Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin_G napisał:

Fajny majo opis: urządzenie do pielęgnacji urody :) Co Tym chłodzisz i jaką to daje różnicę temperatur?

Na razie - oczywiście - stoi na biurku bo jestem "w pracy" (home office...)

Ale zaraz spróbuję coś pomierzyć i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem paczkę wysłaną 28 lipca, ocloną 2 sierpnia i cisza. Miała przyjechać do paczkomatu. Jakiś tydzień temu zadzwoniłem do Inpostu żeby zapytać czy coś wiedzą. Odpowiedź była, że przesyłka odebrana, Powiedziałem, że to nie jest prawda i poprosiłem żeby sprawdzili. Mieli oddzwonić za 2-3 dni. Ponieważ nie dzwonili, zadzwoniłem znowu. Tym razem wersja byłą taka, że sklep nie zapłacił za wygenerowaną etykietę i że w związku z tym nie dostarczą. Wysłałem maila do sklepu, ale poradzili, żebym się kontaktował z "lokalną pocztą". Podczas trzeciej rozmowy Inpost przyznał, że zgubili paczkę i że dostanę zwrot kasy. Mieli wysłać mi maila z prośbą o podanie numeru konta. Nic nie dostałem. Złożyłem reklamację przez stronę www i zastanawiam się, czy reklamować też przez Aliexpress. W sumie towaru nie mam i wszystko mi jedno kto mi zwróci kasę, ale głupio będzie dostać zwrot z obu źródeł. Kupuję ostatnio sporo i to pierwszy przypadek,, że się coś zgubiło. Paczki teraz przychodzą po 10-14 dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem trzy sposoby obsługi paczek:

- z numerem 0045 idą Pocztexem i to w miarę sprawnie

- inne rejestrowane idą normalnie pocztą, u mnie listonoszowi nie chce się ich nosić więc zawsze zostawia awizo, żebym musiał iść na pocztę

- nierejestrowane, też idą pocztą, ale są traktowane jak śmieci: kopane, rzucane, zgniatane, potrafią się gdzieś zawieruszyć nawet na pół roku albo po prostu zaginąć. Nawet połowa takich przesyłek nie dociera w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale dwa spore okulary to już powinna być spora paczuszka....

A czy na podstawie numeru przesyłki z Ali, można ustalić kto to powinien dostarczyć w PL? Ja mam numer LT223228454NL

i od 21 dni status "wysyłka lokalną firmą przewozową", paczka od 2 września jest w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jeśli jest tracking 0045... to dochodzi najszybciej (z tych tanich dostaw) i rzadko wpada na VAT. Paczki dostarcza Pocztex. 

Jeśli majfrendy wyślą PostNL, to już dłużej idzie i duża szansa na VAT. I paczkę przynosi listonosz lub zostawia awizo.

A jeśli paczka trafi do WER Zabrze, to na 99% będą opłaty.

Sklep, który wysyła 0045... i jak na razie paczki dochodzą szybko (do 14 dni) i bez dodatkowych opłat, to StarPal Outdoor Store. 

Czekam na kolejną paczkę od nich i mam nadzieję, że przyjdzie bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin_G napisał:

No dobra, ale dwa spore okulary to już powinna być spora paczuszka....

A czy na podstawie numeru przesyłki z Ali, można ustalić kto to powinien dostarczyć w PL? Ja mam numer LT223228454NL

i od 21 dni status "wysyłka lokalną firmą przewozową", paczka od 2 września jest w Polsce!

Sorki, że post pod postem. Ten numer sprawdź na alipaczka.pl . Tam są dokładne informacje, co i jak.

Masz zatrzymanie w cle, więc moga naliczyć VAT i cło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin_G napisał:

OK, jest światełko w tunelu.

A czy ktoś z Was interweniował kiedyś w Wawie na Łączyny? Wiem, że tam odbywają się operacje celne jak coś przychodzi.

 

Skontaktuj się z Nimi https://ali24.eu/wer-warszawa-dane-kontaktowe/ .

Powinieneś dostać pocztą pismo od nich w sprawie dostarczenia dodatkowych informacji. Najczęściej takie pismo przychodzi do kilku dni roboczych od zatrzymania paczki w cle.

I chyba jest 14 dni na doręczenie do nich potrzebnych dokumentów. Najlepiej i najszybciej zrobić to mailowo. Potrzebujesz, jak dobrze pamiętam : potwierdzenie zamówienia z Aliexpress (widoczna łączna kwota do zapłaty), potwierdzenie przelewu i skan dowodu osobistego.

WER Warszawa, może również przekazać paczkę dalej, do lokalnego WER-u i tam dopiero naliczają opłaty. Mogą to też zrobić, bez wysyłania pisma do Ciebie i komisyjnie otworzą paczkę i naliczą opłaty. Ja tak raz miałem :)

Ogólnie proponuję Ci, jak najszybciej się skontaktować, bo czasem zwracają paczkę do Chin i można trafić na "czarną listę" Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin_G napisał:

OK, jest światełko w tunelu.

A czy ktoś z Was interweniował kiedyś w Wawie na Łączyny? Wiem, że tam odbywają się operacje celne jak coś przychodzi.

 

Ja 2x Pytanie czy masz powyżej 1000€ w paczce czy nie. Jak nie to wysyłasz tylko screen z transakcji, screen z płatności i opis co jest w środku. Przeważnie narzucają jakieś celne koszty + VAT. Jak masz powyżej 1000€ (nie ważne czy zamówiłeś 2 przedmioty o wartości 550€) to musisz wypełnić dokument SAD. Jeżeli nie wiesz jak to ogarnąć to na tej samej ulicy jest firma sadmax która uzupełni to za ciebie za ok 90zł. (jeżeli chcesz możesz im zlecić wszystko wraz z przesłaniem do urzedu celnego tych dokumentów - bo będziesz musiał to zrobić) to wtedy płacisz 230zł bodajże. Są takim pośrednikiem w twojej sprawie z urzędem, chyba też upoważnienie musisz im dać. generalnie ta droższa opcja jest nie warta świeczki. 
Po tym jak Sadmax wypełnił mi dokumenty, otrzymałem je na meila, podpisałem tam gdzie mi wskazali i wysłałem kurierem na Łączyny. Po 2-3 dniach przyszedł listonosz, skasował mnie za cło i vat i odebrałem paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin_G napisał:

Gdzie tam 1000€, kilkaset zł zaledwie.

Jeżeli od kilku dni masz status WER Warszawa to przyjdzie do ciebie list z wyjaśnieniem zawartości i opisaniem co masz zrobić. Jak im wyślesz e-mail to już będą mieli do ciebie kontakt i ci wytłumaczą co masz im wysłać. ale tak jak mówie. Wystarczy że prześlesz (nawet z telefonu) screen z aukcji (po PL), screen z płatności (w moim przypadku z revoluta) i jeszcze dokładnie wytłumaczysz im co to jest, np. lunetka do teleskopu czy tam śruby.  Po twoich wyjaśnieniach e-mailowych puszczą paczkę dalej i przyjdzie listonosz z przesyłką za pobraniem. Kiedyś próbowałem się dowiedzieć ile $ mam naszykować ale bezskutecznie. Miej z 50-80zł za cło + wylicz 23% vatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że politycy postanowili skuteczniej doić ludzi i od nowego roku wszelkie przesyłki z Chin mają być sprawdzane pod kątem możliwości ich oclenia/zwatowania. Nie wiem na ile to jest realne, ale warto pamiętać, że jeśli tylko może być gorzej, to niemal na pewno będzie.

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światełko w tunelu nagle rozbłysło - napisałem mail pod wskazany adres, niecałą godzinę później oddzwonił do mnie miły pan z UC z Wawy i pchnęliśmy sprawę do przodu. Wygląda na to, że poczta nie dostarczyła do mnie dokumentów celnych......

Tak czy owak - działam

Dzięki chłopaki za cenną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, dobrychemik napisał:

Zgroza! Wiadomość o konieczności zapłaty cła i vatu jest dla niego światełkiem w tunelu. 

Fajny był z Marcina gość, ale system go pokonał :(

 

To jest światełko ostrzegawcze :(

A Twoje rozumowanie, dobry Chomiku, (  :hysterical: ) to jedno spojrzenie na temat

Drugie jest takie, że wolę zapłacić cło mieć tę parkę u siebie już (a może nie zapłacę?) niż walczyć z AliExpressem w jakichś sporach i dochodzić zwrotu kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kilka pierdółek u jednego sprzedającego i zaskoczyło mnie, że system zsumował płatności za wysyłkę jakbym każdą rzecz osobno kupował. Ale to jeszcze nic. Na jednej rzeczy było dostarczenie w ciągu 14 dni a na drugiej do 60 dni - zżera mnie ciekawość kiedy dojdzie. Tracking mam na szczęście 0045 ;)

 

 

Wracając do podatków to chyba Brazylia wprowadziła wymóg że na każdej paczce do nich musi być naniesiony NIP kupującego i naliczają należny podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zamawiałem 2 przesyłki z Ali, obie od SvBony. Pierwsza z filtrami była zatrzymana na cle, ale ogólnie skończyło się, że dotarła bez żadnej dopłaty, ale była informacja, że przeszła przez odprawę celną. Do domu przyszła Pocztex'em - łączny czas ok 20dni. Druga paczka, ostatnio z focuserem. Najpierw info, że jest na terenie kraju, potem dostałem od Pocztex'a informację ze przyjedzie kurier oraz kod do odbioru. I teraz najlepsze: paczka - niby odbiór na kod - rzucona 7m od furtki pod drzwi przez kuriera!! bez żadnego kodu, bez dzwonka, bez awizo. :D na szczęście domownicy znaleźli (przydepnąwszy jeszcze lekko) sponiewieraną paczuchę, ale focuser chodzi płynnie i nie widać na nim żadnych uszkodzeń, opakowanie było solidne. Czas dostawy 14 dni. Po 2 dniach od odnalezienia (bo raczej "dostarczenie" złe słowo) dostałem informację z Ali z numerem śledzenia mojej paczki :D 

 

Także, doświadczenia z Ali, SvBony i czasem realizacji z Chin na plus, jakoś usług świadczonych przez nasz Pocztex na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.