Skocz do zawartości

Akcesoria astro (i nie tylko).


seg

Rekomendowane odpowiedzi

1. Barlow GSO ED 2" 2x FMC. Jestem pierwszym właścicielem. Komplet sklepowy oprócz dolnej zaślepki - zgubiłem - 200zł;

 

2. Szyna montażowa typu Vixen o długości 30cm z fasolką (podłużny otwór regulujący rozstaw). Delikatne ślady po docisku śrub - 90zł;

 

3. Adapter KĄTÓWKA<->SCT firmy GSO. Jeżeli posiadasz diagonal'a 2" do np refraktora i nie chcesz kupować drugiej kątówki do SCT, to po wykręceniu tulei 2" powinieneś zobaczyć żeński gwint typu SCT (2" 24TPI). W to miejsce wkręcasz powyższy adapter oszczędzając tym samym +-500zł. Złączka dość ciekawa jak na kawałek aluminium. Oryginalnie wkręcona była w kątówkę marki GSO. Składa się z trzech części, a gwintem je łączącym jest M42x0.75 (T2). Przy odrobinie wyobraźni można z tego sklecić przedłużkę, etc. - 50zł;

 

4. Kamera GoPro Hero2 w wersji MOTORSPORT. Zestaw jak na fotografiach. Żadnych problemów. Więcej leżała niż pracowała. Aku (po latach) do wymiany. Komplet - 220zł;

 

5. Obejmy - mocowanie guidera / szukacza / lunetki. Nowe, nietknięte. Akceptowane fi min ~47mm / fi max ~67mm. 6 śrub M5 z tworzywa (nie zarysują lakieru tuby). Podwójna demontowalna szyna (typu Vixen o dł. 100mm + szyna o dł. 80mm pasująca do mocowania typowego szukacza. Szyna "szukacza" posiada możliwość wzdłużnego przesuwania (przód - tył) w zakresie +- 20mm. Obejmy są demontowalne. W szynie typu Vixen na środku znajduje się gwintowany otwór pod śrubę statywu fotograficznego. - 160zł;

 

6. Niepełnowartościowy - czyt. dalej Obiektyw Samyang F3.5/8mm, bagnet Canon. Posiada dwie głębokie rysy na soczewce + 6 krótszych, dość głębokich (w tej samej okolicy). Upadł mi na pokryty papą i styropianem dach bloku mieszkalnego (Perseidów się zachciało). Ostre kamienie zatopione w lepiku zarysowały soczewkę. Ponoć tak można problem soczewki rozwiązać https://www.canon-board.info/threads/85847-Przednia-soczewka-Samyang-8mm-gdzie-kupić/page2?s=6f161bb5102f167a28d4865556c5b2bf . Przy świetle dziennym na zdjęciach wychodzą mankamenty (rozmycie obrazu) w miejscu dwóch głębokich rys. Przy silnym świetle wyjdą flary lub inne śmieci. Patrząc w wizjer lustrzanki FF (nie posiadam już APS-C żeby sprawdzić) rysy są w połowie pomiędzy centrum pola, a krawędzią pola na kierunku hmm.. południowo-zachodnim. Na zdjęciach (czyli w realu) widoczne są one jednak znacznie dalej "w bok" - bardziej przy krawędzi. Tak to już jest z rybim okiem. Nie zmienia to faktu, że obiektyw jest uszkodzony optycznie. Myślę, że do nocnych time-lapse'ów ten obiektyw się nada, ale trzeba się liczyć ze spadkiem kontrastu gwiazd "przechodzących" przez dwie duże rysy. Nie wiem, czy będzie to widoczne, nie sprawdzałem. Prawdopodobne, że na filmie time-lapse tego nie będzie widać. Jeżeli ktoś chce sprawdzić / określić stopień uszkodzenia mogę wykonać foty testowe FF. Tylko napiszcie mi co mam fotografować ..tak z sensem (np gwieździste bezchmurne niebo w Krakowie to abstrakcja) Szkoda go na części, mechanicznie obiektyw jest jak nowy. Użyłem go dwa razy. Komplet z pudłem, piankami, etc. - 250zł;

 

W Krakowie możliwy jest odbiór osobisty. Koszt wysyłki PP wynosi 14zł.

BRLW1.jpg

BRLW2.jpg

BRLW3.jpg

VRL1.JPG

VRL2.JPG

SCT1.JPG

SCT2.JPG

GPR.JPG

IMG_4598.JPG

IMG_4600.JPG

IMG_4605.JPG

LNS1.JPG

LNS2.JPG

LNS3.JPG

LNS4.JPG

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Kamera GoPro Hero2 w wersji MOTORSPORT. Zestaw jak na fotografiach. Żadnych problemów. Więcej leżała niż pracowała. Aku (po latach) do wymiany. Komplet - 200zł;

 

6. Niepełnowartościowy - czyt. dalej Obiektyw Samyang F3.5/8mm, bagnet Canon. Posiada dwie głębokie rysy na soczewce + 6 krótszych, dość głębokich (w tej samej okolicy). Upadł mi na pokryty papą i styropianem dach bloku mieszkalnego (Perseidów się zachciało). Ostre kamienie zatopione w lepiku zarysowały soczewkę. Ponoć tak można problem soczewki rozwiązać https://www.canon-board.info/threads/85847-Przednia-soczewka-Samyang-8mm-gdzie-kupić/page2?s=6f161bb5102f167a28d4865556c5b2bf . Przy świetle dziennym na zdjęciach wychodzą mankamenty (rozmycie obrazu) w miejscu dwóch głębokich rys. Przy silnym świetle wyjdą flary lub inne śmieci. Patrząc w wizjer lustrzanki FF (nie posiadam już APS-C żeby sprawdzić) rysy są w połowie pomiędzy centrum pola, a krawędzią pola na kierunku hmm.. południowo-zachodnim. Na zdjęciach (czyli w realu) widoczne są one jednak znacznie dalej "w bok" - bardziej przy krawędzi. Tak to już jest z rybim okiem. Nie zmienia to faktu, że obiektyw jest uszkodzony optycznie. Myślę, że do nocnych time-lapse'ów ten obiektyw się nada, ale trzeba się liczyć ze spadkiem kontrastu gwiazd "przechodzących" przez dwie duże rysy. Nie wiem, czy będzie to widoczne, nie sprawdzałem. Prawdopodobne, że na filmie time-lapse tego nie będzie widać. Jeżeli ktoś chce sprawdzić / określić stopień uszkodzenia mogę wykonać foty testowe FF. Tylko napiszcie mi co mam fotografować ..tak z sensem (np gwieździste bezchmurne niebo w Krakowie to abstrakcja) Szkoda go na części, mechanicznie obiektyw jest jak nowy. Użyłem go dwa razy. Komplet z pudłem, piankami, etc. - 220zł;

 

W Krakowie możliwy jest odbiór osobisty. Koszt wysyłki PP wynosi 14zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.