Skocz do zawartości

Rozeta w Ha - Może tym razem uda się zrobić całe SHO...?


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Winter napisał:

Wszystkie klatki masz poruszone ? Przez to zdjęcie jest nieostre.

Takie jest nic na to nie poradzę 

Później raz jeszcze popatrzę na klatki i wywalę poruszone. 

 

Kurcze a ta wersja wydawała mi się za ostra hehe

Rozeta_90x180_ab_res.jpg.8e819f599167b01f0ca18686ba2f99b8.thumb.jpg.2354b999dbaf62cbdf0848586d233635.jpg

Na pewno jest coś poruszone bo gwiazdki nie są idealne. 

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Winter napisał:

No myślę jednak że warto się nad tym pochylić bo to, że tak jest nie oznacza, że tak być powinno. Na innych kadrach też tak miałeś ?

Przyjrzę się później temu i odrzucę ta najgorsze klatki i złoże ponownie. Z 10 - 20 najgorszych odrzucę i raz jeszcze złoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No myślę jednak że warto się nad tym pochylić bo to, że tak jest nie oznacza, że tak być powinno. Na innych kadrach też tak miałeś ?

a Taka wersja chyba już ostateczna. Mnie się najbardziej ta podoba i dlatego poszła też na górę:

 

Rozeta_80_180aa_2a.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pojechanie klatki bo psuje to odbiór... Niestety z tym już nic nie zrobisz... Najpierw trzeba mieć dobrej jakości materiał, potem mieć go dużo a reszta to już tylko przyjemność :original: ile ja podobnych klatek w kosz posłałem to szkoda mówić :original: Odnośnie ostatniej wersji - prawy dolny róg strasznie ciemny chyba trochę przyciąłeś histogram :original: lekko szumi i wygląda to dla mnie jak troszkę za mocno wyostrzone - przynajmniej z mojej kamery tak wygląda szum po zbyt mocnym potraktowaniu zdjęcia unsharp mask lub inteligentnym wyostrzaniem w ps'ie. Ewentualnie raz mniej pociągnij jeśli nie wyostrzałeś. Można by się pokusić o większy kontrast na "zwierzyńcu" :original: i ostatnie - zastanów się czy warto palić siarkę i tlen do tak pojechanego materiału - ciężko Ci będzie to połączyć. Chyba że chcesz koniecznie poćwiczyć obróbkę :original: 

 

no i potraktuj wszystko powyżej z przymrużeniem oka - znawca że mnie żaden :flirt:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lesnikdan napisał:

Szkoda, że pojechanie klatki bo psuje to odbiór... Niestety z tym już nic nie zrobisz... Najpierw trzeba mieć dobrej jakości materiał, potem mieć go dużo a reszta to już tylko przyjemność :original: ile ja podobnych klatek w kosz posłałem to szkoda mówić :original: Odnośnie ostatniej wersji - prawy dolny róg strasznie ciemny chyba trochę przyciąłeś histogram :original: lekko szumi i wygląda to dla mnie jak troszkę za mocno wyostrzone - przynajmniej z mojej kamery tak wygląda szum po zbyt mocnym potraktowaniu zdjęcia unsharp mask lub inteligentnym wyostrzaniem w ps'ie. Ewentualnie raz mniej pociągnij jeśli nie wyostrzałeś. Można by się pokusić o większy kontrast na "zwierzyńcu" :original: i ostatnie - zastanów się czy warto palić siarkę i tlen do tak pojechanego materiału - ciężko Ci będzie to połączyć. Chyba że chcesz koniecznie poćwiczyć obróbkę :original: 

 

no i potraktuj wszystko powyżej z przymrużeniem oka - znawca że mnie żaden :flirt:

Bardzo sensowny i trafiony w punkt komentarz. 

Na początek dopale Ha to wtedy będę mógł wywalić pojechane klatki.  A potem może ie uda resztę dopalic. 

 Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lesnikdan napisał:

Z naszym klimatem szczerze życzę powodzenia :original:

Hehe coś w tym jest. Czekalem prawie 2 miesiące by to wypalić. 

Może będę miał fart hehe

A jak nie to nie  - astrofoto traktuje bardzo lajtowo. I dlatego te pojechane gwiazdki mnie nie bola. 

Szczerze - to tak dla mnie najlepsza fotka jaka zrobiłem przy pomocy filtrów NB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś 80 klatek po 3 minuty, ale czym i przez co to nie widzę, mógłbyś uzupełnić?

 

PS.

Dla mnie fajne, BTW, na moim małym laptopie i przez okulary progresywne - długo patrzyłem co tam panie nieostre :online2long: ?!

A po otwarciu w nowej karcie i kliknięciu + , właśnie dojrzałem do rezygnacji z progresów na rzecz okularów do pracy przy kompie :D

A może nie warto?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OBERON RD napisał:

Napisałeś 80 klatek po 3 minuty, ale czym i przez co to nie widzę, mógłbyś uzupełnić?

 

PS.

Dla mnie fajne, BTW, na moim małym laptopie i przez okulary progresywne - długo patrzyłem co tam panie nieostre :online2long: ?!

A po otwarciu w nowej karcie i kliknięciu + , właśnie dojrzałem do rezygnacji z progresów na rzecz okularów do pracy przy kompie :D

A może nie warto?

Asi 1600 MMC

Ta Apo 100q 

Eg6r-pro

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OBERON RD napisał:

 

PS.

Dla mnie fajne, BTW, na moim małym laptopie i przez okulary progresywne - długo patrzyłem co tam panie nieostre :online2long: ?!

A po otwarciu w nowej karcie i kliknięciu + , właśnie dojrzałem do rezygnacji z progresów na rzecz okularów do pracy przy kompie :D

A może nie warto?

Fotka z prawie centrum ponad 200tys miasta więc i szumi przy 4h materiału.

Ale ja lubię mniejsze obrazki a wtedy nie szumi i cieszy oko.

 

Nie gonię za idealna gładkością w full size ;)

 

Ta fotka i tak dała mi dużo satysfakcji.

Podoba mi się ta obróbka heheh

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HAMAL napisał:

Masz luźne podejście i bardzo fajnie, wyszło naprawdę przyzwoicie :) 

Dzięki z dobre słowo.

Astrofotografia to jest dla mnie hobby i dobra zabawa - a hobby z definicji powinno sprawiać przyjemność.

a nie lamentowanie nad gwiazdkami czy innymi pierdolami i czekanie na akceptację i lajka spolecznosci ;)

Nie dajmy się zwariować to nie wyścigi - nie trzeba być pierwszym ;)

Ja się sam pociesze raz jeszcze - najlepsza fotka jaką zrobiłem w technice NB ;)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tayson napisał:

Nie chcesz tego znac! To popsuje Twoj wklad w forum... Staniesz sie maniakiem gwiazdek i stracisz FUN! :)

 

Tez jestem w okolicy Rozety :) 7"/px

obraz.png.fa44b3c32acd1e12a50a71ddd8c85ace.png

mozna i bez :0

Rozeta_80_180aa_2gw_2bez.thumb.jpg.59d6b9b45eaaff2e6491306cc8a75642.jpg

Ale ja wole z gwiazdkami - ponaśladowałem Grzędziela - troszkę te moje gwiazdki naprawiłem hehe

Rozeta_80_180aa_2gw_2.thumb.jpg.0b88eecc1a9970276a24034282a92eac.jpg

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.