Skocz do zawartości

Wybrałam.Canon eos 250d.bedzie ok?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ok do czego? Do astro? Moim zdaniem nie. Za tą cenę znajdziesz 5D mk2 że zrobionym modem. A za połowę ceny 250D masz 1100D też z modem. 

 

Do użytku codziennego dziennego, lustro jak lustro. Wszystko zależy od tego co mu podepniesz z przodu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłam bo była ostatnia sztuka na ekspozycji i nie zdecydowałam się...myślałam że to będzie dobry wybór...lustrzanka jest bardzo lekka,ma mnóstwo dodatkowych funkcji jak wifi czy bluetooth,obracany ekran,wiadomo że trzeba będzie kupić jakiś dobry obiektyw za jakiś czas ale na razie żeby się wdrożyć to mozna chyba tym kitowym popróbować?kupuje nówkę bo cała rodzinka zrzuciła się na aparat i oni nie chcą żadnej używki...co do modyfikacji pod astro to przecież można zrobić,tylko po gwarancji a na razie robić zdjęcia niemodyfikowanym,widziałam całkiem fajne nawet na tym forum;)

Oprócz tego modelu biorę pod uwagę jeszcze 750d i 77d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, coś Ci doradzę. Słuchaj kolegów, bo skoro przyszłaś tu zapytać to chyba nie z gotową odpowiedzią?

Według mnie  - ale ja bardzo mało wykorzystuję aparat do  astrofoto - pogodzenie funkcji aparatu do astrofoto i "rodzinnego"może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wessel napisał:

Aniu, coś Ci doradzę. Słuchaj kolegów, bo skoro przyszłaś tu zapytać to chyba nie z gotową odpowiedzią?

Według mnie  - ale ja bardzo mało wykorzystuję aparat do  astrofoto - pogodzenie funkcji aparatu do astrofoto i "rodzinnego"może być problemem.

Masz rację...jeszcze się zastanowię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko  się wypowiadam ,ale jako  posiadacz/użytkownik  canonów z serii   xxxD  może podpowiem. Obecnie od kilku lat używam 750D .

 

Różnicy w obrazku w  dziennej fotografii nie zauważysz.  750-ka mimo wieku  ma lepszy ( większa ilość punktów , lepiej  konfigurowalny ) autofokus  fazowy, czyli ten w wizjerze.

250-ka  powinna mieć nieco szybszy (nie wiem  na ile odczuwalnie szybszy) w trybie LV. 

Jeżeli chcesz używać  Canona do astrofotografii . to lepszym rozwiązaniem  będzie na pewno zmodyfikowany 1100D  który kupisz używany za  niewielką cenę.

Wszystko zależy jaka jest różnica w cenie miedzy tym 250D  i 750D.  Jeżeli to kilkaset złotych ,  to ja zdecydowanie wybrałbym  jeszcze raz 750D , a  zaoszczędzoną  różnice przeznaczył na "szkło" , albo własnie  na   "zbiórkę" na  zmodyfikowanego  np. 1100D . Masz wtedy 2 dedykowane  aparaty ,  na nówkę nie tracisz gwarancji z powodu  moda.

 

Mniejsza 250-ka  może lepiej leżeć w damskich dłoniach. jest lżejszy , ma nowszy procek i  (nie wiem jak to osiagnieto)  , ale  2x więcej zdjęć na 1 baterii( mimo ,że ta sama co 750D).

Jeżeli kręcisz filmy , to przewagą  jest po stronie 250-ki  ( 4K vs FHD) -  i lepszy klatkaż. 

 

Jeśli myślisz   o fotografii typu "astropejzaż" . nocny pejzaż to sprawdź czy czasem 250ka  nie jest wykastrowana z możliwości podpięcia gripa, czy ewentualnie  grip nie "zabiera"  gniazda wężyka spustu migawki - ( ważne , gdybyś robiła zdjęcia nocne w trybie Bulb , czyli dłuższe niż 30 sek). Tutaj  edit , tryb BULB można można obsługiwać z poziomu aplikacji Canona , więc wężyki spustowe  są zbędne.

 

Rozpisałem się .

Summa summarum , różnicę między  tymi 2 aparatami tak naprawdę odczujesz jedynie w kieszeni/portfelu.

 

 

 

 

Edytowane przez massud
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz:

-ile kasy chcesz przeznaczyć?

-czy tylko do astro, czy tez do dziennych

-czy jeśli do dziennych, to chcesz autofocus i automatykę, czy bawienie się w manualne obiektywy i wywoływanie rawów też cię kręci:) (ja używam modyfikowanego Canon 600D do dziennych, autofocusa brak, bo nawet nie mam obiektywów z automatyką, a kolory trzeba poprawić, ale daje radę do roślinek i ludzi jak trochę zapozują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, calla napisał:

Napisz:

-ile kasy chcesz przeznaczyć?

-czy tylko do astro, czy tez do dziennych

-czy jeśli do dziennych, to chcesz autofocus i automatykę, czy bawienie się w manualne obiektywy i wywoływanie rawów też cię kręci:) (ja używam modyfikowanego Canon 600D do dziennych, autofocusa brak, bo nawet nie mam obiektywów z automatyką, a kolory trzeba poprawić, ale daje radę do roślinek i ludzi jak trochę zapozują)

Budżet do 3 tyś.moj wkład to tysiak ale tak się złożyło że moja druga połówka też zapragnęła lustrzanki ale do celów bardziej przyziemnych-krajobrazy;)mogłabym to olać i kupić dla siebie coś używanego i zmodyfikowac lub już po modyfikacji do astro ale biorę pod uwagę też preferencje partnera...wiem że nie ma uniwersalnego sprzętu ale ja też jakimś zapalonym astrofotografii nie zostanę,po prostu fajnie by było wiosenno-letnimi nocami,przesiadując w ogródku uwiecznić nocne niebo które mimo że mieszkam w miasteczku potrafi być piękne...poza tym często jeździmy w góry bo mamy tam działkę i jest na prawdę ciemno...jeśli chodzi o Rawy to jak najbardziej chciałabym je trochę pomęczyć;)pobawić się w obrobke.Astrofotograficzni wyjadacze to i w zdjęciach z astrobina znajdą coś do poprawki a mnie zadowoli uwieczniona droga mleczna,albo majaczaca M31 lub M42.Na początek myślałam pofocic kitowym obiektywem a później dokupić jakiś jasny,staloogniskowy obiektyw,

Jeśli chodzi o mnie to nie mam problemu z zakupem używanego sprzętu ale mój partner nie chce o tym nawet słyszeć;(ma być nowe,na gwarancji i koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, AnkaSkakanka said:

Budżet do 3 tyś.

Canon 6D. Niemodyfikowany ma najwyższą w tej klasie cenowej czułość na astrofotony. Modyfikowany deklasuje konkurencję. Spójrz na zdjęcia Maćka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AnkaSkakanka napisał:

Budżet do 3 tyś.moj wkład to tysiak ale tak się złożyło że moja druga połówka też zapragnęła lustrzanki ale do celów bardziej przyziemnych-krajobrazy;)mogłabym to olać i kupić dla siebie coś używanego i zmodyfikowac lub już po modyfikacji do astro ale biorę pod uwagę też preferencje partnera...wiem że nie ma uniwersalnego sprzętu ale ja też jakimś zapalonym astrofotografii nie zostanę,po prostu fajnie by było wiosenno-letnimi nocami,przesiadując w ogródku uwiecznić nocne niebo które mimo że mieszkam w miasteczku potrafi być piękne...poza tym często jeździmy w góry bo mamy tam działkę i jest na prawdę ciemno...jeśli chodzi o Rawy to jak najbardziej chciałabym je trochę pomęczyć;)pobawić się w obrobke.Astrofotograficzni wyjadacze to i w zdjęciach z astrobina znajdą coś do poprawki a mnie zadowoli uwieczniona droga mleczna,albo majaczaca M31 lub M42.Na początek myślałam pofocic kitowym obiektywem a później dokupić jakiś jasny,staloogniskowy obiektyw,

Jeśli chodzi o mnie to nie mam problemu z zakupem używanego sprzętu ale mój partner nie chce o tym nawet słyszeć;(ma być nowe,na gwarancji i koniec...

to za 3000 da radę 250d + współczesny 50mm 1.8, który chyba na f 3-3.5 jest używalny do astro, a kit na 18mm jest chyba też używalny do pierwszych eksperymentów.

Jak się spodoba, to kup za max 1000zł jakiegoś moda tylko do astro.

SW Star adveturera planujesz, czy na początek statyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, calla napisał:

to za 3000 da radę 250d + współczesny 50mm 1.8, który chyba na f 3-3.5 jest używalny do astro, a kit na 18mm jest chyba też używalny do pierwszych eksperymentów.

Jak się spodoba, to kup za max 1000zł jakiegoś moda tylko do astro.

SW Star adveturera planujesz, czy na początek statyw?

Taki mam właśnie nieśmiały plan;)

250d plus jasny obiektyw 50,później może coś około 130.

Statyw mam,SWStar Adventurer planuje zakupić jeszcze w tym miesiącu dlatego mój wkład w lustrzankę nie może przekroczyć tysiaka... oczywiście cały czas po głowie chodzi mi aparat zmodyfikowany ale na to przyjdzie czas jeśli się wkręcę...a na razie muszę wybrać coś co w miarę zadowoli dwie osoby;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas nie zabraknie obiektów, które nie są mgławicami wodorowymi:). Zbieraj na Samyanga 135mm, koszt ok 1300zł używka. Bezkonkurencyjny, a jak nie będziesz chciała się już w to bawić, to sprzedasz od ręki, więc bezpieczna sprawa.

Kilka efektów działania obiektywu 50mm z niemodyfikowanym aparatem, obiektyw Olympus Zuiko 1.4 stary manual z przejściówką, pracuje dobrze przy f=3:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, calla napisał:

Przez jakiś czas nie zabraknie obiektów, które nie są mgławicami wodorowymi:). Zbieraj na Samyanga 135mm, koszt ok 1300zł używka. Bezkonkurencyjny, a jak nie będziesz chciała się już w to bawić, to sprzedasz od ręki, więc bezpieczna sprawa.

Kilka efektów działania obiektywu 50mm z niemodyfikowanym aparatem, obiektyw Olympus Zuiko 1.4 stary manual z przejściówką, pracuje dobrze przy f=3:

 

No i właśnie o takie fotki mi chodzi...zanim dojdę do takiego poziomu to i tak minie sporo czasu,a gdzie tam jeszcze mgławice wodorowe i tym podobne;)

I jeśli chodzi o Obiektyw Samyang 135 to właśnie o nim myślałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku rozważałem też ten temat. Ponieważ był to aparat do EDka odrzuciłem atrakcyjne cenowo serię 1000 bo bez odchylanego ekranika focenie Refraktorem  to porażka - co innego Newton. Kompromis jakości do ceny wyszedł mi, że minimum model 750D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.