Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak do tej pory zamówiłem pięć paczek od 200zł do 800zł i nigdy mi cła nie naliczyli. Paczki z sprzętem astro szły od 14 do 19 dni. Teraz czekam na dwie paczki za 350zł i 850zł. Widzę że ta za 350zł przeszła odprawę celną w godzinę więc tu cła już nie naliczą. Ta za 850zł jeszcze nie doleciała do polski.

 

Zawsze wybieram przesyłkę za pośrednictwem "AliExpress Standard Shipping"

 

Ogólnie jestem mega zadowolony z zakupów na AliE, niektóre rzeczy kupiłem za połowę ceny co w DO czy Astroshop.

Jeśli ktoś boi się zakupów z AliE to na pierwszy raz polecam sprzedających z "90-dniową ochroną kupujących" lub "bezpłatny zwrot" - gwarantowany spokój.

 

Mogę potwierdzić tezę z 0045 ponieważ wszystkie moje paczki tak szły i cła nie było.

Co do sklepów astro to zamawiałem z  "StarPal Outdoor Store" (już go ktoś polecał), "Agnicy Outdoor Store" i "Shop5105072 Store" - wszędzie wysyłka 0045.

 

Mam nadzieję że i ta paczka za 850zł też ominie cło ale tu już niestety mam nr. nadania "LT29" i zamawiałem z nowego sklepu - "The outdoor movement Store"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arturoo napisał:

Mam nadzieję że i ta paczka za 850zł też ominie cło ale tu już niestety mam nr. nadania "LT29" i zamawiałem z nowego sklepu - "The outdoor movement Store"

Hm, jakby Ci tu powiedzieć - moje ESy 24mm są z Outdoor movement store i właśnie się clą.... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to h.. w bombki strzelił. A pożałowałem 100zł na dołożenie do kamerki i zakup z "StarPal Outdoor Store", tam miał bym bez cła. No cóż zobaczymy. Nawet z cłem będę mieć parę stówek w kieszeni. Po za tym trzeba testować nowe sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Arturoo napisał:

Ja jak do tej pory zamówiłem pięć paczek od 200zł do 800zł i nigdy mi cła nie naliczyli. Paczki z sprzętem astro szły od 14 do 19 dni. Teraz czekam na dwie paczki za 350zł i 850zł. Widzę że ta za 350zł przeszła odprawę celną w godzinę więc tu cła już nie naliczą. Ta za 850zł jeszcze nie doleciała do polski.

 

Zawsze wybieram przesyłkę za pośrednictwem "AliExpress Standard Shipping"

 

Ogólnie jestem mega zadowolony z zakupów na AliE, niektóre rzeczy kupiłem za połowę ceny co w DO czy Astroshop.

Jeśli ktoś boi się zakupów z AliE to na pierwszy raz polecam sprzedających z "90-dniową ochroną kupujących" lub "bezpłatny zwrot" - gwarantowany spokój.

 

Mogę potwierdzić tezę z 0045 ponieważ wszystkie moje paczki tak szły i cła nie było.

Co do sklepów astro to zamawiałem z  "StarPal Outdoor Store" (już go ktoś polecał), "Agnicy Outdoor Store" i "Shop5105072 Store" - wszędzie wysyłka 0045.

 

Mam nadzieję że i ta paczka za 850zł też ominie cło ale tu już niestety mam nr. nadania "LT29" i zamawiałem z nowego sklepu - "The outdoor movement Store"

Z The Outdoor movement Store wysyłają PostNL i trafiają zazwyczaj na cło i VAT. Mi trafiła od nich przesyłka na dodatkowe oplaty. Pisałem wcześniej do sprzedajacego z zapytaniem, czy wysyłają 0045 ASS Sinoair i odpisali, że tak. Wysłali PostNL. Pierwszy i ostatni razu u nich zamówiłem (ściema, że wysyłają 0045...), choć i tak wyszło taniej ponad 200 zł w porównaniu do polskich giełd czy sklepów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Hm, jakby Ci tu powiedzieć - moje ESy 24mm są z Outdoor movement store i właśnie się clą.... :kwasny:

Bez paniki, informacja o cleniu w profilu użytkownika na ali ma często tyle samo wspólnego z prawdą co inne ich informacje i zapewnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lulu napisał:

Bez paniki, informacja o cleniu w profilu użytkownika na ali ma często tyle samo wspólnego z prawdą co inne ich informacje i zapewnienia.

Śledzenia przesyłki nie ma co sprawdzać w profilu na Aliexpress. Tam faktycznie są różne głupoty powypisywane. Lepiej skopiować nr listu przewozowego i sprawdzić na alipaczka.pl . Tam są dokładne dane, co dzieje się i gdzie z wysłana paczka. Jeśli jest "zatrzymanie w cel", to na 90% doliczą opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arturoo napisał:

Mogę potwierdzić tezę z 0045 ponieważ wszystkie moje paczki tak szły i cła nie było.

Teraz pojawia się pytanie, czy AliExpress Standard Shipping gwarantuje nam wysyłkę 0045, czy też zależy to od chińskiej maszyny losującej, na kogo wypadnie, na tego bęc :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie brzmi nie. AliExpress Standard Shipping nie gwarantuje wysyłki 0045. Tą kamerkę na którą czekam też wysłałem AliExpress Standard Shipping a ma numer LT29.

Coś czuję że ten numer zależy od sprzedawcy jak ją puści. Niektóre sklepy puszczają wszystko 0045 a inne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arturoo napisał:

Mam nadzieję że i ta paczka za 850zł też ominie cło ale tu już niestety mam nr. nadania "LT29" i zamawiałem z nowego sklepu - "The outdoor movement Store"

Ja mam  mieszane uczucia co do tego sklepu... 
Raz zamówiłem dedykowaną lunetkę do QHY5L-II - QHY miniGuideScope 30/130 i było ok (paczka przyszła bez problemu numer listu zaczynał się na LP001...)
Później zamówiłem drugi pokrowiec na drugi teleskop i skończyło się brakiem wysyłki i zwróceniem kasy :/

A teraz się okazało że tez u nich złożyłem zamówienie na QHY OAG M i musiałem przedłużyć czas wysyłki przedmiotu po 10dniach, 3 dni temu pytałem kiedy wyślą paczkę i dostałem odpowiedź wczoraj "very fast".. po 2 tygodniach od zamówienia, a gdzie jeszcze jeszcze czas transportu. W każdym razie oag zamówiłem 15.09, mamy 30.09 i nie wysłali jeszcze go. Dobrze zaczęli ale w tym momencie mam mieszane uczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wyżej wspomniano, ASS nie gwarantuje 0045. Często wysyłają PostNL lub Singapore Post. Na innych forach, można wyczytać, że celnicy dostali z góry narzucone sprawdzanie przesyłek z PostNL. Jeśli końcówka nr listu przewozowego to NL, to szanse na dodatkowe opłaty są bardzo duże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka z "StarPal Outdoor Store" dotarła cała i zdrowo. Zamówiłem ją 23 czyli szła 8 dni, super wynik. Oczywiście bez cła.

Szkoda że i od nich nie kupiłem kamerki, no ale kto wiedział. Następnym razem będę pisał do sklepu z pytaniem jak wysyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MateuszW napisał:

Co to za strona?

Polecam stronę www.alipaczka.pl (chociaż jest kilka podobnych stron). W żeby było w temacie, to zamawiałem na ali budżetowy okular, dotarł do mnie w 9dni (nr 0045). https://alipaczka.pl/?track=00459007738822013234

 

A jeśli zamawiam coś droższego, to w większości wypadków tylko z europejskich magazynów - Hiszpania, Czechy lub Polska. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vader napisał:

Polecam stronę www.alipaczka.pl (chociaż jest kilka podobnych stron). W żeby było w temacie, to zamawiałem na ali budżetowy okular, dotarł do mnie w 9dni (nr 0045). https://alipaczka.pl/?track=00459007738822013234

 

A jeśli zamawiam coś droższego, to w większości wypadków tylko z europejskich magazynów - Hiszpania, Czechy lub Polska. 

Dokładnie tak. Alipaczka. Zamawionie było z svbony. 

Natomiast zamówienie z starpal outdoor store mimo że kupione tego samego dnia to chyba załapało się dopiero na następny samolot. Ale na szczęście już jest w komornikach i została tylko podróż po Polsce. 

Screenshot_20201002_204736.thumb.jpg.9ea696e835861c546a09d8a557465db7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jasność "The outdoor movement Store" - NIE KUPUJCIE TAM.
Ja czekam już miesiąc żeby chociaż nadali przesyłkę. 
Jak dostali tydzień temu o.p.r. to wystawili następnego dnia list przewozowy. I tyle. Co chwila powtarzają że "very fast", "już zaraz wysyłają". List wystawiony, paczka nie wysłana. W jakimś SVbony czy StarPal to już miałbym towar dawno u siebie a ci nawet go nie nadali.. pewnie z 2 miesiące będzie szedł. żenada. 
Jutro zgłaszam sprawę a jak dostanę zwrot to dorzucę kilka zł i kupie gdzieś indziej, drożej. Szkoda że Oagu QHY nie ma we FLO, astroshopie, delcie czy teleskopach. Pozostaje cyclops optics. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Aliexpress, bo mają największy wybór bardzo specjalistycznego sprzętu. Np. szukałem guidera zintegrowanego z wykrywaczem metali. Nigdzie w Polsce nie do kupienia, a na Ali jest:

image.png.0980536c17434d83a54bd5636906e734.png

 

A może zdarzyło Wam się kiedyś na zimę zakopcować w polu teleskop i później wiosną mieliście problem z jego odnalezieniem? Jeśli tak, to ten sprzęt jest dla Was:

 

image.thumb.png.1174477a854f0afd3005d8ba942b99a3.png

 

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.