Skocz do zawartości

Wernisaż wystawy „Porta ad astra” - astrofotografii Pawła Radomskiego


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna wystawa pięknych prac Pawła.

Dziś o godz. 17 w Domu Kultury "Kolorowa" w Ursusie odbył się wernisaż wystawy "Porta ad astra" prezentującej astrofotografię Pawła Radomskiego. Paweł wygłosił też wykład poświęcony astrofotografii.

I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem, A com widział i słyszał, na forum umieściłem.

8DA914DE-BC78-43D9-8563-48A31201E043.thumb.jpeg.56eacd0628223a802f6c387afcc82050.jpeg3CEB6C96-1FFA-44A0-83C4-FF03FC5CFD6D.thumb.jpeg.0668d528374df19e63ba1a4a0809ae0d.jpeg

47D9C9BC-785C-4124-99D1-0CEE43A3291D.thumb.jpeg.49f15a2acc7b2509fd9bcf402644db65.jpeg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Paweł. 

Bardzo fajna wystawa no i cały wernisaż połączony z ciekawym wykładem przybliżającym laikom w prostych słowach zagadnienia astrofotografii.

Kto nie był niech żałuje, a zainteresowanym polecam wpaść na ul. Sosnkowskiego 16 w Warszawie. Przez dwa tygodnie zdjęcia będą tam eksponowane. A jest co oglądać -chyba, o ile dobrze policzyłem 36 świetnych fotografii obiektów głębokiego nieba i jeden Księżyc.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, isset napisał:

A czemu nie było jakieś wzmianki na forum? Chyba że przegapiłem, szkoda, bo bym przyszedł.

Widzisz @Pav1007 - mówiłem, żebyś założył wątek :P 

Ja niestety nie mogłem wpaść, choć bardzo chciałem. Liczę, że będą kolejne (także u innych astrofotografów).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lulu napisał:

Gratulacje. Można by pomyśleć o prezentowaniu takich prac za pomocą instalacji multimedialnej z użyciem rzutników - wówczas nie byłoby ograniczenia formatu.

Dzięki.

Wiesz co - wydruk to wydruk :-) Gdyby taką wystawę zrobić w formie instalacji jak wspomniałeś, to musiało by być 26 projektorów i 26 ekranów. Te 26 projektorów musiało by być identycznie skalibrowanych....

to raczej poza jakimikolwiek możliwościami finansowymi Domu Kultury :-) nie wspomnę o wielkości sali na te 26 ekranów :-)

 

Nie wyobrażam sobie wystawy w formie przewijających się zdjęć na ekranie :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

Dzięki.

Wiesz co - wydruk to wydruk :-) Gdyby taką wystawę zrobić w formie instalacji jak wspomniałeś, to musiało by być 26 projektorów i 26 ekranów. Te 26 projektorów musiało by być identycznie skalibrowanych....

to raczej poza jakimikolwiek możliwościami finansowymi Domu Kultury :-) nie wspomnę o wielkości sali na te 26 ekranów :-)

 

Nie wyobrażam sobie wystawy w formie przewijających się zdjęć na ekranie :-)

 

P.

To zależy od pomysłu na wystawę, nikt nie powiedział że to musi być 26 statycznych obrazów - kilka rzutników może zmieniać program tak aby zwiedzający zobaczyli w zaplanowany sposób całą kolekcję. Może to być dodatkowy atut prezentacji. Wydruk to wydruk - ale światło to światło, a pigment to pigment - nigdy nie dogoni doskonałością tego co może światło, to tylko jego lepsze lub gorsze naśladownictwo. No i format to też format - konfrontacja ze ścianą gwiazd to coś innego niż oglądanie małej reprodukcji. Taka prezentacja mogłaby być także dopełnieniem wystawki reprodukcji - niekoniecznie ją zastępować. Nie mówię że to jest do zrobienia w domu kultury - ale przecież kariera wystawowa przed Tobą - New York, Rzym, Petersburg - te sprawy... :-)

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dobrychemik napisał:

Najfajniejsze jest drugie z zamieszczonych powyżej zdjęć - prezentujące siedzącą publikę. Ładnie pokazuje w jakim celu przyszli tam ludzie: zainteresowani prelekcją patrzą przed siebie, szukający poczęstunku - na boki

@Grzędziel, @wessel przyznajcie się - przyszliście bo były ciasteczka :-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.