Skocz do zawartości

Teleskop Intes MN-71 180/1080


Eternal84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

sprzedam teleskop konstrukcji Maksutov-Newton marki Intes zakupiony kilka tygodni temu na sąsiednim forum z czystej ciekawości. Teleskop zewnętrzne bardzo ładnie utrzymany. Jedynie na powłokach są drobne ryski lub ledwo widoczne mikro ubytki. Jest to zupełnie niewyczuwalne w obserwacjach. Bardzo mała obstrukcja centralna zwłaszcza w porównaniu do teleskopu SCT 8 cali czy zwykłego Newtona 8 przez co obraz jest bardzo ostry i kontrastowy, a gwiazdy punktowe praktycznie jak z refraktora. Tuba wyposażona jest w wysokiej jakości wyciąg niskoprofilowy do astrofotografii Featcher Touch Focuser marki Starlight. Do tego załączam nowy adapter GSO o długości 35 mm w celu uzyskania ostrości z okularami.
Świetny instrument do obserwacji Księżyca, planet, gromad otwartych i jaśniejszych DS-ów. Dobra alternatywa dla refraktora 152 mm ED. Do kulek niestety dla mnie to nadal za mała apertura i dlatego sprzedaje. Przechodzę na stare dobre 12 cali.

Średnica Intesa z zewnątrz to 20,5 cm, długość 102 cm + 20 cm odnośnik. Waga ok. 12 kg. 
Odbiór osobisty, ewentualnie rozsądny dowóz z mojej strony po uzgodnieniu.

 

Cena 3700 zł

IMG_20200215_144538.thumb.jpg.e421dcb206567c4e1cd7a3bc0b234645.jpgIMG_20200215_144410.thumb.jpg.a6542de46675e17ef000278418120b84.jpg20191201133723.jpeg.f233dd17a8cf5fbc37059e6c617196e7.jpeg

 

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.:-)

 

Taka Maszynka która do niedawna kosztowała około 3K Euro w DE a jak porównałem ją z ED APO APM 152/1200mm to Dsy w szczególności Kulki na pewno wypadały lepiej jak i obrazy samych gwiazd w małych i średnich powiększeniach na czarnym jak w Refraktorze APO tle jak to w Makach były prawie nie do odróżnienia od Refraktora, maleńkie iskiereczki , to nie to co Newton z pająkiem i sporo większym LW.Kolorki tylko samych Gwiazd delikatnie bledsze , nic poza tym , natomiast Planety i Księżyc to Bajka , maleńka przeszkoda centralna około 20% to bardzo duży atut tego Teleskopu jak i sama jakość optyki to inna niż chińskie czy taiwańskie wyroby Liga.Tym Teleskopem zaliczyłem parę lat temu wstecz życiowego Marsa z bielutkimi czapami , detalem powierzchni z różnymi odcieniami powierzchni Marsa i jego detalu oraz niesamowitą ostrością obrazu wraz ze wspaniałymi kolorami i detalem też innych Planet i Księżyca. Refraktorowa przestrzenność i kulistość Planet.Sam ten wyciąg w USA to koszt wraz ze stopką prawie 600$. Że nikt nie kupuje w tej cenie to normalnie Śmiech Na Sali.Posiadałem kilkanaście Maków Intesa MN i MK od 5" do obecnego 8" F10 MK DE LUX , zarówno MN jak i MK to Świetne Maszyny z wypadkową całego układu w standardzie 1/6L a nie deklarowaną 1/8L jednego lustra LG w Newtonach przy rozrzucie jak nie powiem już co. Chiny i Taiwan Żądzą Czy Jak???:-):-):-)

 

P.S.

Przepraszam , ale Hah , Ha , Ha iż się nie sprzedaje w tak śmiesznej cenie , oczywiście znam sprzedającego Kolegę. Na tyle by było z mojej strony w tym temacie.:-)

 

Serdecznie Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.