Skocz do zawartości

Tam, gdzie Droga Mleczna kładzie się spać


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, orlen napisał:

@MateuszW opisywales moze gdzieś logistykę swojego wyjazdu ? 

To było w ramach wyjazdu na zaćmienie Słońca. Po opuszczeniu Chile nie mieliśmy do dyspozycji samochodu, pojechaliśmy autobusem do miasta Uyuni. Potem znaleźliśmy jakąś lokalną firmę, która organizowała wycieczki na solnisko. Niestety własne auto w tym miejscu jest kosztowne. A tak za kilkaset zł do podziału na 5 osób mieliśmy kierowcę na 2 dni, jedzenie i nocleg na skraju solniska (na miejsce tego zdjęcia doszedłem w 15 min). Gość mówił w jakimś dialekcie hiszpańskim, o angielskim ani myśleć, więc było wesoło :) 

Nie pisałem relacji, jak jesteś zainteresowany szczegółami to daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sidiouss napisał:

@MateuszW - coś wspaniałego, powiedz, że masz więcej takich zdjęć! 

Będzie jeszcze kilka, ale zobaczymy czy fajne wyjdą :) Generalnie robiłem timelapsy, ale tak sobie pomyślałem ostatnio, "a co by było gdybym to zestackował?" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się zapach pustyni wysoko w Andach, który był jednym z bardziej specyficznych zapachów jakie czułem. Wychodząc z auta na 4500m w drodze do Ojos del Salado w upalnym słońcu od razu uderzał w smak. Nie tyle w nosie co właśnie jakby całościowo w ustach. W połączeniu z niskim ciśnieniem i mega niską wilgotnością suchego jak wiór powietrza. Czuję to w pamięci jakbym dziś smakował. Ten smak powietrza nie był nieprzyjemny lecz po prostu specyficzny, prawdopodobnie siarka+sól+ogólnie mieszanina skał i piasków z lokalnymi złożami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! To Magiczne miejsce :) chciałbym Tam kiedyś pojechać ! Co do filmiku to obraz jeszcze daje radę z kompresją na youtube ale dźwięk jest  delikatnie mówiąc skopany ! Specjalnie wziąłem słuchawki i tam wszystko słychać :( Muzyka dobrze dobrana Piękna :) 

Gratuluję i Pozdrawiam !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za ciepłe przyjęcie tego zdjęcia :) Spróbuję wysłać na jakiś konkurs, zobaczymy.

 

5 godzin temu, Alice napisał:

Przypomina mi się zapach pustyni wysoko w Andach, który był jednym z bardziej specyficznych zapachów jakie czułem. Wychodząc z auta na 4500m w drodze do Ojos del Salado w upalnym słońcu od razu uderzał w smak. Nie tyle w nosie co właśnie jakby całościowo w ustach. W połączeniu z niskim ciśnieniem i mega niską wilgotnością suchego jak wiór powietrza. Czuję to w pamięci jakbym dziś smakował. Ten smak powietrza nie był nieprzyjemny lecz po prostu specyficzny, prawdopodobnie siarka+sól+ogólnie mieszanina skał i piasków z lokalnymi złożami.

Tutaj czułem zapach bardziej jak w kopalni soli :) A że mieszkam w Wieliczce to jest mi on dobrze znany :P 

Można się normalnie położyć na ziemi i lizać :) 

4 godziny temu, Andrzej78 napisał:

Co do filmiku to obraz jeszcze daje radę z kompresją na youtube ale dźwięk jest  delikatnie mówiąc skopany ! Specjalnie wziąłem słuchawki i tam wszystko słychać :( Muzyka dobrze dobrana Piękna :) 

No właśnie jest jakiś problem z kompresją dźwięku i nie jestem pewien na którym etapie on powstaje. Na niektórych filmach tego nie słychać, to chyba zależy od rodzaju dźwięków, jakie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem lekką poprawkę, teraz wszystko idealnie zgrywa się z rzeczywistością, bo dół był troszkę przesunięty. Nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz wszystko jest zgrane na podstawie bazowej pojedynczej klatki. Plus drobne poprawki jak uwydatnienie pofalowania wody na jasnych gwiazdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ci dwaj prawie nie śpią, airglow im dale po oczach :) Mały ślizga się chwilę po horyzoncie, a Wielki ledwo w połowie za niego zachodzi. Biegun południowy jest gdzieś w pawiej części tego zdjęcia.

merge2_flat.thumb.jpg.b81eeddaeb582f76186033d9896fb793.jpg

48x20s, ISO10000, f/3.5

Nikkor 18-70 ED @ 18 mm + Nikon D7500

 

Oczywiście również tutaj góra, odbicie i ląd są stackowane osobno. Jest to pierwsze zdjęcie, jakie alignowałem w Pixie - rewelacyjnie to robi. No i to jedno z nielicznych zdjęć, gdzie nie zdejmuję gradientów, tylko je wzmacniam :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.04.2020 o 12:49, Niki napisał:

Ciekawi mnie, czy to Ty Mateuszu jesteś na tym zdjęciu. Bo wygląda na to,  że byliśmy w tym samym miejscu, o tym samym czasie, w kompletnej pustce i ciemności , gdzieś na końcu świata...

Tak, ja to ten z prawej :) A aparat po prawej robił właśnie pierwsze zdjęcie z tego wątku :) 

Wychodzi na to, że sporo nas się tam zebrało, bo niedawno znaleźliśmy się z inną dwójką osób, które też tam wtedy były - zobacz na komentarze tutaj:

 

Czyli było nas tam 5 Polaków co najmniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wychodzi na to, że sporo nas się tam zebrało, bo niedawno znaleźliśmy się z inną dwójką osób, które też tam wtedy były

Cytat

Czyli było nas tam 5 Polaków co najmniej?

Aż takiej kumulacji bym się nie spodziewał, to chyba je jestem połową tej dwójki :emotion-5:

i autorem tego zdjęcia

 

DSC_2419.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.