pisałem, w końcu chesz mu zapłacić za niesłuszny zwrot, nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak niestety że zamawiasz coś z opcją Aliexpress Standard Shipping (średnio dostawa w 14 dni) ... a ciul wyśle Ci to normalna pocztą z WER-em w innej galaktyce ... bardzo prosto jest to wyczaić ... po numerze trackingowym - te z ASS posiadaja początek 0045 (pocztex/paczka24)  ... jak macie jakieś LB etc ... majfrend zrobił Was w ciuia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, komprez napisał:

Czasami jest tak niestety że zamawiasz coś z opcją Aliexpress Standard Shipping (średnio dostawa w 14 dni) ... a ciul wyśle Ci to normalna pocztą z WER-em w innej galaktyce ... bardzo prosto jest to wyczaić ... po numerze trackingowym - te z ASS posiadaja początek 0045 (pocztex/paczka24)  ... jak macie jakieś LB etc ... majfrend zrobił Was w ciuia.

Czyli jeżeli nie ma w numerze 0045 to paczka idzie jak zwykły list nierejestrowany?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komprez napisał:

Czasami jest tak niestety że zamawiasz coś z opcją Aliexpress Standard Shipping (średnio dostawa w 14 dni) ... a ciul wyśle Ci to normalna pocztą z WER-em w innej galaktyce ... bardzo prosto jest to wyczaić ... po numerze trackingowym - te z ASS posiadaja początek 0045 (pocztex/paczka24)  ... jak macie jakieś LB etc ... majfrend zrobił Was w ciuia.

Niekonecznie jest tak jak twierdzisz... często to nie chińczycy, tylko nasi rodacy robią nas w ciula!

Przykład mojego zamówienia: od zamówienia do wylądowania w kraju minęło 6 dni; od tamtej pory minął prawie miesiąc, a status ciągle ten sam: przesyłka oczekuje na oclenie.

Rzecz warta kilka dolarów, nie ma się nad czym zastanawiać... ale jednak. Praktycznie, nie ma się nawet komu poskarżyć na takie chamstwo i arogancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AdamK napisał:

Niekonecznie jest tak jak twierdzisz... często to nie chińczycy

Przykład który podałem to jest ewidentne walenie w ciula chińczyka ... to co Ty podałeś to już jest zupełnie inna kwestia i tyczy się ona głównie kolejek na sortowniach ... 

Zauważyłem tylko jedną logikę .... jak paczka wyląduje Ci w Pruszczu Gdańskim/Niepołomice to czekasz wieki .... z Komorników leci piernikiem .... zamawiałem już ogrom rzeczy/części droższych tańszych ... i zawsze mam ten sam schemat .... ale ujme to tak .... 5% biorę płatne ASS i mam gównianą chińską pocztę ....   5% paczka w Pruszczu :) .... 90% mam w 14dni .... i przeważnie widzę że leci to przez Sinotrans

Nie licząc pandemii gdzie wszystko zwariowało to do tego czasu było ok.  Patrząc teraz .... wracamy raczej do normy ...

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miał ktoś z Was taką sytuację?

sprzedawca: Innorel - ten od dobrych statywów

Kupiłem dla znajomej 15 lipca statyw + darmowa dostawa DHL (8-15 dni). Potem temat olałem, aż dzisiaj znajoma pisze - "a kiedy będzie mój statyw"?

Wchodzę na Ali w śledzenie przesyłek a tam, że sprzedający anulował wysyłkę. Co jest??

 

W "message center" otrzymuje od sprzedającego taką wiadomość (16 lipca):

"Dear friend, due to the impact of the epidemic, the transportation cost is too high, can you make up the shipping fee of $5? please understand"

 

Żeby było weselej - sprzedawca dalej oferuje ten sam typ statywu, wciąż z darmową wysyłka DHL, tylko za jeszcze niższą cenę.

A w komentarzach nikt się nie skarży na podobną sytuację - wprost przeciwnie, chwalą szybką wysyłkę....

 

Poradźcie co zrobić z tą chińską pan-da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.08.2020 o 23:27, szuu napisał:

mi już 3 przesyłki aliexpress zginęły w tym roku, domyślam się że przez burdel pocztowy wywołany wirusem :( dawniej przez całe lata nie ginęło nic.

...niesamowite, dwie z tych trzech już w międzyczasie przyszły - po 5 miesiącach od wysyłki! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 22:51, Marek_N napisał:

Chodziło mi o to, jak zmusić sprzedającego do wysyłki opłaconego towaru.

 

Nie chce się bawić w kolejne promocje, tylko po to, żeby za chwile koleś mnie prosił o 7 dolarów dopłaty "bo inaczej nie wyśle".... 

Otwórz spór może coś pomoże albo zaznacz anulowanie zamówienia. Ja tak zrobiłem i pieniądze wróciły na konto a była to kwota 1200 zł

Edytowane przez WaldekG15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.