Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się czaję na Optolonga L-eXtreme w wersji 2.0". Ostatnio trafił mi się dobry L-eNhance, to może i z tym mi się uda.

 

Niestety sklep, w którym planowałem zakup SharpStara 76 edph wycofał się z opcji darmowego zwrotu do paczkomatu InPost, więc chyba sobie odpuszczę Apo prosto z Chin. Za duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wielu przykładów "przecen": okular ES 82/30. Tydzień temu był do wzięcia za ok. 950 zł. Teraz kosztuje już 1140 zł, by na 11. listopada łaskawie stanieć do 1070 zł. I jest to akurat jeden z lepszych astrosklepów na Aliexpress. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32949400547.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1a8a3c00bC8N3A&mp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, myślę, że to nie są jakieś specjalne kombinacje sprzedającego, tylko efekt kursu złotego w ostatnich trzech miesiącach:

tu PLN do USD https://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=3m&t=l&a=lg&b=0

tu PLN do EUR https://stooq.pl/q/?s=eurpln&c=3m&t=l&a=lg&b=0

Edytowane przez towarzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zakupy na Ali warto też skorzystać z cashback goodie. Zwrot jest 7% wartości, samemu kilka stówek tak zaoszczędziłem. Tylko rada, najlepiej otwierać linka do sklepu w osobnej przeglądarce, wyszukujesz produkt do zakupu i kupujesz bez łażenia po całym ali tak aby system się nie pogubił skąd wszedłeś do sklepu. Upewnijcie się że nie macie już wcześniej tego produktu w koszyku, mi raz stówka zwrotu przeszła koło nosa bo o tym zapominałem.

 

 

Edytowane przez chemik22
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TianyuanStar Optical instrument Store 

Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sklepem?

Według opinii wygląda solidnie, a podali już cenę Maxvisionów na 11.11 i tym samym wzbudzili moje zainteresowanie ;) Cenią sobie po około 61Ł za 6,7 i 14 mm (82*). Szczerze mówiąc nie mam porównania z "normalnymi" cenami, ale ok 310zł za sztukę chyba brzmi dobrze :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paether napisał:

TianyuanStar Optical instrument Store 

Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sklepem?

Według opinii wygląda solidnie, a podali już cenę Maxvisionów na 11.11 i tym samym wzbudzili moje zainteresowanie ;) Cenią sobie po około 61Ł za 6,7 i 14 mm (82*). Szczerze mówiąc nie mam porównania z "normalnymi" cenami, ale ok 310zł za sztukę chyba brzmi dobrze :g:

Korzystałem dwa razy z tego sklepu. Wszystko było ok.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 17:46, chemik22 napisał:

Robiąc zakupy na Ali warto też skorzystać z cashback goodie. Zwrot jest 7% wartości, samemu kilka stówek tak zaoszczędziłem. Tylko rada, najlepiej otwierać linka do sklepu w osobnej przeglądarce, wyszukujesz produkt do zakupu i kupujesz bez łażenia po całym ali tak aby system się nie pogubił skąd wszedłeś do sklepu. Upewnijcie się że nie macie już wcześniej tego produktu w koszyku, mi raz stówka zwrotu przeszła koło nosa bo o tym zapominałem.

 

 

Dziękuje za podpowiedź. Nie bardzo rozumiem, na czym takie systemy cashback zarabiają, więc byłem sceptyczny. Jednak aplikację wydaje Bank Millenium, więc wydaje się bezpieczna. Mam kilka pytań.

 

1. Kupujesz na PC czy na telefonie ?.

2. Czy można płacić w USD i otrzymać zwrot (np. aby przewalutować po dobrym kursie np. w Revoult) ?.

3. Czy można korzystać z kuponów Aliexpress, Select i Store ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rambro napisał:

Dziękuje za podpowiedź. Nie bardzo rozumiem, na czym takie systemy cashback zarabiają, więc byłem sceptyczny. Jednak aplikację wydaje Bank Millenium, więc wydaje się bezpieczna. Mam kilka pytań.

 

1. Kupujesz na PC czy na telefonie ?.

2. Czy można płacić w USD i otrzymać zwrot (np. aby przewalutować po dobrym kursie np. w Revoult) ?.

3. Czy można korzystać z kuponów Aliexpress, Select i Store ?

 

 

Kupuje na komputerze. Zazwyczaj płaciłem w PLN ale na goodi widnieje kwota w USD i ile dostanę po przewalutowaniu więc pewnie bez znaczenia w jakiej walucie płacisz. Tak kupony działają i odliczają się od kwoty którą zapłaciłem. Z tym zwrotem to dziwnie, ostatnio zamówiłem sobie filtr za 500zł i dostałem zwrotu ok 100zł, miało być 7 czy 9% ale nie narzekam że jest więcej.

 

 

Generalnie to ja robię tak.. najpierw znajduję sobie ofertę, zmieniam język na angielski, kopiuję ze 3 charakterystyczne wyrazy z tytułu przedmiotu, otwieram inną przeglądarkę, otwieram goodi, klikam aby przejść an ali, wklejam ten tytuł oferty wtedy jest najczęściej pierwsza na liście, klikam i kupkuję.

 

 

Edytowane przez chemik22
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 15:41, Mateusz_N napisał:

Kupowałem od nich x-cela i poszło 0045. 

A ja okular i też jest 0045. Właśnie dziś go odebrałem (zakupiony 20.20 a 9.11 go otrzymałem. Wysłali go zaraz po zakupie). Dostałem w gratisie niebieski filtr AngelEyes.

Edytowane przez Frosch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona zamówiła kominiarki narciarskie. Status przesyłki dostarczona. Paczki oczywiście nie ma. Otworzony spór na Ali, odpowiedź z Ali - proszę popytać po sąsiadach i na poczcie, dziękuję. Sprawa zamknięta. Nie mamy ani kominiarek, ani pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawna historia, dosłownie z dzisiaj:

 

15. czerwca - zakup

17. czerwca - paczka wysłana

27. czerwca - paczka opuściła Chiny

 

23. lipca - paczka przybyła do Polski

28. lipca - wysyłka lokalną firmą przewozową

 

21. sierpnia - spór zakończony, zwrot pieniędzy (10 zł 52 gr.)

 

10. listopada - szok i niedowierzanie - paczuszka pojawiła się w skrzynce pocztowej; po otwarciu okazało się, że sklep wysłał nie to, co zamówiłem (miał być album na duże monety, a przysłali taki co najwyżej na monety 10-groszowe) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peter5 napisał:

W podobnej kasie można wyrwać okulary w Polsce, widzę, że wiele jest jeszcze z azotem:getlost:.

 

Zachęcony tymi słowami, myślę sobie - "dam szansę". Biegnę na naszą giełdę pełen wiary i w duchu patriotyzmu (w końcu święto), żeby poszukać naszych, prawilnych okularów, a tam @peter5 od 4 tygodni usiłuje sprzedać parkę ES'ów 14mm 82* za ponad 600zł za sztukę...

...uff, udało się, już jestem z powrotem na stronie aliexpress :happy:

 

  • Lubię 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paether napisał:

 

Zachęcony tymi słowami, myślę sobie - "dam szansę". Bięgnę na naszą giełdę pełen wiary i w duchu patriotyzmu (w końcu święto), żeby poszukać naszych, prawilnych okularów, a tam @peter5 od 4 tygodni usiłuje sprzedać parkę ES'ów 14mm 82* za ponad 600zł za sztukę...

...uff, udało się, już jestem z powrotem na stronie aliexpress :happy:

Myślałem, że jako administrator i osoba, która tym kramem zarządza wiesz, że ostatnio na tym forum jak i innych sprzedało się kilka es 14/82, za podobną kasę i pewnie stąd wynika brak chętnych na moje okulary. Pewnie w niedługim czasie skoczy cena za nowe es 14 w sklepie i moje szybko znajdą nabywcę. Ja naprawdę mam za co żyć więc jeszcze długo będzie taka cena za ten okular. Jak chcesz to Ci sprzedam świetnego esa z ali z brakującymi powłokami:laugh:.

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, peter5 napisał:

Myślałem, że jako administrator i osoba, która tym kramem zarządza wiesz, że ostatnio na tym forum jak i innych sprzedało się kilka es 14/82, za podobną kasę

 

Akurat giełda to ostatni dział, którym jestem tutaj zainteresowany (tym bardziej na innych forach), ale wiem tyle, że od prawie miesiąca próbujesz sprzedać okular za ponad 600 zł co chwilę podbijając wątek, a tutaj piszesz jaka to taniocha w Polsce :D Głęboko gdzieś mam, za ile go sprzedasz, jeśli ktoś będzie chciał rzucić za niego 1000zł - super, dlatego jest zasada żeby nie komentować w ten sposób wątków giełdowych. Jednak przyszedłeś tutaj z pewną retoryką, więc odpowiedziałem.

 

20 minut temu, peter5 napisał:

Jak chcesz to Ci sprzedam świetnego esa z ali z brakującymi powłokami:laugh:.

 

Mam rozumieć, że ES'y które tutaj regularnie sprzedajesz, pochodzą z Ali? ;)  Chyba jednak trochę się spinasz (wbrew temu co piszesz wyżej) skoro próbujesz straszyć brakiem powłok ;) 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paether napisał:

 

Akurat giełda to ostatni dział, którym jestem tutaj zainteresowany (tym bardziej na innych forach), ale wiem tyle, że od prawie miesiąca próbujesz sprzedać okular za ponad 600 zł co chwilę podbijając wątek, a tutaj piszesz jaka to taniocha w Polsce :D Głęboko gdzieś mam, za ile go sprzedasz, jeśli ktoś będzie chciał rzucić za niego 1000zł - super, dlatego jest zasada żeby nie komentować w ten sposób wątków giełdowych. Jednak przyszedłeś tutaj z pewną retoryką, więc odpowiedziałem.

 

 

Mam rozumieć, że ES'y które tutaj regularnie sprzedajesz, pochodzą z Ali? ;)  Chyba jednak trochę się spinasz (wbrew temu co piszesz wyżej) w temacie swojego małego handellku ES'ami skoro próbujesz straszyć brakiem powłok ;) 

 

Straszyć, no nie żartuj, ja tylko stwierdzam fakty. Okular pochodzi od osoby, która kupiła go na ali, ale o tym fakcie dowiedziałem się dopiero po zakupie, zresztą znajomy miał ten sam przypadek. Nigdy nikomu nie wciskałem bubli i nigdy nikt nie reklamował zakupionych ode mnie przedmiotów więc proszę Cię o nie komentowanie wątków sprzedaży, bo to moja sprawa za ile co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.