Skocz do zawartości
  • 1

Kupuje w sklepie ES do ds-pomoc w wyborze.


Łukasz Wolańczyk

Kupno ES z sklepu do DS ,który dobrac do Newton 150/750 F5   

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki Okular ES do Newton 150/750 F5 , do DS dla początkującego wyjazdy 25-50km za dużym miastem.


Ankieta została zamknięta


Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 minut temu, Rudy2000 napisał:

Ostatnio w ciągu 2 tygodni na giełdzie były 2 szt. Es 20mm 100.

Myślę nad sprzedażą 9 mm 100, Tylko dlatego żeby kupić 120, ale 9mm 100 kupiłem dopiero 2 tygodnie temu, więc .  . . trochę szkoda, no może za 1100 zł puscilbym.

14 mm jeśli ktoś miałby sprzedać to tylko jakby miał całkowicie rezygnować z astro lub przesiadac się na TV

Dziękuje za cenną radę , też tak sądze -że ludzie raczej nie chcą pozbywać sie 14stek a tym bardziej 24-rek. Niestety niemoge teraz sobie pozwolic na takie wydatki :)
Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, Łukasz Wolańczyk napisał:

Po 14 mm 1,25'' , planuje zakupic 24mm 82'/100' 2" 
Wiec zastanawia mnie fakt - czy ujdzie cos takiego jak montaż filtrów do barlowa by z 2" przeniesc sie na 1,25"
 

Do tego używa się odpowiedniej redukcji 2" na 1,25" + ewentualny pierścień jeżeli okular ma dłuższą tulejke niż standardowa. Obudowa barlowa jest dosyć wysoka i może być problem z wyostrzeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, wojt0000 napisał:

Do tego używa się odpowiedniej redukcji 2" na 1,25" + ewentualny pierścień jeżeli okular ma dłuższą tulejke niż standardowa. Obudowa barlowa jest dosyć wysoka i może być problem z wyostrzeniem. 

Polecasz jakis inny  barlow z przejsciem z 2" na 1,25" ??

Edytowane przez Łukasz Wolańczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.02.2020 o 08:19, Mariusz Psut napisał:

Popieram Kjacka. Jak ES to 82° choć ja namawiałbym Cię na 100°.

Masz ES 14 82st?. Jak sprawdza się w obserwacjach takie pole?. Da się je ogarnąć wzrokiem bez krążenia okiem?. Zastanawiam się nad takim okularem ale nie wiem czy ten es 14 chyba 68st nie będzie wystarczajacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam 14mm ES 100° :D.  Można z nim spędzić całą noc, ani na chwilę nie wyjmując z wyciągu. To trzeba samemu spróbować.  Po obserwacji nim Morfeusz 76° wydaje mi się ciasny:neat:

Nie da się ogarnąć bez rozglądanie ale moim zdaniem to zaletą a nie wada. 

22 godziny temu, astroartur napisał:

Masz ES 14 82st?. Jak sprawdza się w obserwacjach takie pole?. Da się je ogarnąć wzrokiem bez krążenia okiem?. Zastanawiam się nad takim okularem ale nie wiem czy ten es 14 chyba 68st nie będzie wystarczajacy. 

Czy 68° będzie dla ciebie wystarczający? Tego nie wiem. 

Powiem tak- spróbuj tych 100° albo chociaż 82° bo inaczej się nie dowiesz. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

 

Powiem tak- spróbuj tych 100° albo chociaż 82° bo inaczej się nie dowiesz. 

Pozdrawiam. 

Tak jak kolega, zagupiłem 14mm 82' w stanie sklepowym i jestem bardzo zadowolony. 
Dziękuje wszystkim za pomoc !
Zdrowia i gwieździstego nieba !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, astroartur napisał:

Masz ES 14 82st?. Jak sprawdza się w obserwacjach takie pole?. Da się je ogarnąć wzrokiem bez krążenia okiem?. Zastanawiam się nad takim okularem ale nie wiem czy ten es 14 chyba 68st nie będzie wystarczajacy. 

Kup 82' opłaca sie ! :)
OD niedawna jestem posiadaczem 82-ki i jestem abrdzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

To trzeba samemu spróbować.  Po obserwacji nim Morfeusz 76° wydaje mi się ciasny:neat:

Nie da się ogarnąć bez rozglądanie ale moim zdaniem to zaletą a nie wada. 

Czy 68° będzie dla ciebie wystarczający? Tego nie wiem. 

Powiem tak- spróbuj tych 100° albo chociaż 82° bo inaczej się nie dowiesz. 

Pozdrawiam. 

Dzięki, pytanie wzięło się z opisu Hyperiona 13mm gdzie jest napisane, że pole 82° jest dobre na papierze. A tu z opini widzę, że nie tylko. Też myślałem, że rozglądanie się w okularze to raczej zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, astroartur napisał:

Dzięki, pytanie wzięło się z opisu Hyperiona 13mm gdzie jest napisane, że pole 82° jest dobre na papierze. A tu z opini widzę, że nie tylko. Też myślałem, że rozglądanie się w okularze to raczej zaleta.

Są tacy co nie lubią. 

Spróbuj ES 100°. Albo pokochasz ten okular albo znienawidzisz:neat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, lolak89 napisał:

Dla mnie setki dawały mniejszą frajdę jak bino z okularami 60-70 stopni :) dlatego je sprzedałem i wróciłem do bino + Morfeusze. 

Każdy lubi co innego ale raczej nie można się na nich zawieźć, konkretne szkła. 

Dokładnie. Każdy musi sam sobie sprawdzić co mu pasuje. Dla mnie to 100° na głębokim niebie jest tym co tygryski lubią najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.