Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, WaldekG15 napisał:

Otwórz spór może coś pomoże albo zaznacz anulowanie zamówienia. Ja tak zrobiłem i pieniądze wróciły na konto a była to kwota 1200 zł

Napisze jak historia potoczyła się dalej.

 

Mimo że dopłata $5 nie uśmiechała mi się tak dla zasady - to powiedziałem znajomej że w tej cenie i tak nie ma nic wartego uwagi w PL. 

 

- napisałem chińczykowi, że dopłacę mu te 5 dolców

- chińczyk mnie przeprasza, ze coś mu sie pomyliło

- mija tydzień - dalej towar nie wysłany

- pisze do kolesia "kiedy wysyłka?"

- chińczyk odpisuje że jest duże ryzyko oclenia przesyłki i sugeruje anulowanie zamówienia i zwrot kasy. Wysyła przy okazji obrazki jakie opcje mam pozaznaczać, m.in. taką "produkt otrzymałem"

- anuluje zamówienie i zaznaczam "produkt nie otrzymałem", "problem z wysyłką"

- po dwóch dniach kasa z powrotem na koncie

 

Uff.... dziwne te transakcje z Innorel'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.

Miałem ostatnio cyrki z kamerką T7M. Niby wysłali, numer był i tracking działał, okazało się, że to nie moja paczka... Kupiłem w promocji 100 zł taniej i wykręcali się że nie mają tych kamer. Poprosiłem o zwrot kasy w sporze. Odezwali się na priv, że im zależy na dobrych opiniach, proszą o zaznaczanie że towar otrzymany i jakieś lewe zwroty PayPalem wyślą. Nadal czekam na kase, na szczęście można jeszcze 15 dni po zaznaczeniu, że towar otrzymany otworzyć spór. 

 

Sklep najbardziej popularny jeżeli chodzi o te kamery na Ali czyli 3C Electron Dropshipping Store. 

 

Czekam od nich na kamerę T7C też, może będę miał więcej szczęścia. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dobrychemik napisał:

Odradzam sklep Laida Optics, miałem z nimi przejścia, o których nie mam ochoty pisać, bo krew mnie zalewa. Nigdy więcej nie skorzystam.

A ja bez problemu, zamowiĺem focuser Crayforda i po 3tygodniach odebrałem z gratisem.Wiec chyba nie ma reguły...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wysłali niepełnowartościowy produkt. Wszelkie wiadomości ignorowali. W końcu wywalczyłem śmieszną częściową refundację. Miałem też opcję odesłania na własny koszt, ale się nie kalkulowało.

Jakość sklepu poznasz po sposobie załatwiania problemów, a nie gdy towar dociera sprawny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

Odradzam sklep Laida Optics, miałem z nimi przejścia, o których nie mam ochoty pisać, bo krew mnie zalewa. Nigdy więcej nie skorzystam.

Ze dwa czy trzy razy coś u nich brałem i nigdy nie było żadnego problemu. Loteria.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_G napisał:

Kto z Was kupował na Ali okulary teleskopowe? W szczególności interesują mnie ES-y....

Brałem 3 sztuki te co mam w sygnaturze. Nie było żadnych problemów doszły w 1.5 tyg. Wczoraj kupiłem 30mm 82* żeby zastąpić 24mm 68* i dziś już gdzieś sobie śmiga po Chinach żeby do mnie dotrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dobrychemik napisał:

Ja dzisiaj kupiłem MaxVisiona, wygląda identycznie jak ES, zupełnie jakby po godzinach w fabryce robili klony ESów pod własną marką. Cena znacznie niższa.

 

 

A z której oferty korzystałeś ? Jak możesz to podaj linka bo widzę kilku sprzedawców z różną ceną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Maxvisiona w tym sklepie:

https://pl.aliexpress.com/store/1092628?spm=a2g0o.detail.1000002.2.50f46b31W1nOMb

Po wszystkich kuponach, kodach itp wyszło poniżej 500 zł za 24mm.

Wcześniej kupiłem 4 ESy w 

https://pl.aliexpress.com/store/2794089?spm=a2g0o.detail.1000002.2.2fba7334nETjDT

i jeden z nich miał kropkę na szkle jak poniżej, mogłem go odesłać, ale ostatecznie zostawiłem bo na jakość obrazu nie ma to wpływu,

111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Aliexpress to sposób na upłynnianie nie do końca udanego sprzętu. Większość jest ok, ale wszelkie miny w kółko tam próbują ludziom wciskać i na pewno z powodzeniem. Na ich korzyść działa to, że koszty wysyłki do Chin są wysokie i wiele osób z tego ryzykuje.

 

Poza tym wiele sklepów ma idiotyczne koszty wysyłki, na których zarabiają, bo one nigdy nie są zwracane. Nawet jak zwrócisz felerny towar, to sklep sobie zarabia na wysyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chemik22 napisał:

 

 

A z której oferty korzystałeś ? Jak możesz to podaj linka bo widzę kilku sprzedawców z różną ceną.

 

 

W tym sklepie zalinkowanym przez kaisera. Wziąłem 14/82. Niekoniecznie go sobie zostawię, ale lubię testować sprzęt :)

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arcturus23 napisał:

Masz na myśli sprzęt astro ? Jak tak, to co otrzymałeś i okazało się podróbka ?

Nie sprzętu astro nie kupowałem , bo w sumie niby co? Jakieś drobiazgi typu maski, obejmy, szukacze itp? Po co? Wszystko można kupić w kraju, ew. używane na giełdzie, ale nie każdy lubi. Można też zamówić u chłopaków, to zrobią.  Droższe rzeczy typu okulary, teleskopy? Nigdy. Nie kupiłbym na ali niczego co kosztuje więcej niż 5 stówek. Ktoś zapyta , a jak nie ma kasy? Wolałbym mieć jeden lub dwa okulary ,ale bardzo dobrej jakości kupione w kraju z gwarancją niż niepewny towar z Chin. Nawet na raty. Teleskopy? Dla mnie jako amatora, wybrałbym  SW Edka (pewny i sprawdzony sprzęt ) niż jakiś wynalazek za kilka tysięcy. Dla profesjonalisty to już wcale tam sprzętu nie widzę. 

 

Tak, kupiłem podróby. Zapakowane jak oryginały, zafoliowane, z hologramami, napisem Made in Japan, które przestały działać po kilku tygodniach. W ręce wyglądały identyko, ale działały dużo gorzej. Bardzo łatwo wpaść w nałóg kupowania na ali, bo tanio i jest wybór. Znam bliską osobę, która non stop zagląda do aplikacji na komórce. Wydała już pewnie z 20 tysięcy na to dziadostwo i nawet nie jest świadoma. 80% z tego badziewa leży gdzie popadnie, bo do niczego się nie nadaje. Za tą kasę , mogłaby kupić jedną naprawdę porządną rzecz, z której mogłaby się cieszyć może do końca życia. Albo dać na chorych i biedne dzieci... Tak , ja daje, jakby ktoś pytał. Co rok, na różne cele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastianus napisał:

Nie sprzętu astro nie kupowałem , bo w sumie niby co? Jakieś drobiazgi typu maski, obejmy, szukacze itp? Po co? Wszystko można kupić w kraju, ew. używane na giełdzie, ale nie każdy lubi. Można też zamówić u chłopaków, to zrobią.  Droższe rzeczy typu okulary, teleskopy? Nigdy. Nie kupiłbym na ali niczego co kosztuje więcej niż 5 stówek. Ktoś zapyta , a jak nie ma kasy? Wolałbym mieć jeden lub dwa okulary ,ale bardzo dobrej jakości kupione w kraju z gwarancją niż niepewny towar z Chin. Nawet na raty. Teleskopy? Dla mnie jako amatora, wybrałbym  SW Edka (pewny i sprawdzony sprzęt ) niż jakiś wynalazek za kilka tysięcy. Dla profesjonalisty to już wcale tam sprzętu nie widzę. 

 

Tak, kupiłem podróby. Zapakowane jak oryginały, zafoliowane, z hologramami, napisem Made in Japan, które przestały działać po kilku tygodniach. W ręce wyglądały identyko, ale działały dużo gorzej. Bardzo łatwo wpaść w nałóg kupowania na ali, bo tanio i jest wybór. Znam bliską osobę, która non stop zagląda do aplikacji na komórce. Wydała już pewnie z 20 tysięcy na to dziadostwo i nawet nie jest świadoma. 80% z tego badziewa leży gdzie popadnie, bo do niczego się nie nadaje. Za tą kasę , mogłaby kupić jedną naprawdę porządną rzecz, z której mogłaby się cieszyć może do końca życia. Albo dać na chorych i biedne dzieci... Tak , ja daje, jakby ktoś pytał. Co rok, na różne cele ...

Myślałem, że okulary kupowales. Akurat okulary ES z AE mają bardzo dobre opinie i na naszych forach, jak i na zagranicznych. Dopłacając 10-20 % wartości jednego okularu w Polsce, z AE mamy 2 okulary. Podobno filtr uhc Optolonga to świetna podróba Astronomika uhc. I w testach dość dobrze wypada.

Wiele tych samych rzeczy z AE jest w Polsce sprzedawana za dużo większa kase. Co do reszty to szkoda gadać, bo to nałóg jak każdy inny. I pewnie ciężko z nim wygrać.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
37 minut temu, MateuszW napisał:

Szybuje? Przecież w kwietniu/maju był za ok 4,2 zł, a teraz jest 3,76 zŁ. Oscyluje sobie tak o kilka groszy teraz.

No tak, ale jak robiłem zakupy tydzień temu było zdecydowanie lepiej niż teraz. Na dodatek były różne promocje. Np. SharpStar 76 EDPH z korektorem można było kupić za 3427 zł - z darmową przesyłką i darmowym zwrotem. Trochę żałuję, że się nie zdecydowałem.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.09.2020 o 20:52, piotrkusiu napisał:

Ostatnio mała popierdułka szła mi 11 dni, tak że bardzo szybko.

Potwierdzam. Takie np. małe peltierki 15x15mm przyszły mi poniżej 2 tygodni:
 

http://pl.aliexpress.com/item/32826611563.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.624a2b50naqDBp&algo_pvid=28ecae7a-7cdd-4382-882b-883713305caf&algo_expid=28ecae7a-7cdd-4382-882b-883713305caf-17&btsid=0b0a01f816007636333956107e9ad1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ostatnio zamawiam naprawdę sporo i wszystko przychodzi zgodne ze specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.