Skocz do zawartości

Cartes du Ciel i montaż EQ6


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy EQ6 którzy sterują nim za pomocą mapy Cartes du Ciel. Jak poradzić sobie z momentem gdy zawiedzie EQMOD ewentualnie jest zanik prądu a nie stosujemy UPSi montaż przestanie prowadzić a robimy to zdalnie. Po ponownym zasileni i uruchomieniu EQMODA montaż nie pamięta poprzedniej pozycji tylko myśli że jest na parkingu. Jest jakaś możliwość synchronizacji z Cartes du Ciel by zmienił parametry w EQMOD na te gdzie w danej chwili patrzy i bez problemu można by było dalej kontynuować prowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Montaż wskazuje Ci pozycję na biegun czyli parkowania  w  EQMOD masz + 90 stopni a w rzeczywistości patrzy w inny rejon nieba. Będąc na miejscu problemów nie ma bo wystarczy odblokować jedną i drugą oś ustawić na parking uruchomić od nowa montaż wybrać obiekt i najechać na niego zrobić ekspozycję 5 sek. z synchronizować za pomocą pint pointa w Cartesie dać najedz i mamy wybrany obiekt w centrum kadru. A jak to zrobić zdalnie z dala od montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że nie o to Ci chodzi? Synchronizacja montażu w takiej sytuacji ustawi marker teleskopu z pozycji parkowania na pozycję gdzie faktycznie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzam to teraz. I u mnie po najechaniu na Wege, po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu po synchronizacji dostaje taki komunikat -> The ASCOM driver raport an error: Sync To Target() RaDec sync was rejected.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, yozue napisał:

Z ciekawości sprawdzam to teraz. I u mnie po najechaniu na Wege, po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu po synchronizacji dostaje taki komunikat -> The ASCOM driver raport an error: Sync To Target() RaDec sync was rejected.

No właśnie to jest to, czego się bałem - nie pozwala na tak oddaloną synchronizację. Nie mam pomysłu, jak to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RadekK napisał:

Jesteś pewny, że nie o to Ci chodzi? Synchronizacja montażu w takiej sytuacji ustawi marker teleskopu z pozycji parkowania na pozycję gdzie faktycznie patrzy.

Mam zaznaczenia na obydwu osiach z pozycji parkowania ale to można na miejscu zrobić tak jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MateuszW napisał:

Też tak myślę że to załatwi problem. Wybierasz w cdc obiekt, na który celowałeś przed zanikiem prądu. Tylko nie wiem czy nie ma jakiegoś ograniczenia, że nie chce zsynchronizować, gdy pozycja różni się jakoś bardzo. Trzeba sprawdzić. 

A gdzie to można sprawdzić?

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Antoni napisał:

A gdzie to można sprawdzić?

Doświadczalnie. Zrobić tak i zobaczyć czy zadziała.

Program polecony przez Taysona również jest fajny i da dokładniejszy efekt, chociaż również może go nie puścić ograniczenie montażu. W takiej sytuacji nie mam pomysłu co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanik prądu dotyczy tylko montażu? Czyli w EQMOD są zapamiętane punkty synchronizacji. Trzeba je wywalić i później zrobiłbym "synchronizację" na obiekt który był przed zanikiem. Montaż myślałby, że patrzy na ten wskazany punkt. Później plate solve na ten obiekt, jak już by się połapał gdzie jest to wywaliłbym mu pierwszy lipny punkt synchronizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.