Skocz do zawartości
  • 0

Jak połączyć mpcc do Newtona 150/750 od Celestona


_vk_

Pytanie

Napiszcie proszę jaka złączka jest potrzebna, by połączyć korektor komy Baader Mark III do starszego Celestona 150/750. Tam zdaje się jest gwint m42 1mm. Jest tam też adapter ale nie znalazłem jeszcze jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety złączka nie pasuje. Proszę o zdjęcie jak to powinno wyglądać lub jaki w baaderze jest gwint to spróbuję wydrukować. Czy ma to być takiego jak poniżej. Gdzie brąz to gwint wewnętrzny M42x1 a niebieski to gwint zewnętrzny M48x0,75? Wysokość tego walca ma znaczenie?

IMG_20200311_191642~2.jpg

baader_adapter.jpg

Edytowane przez _vk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Długi ten wyciąg.

Zanim  kupisz złaczki sprawdź  czy wyostrzysz przykladając aparat/kamerę z korektorem do wyciagu. Może okazać się, że matryca bedzie za daleko....

Dziś mają być przejaśnienia/rozpogodzenia

Korektor z reguły chowa się w wyciągu tak jak na zdjęciu @innerside.

Edytowane przez mirek01
,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@_vk_ masz chyba podobny wyciąg jak w moim C8N ... podpowiem CI tak , ja mam do niego 2 adaptery - pierwszy który pokazałeś na foto to jest z gwintem T2 z wkręcanym drugim adapterem pod 1,25 cala i do niego nic nie podłączysz poza przejściówką na T2 pod np EOS (używałem ale zrezygnowałem) , drugi który posiadam to wkładany z wyjściem na 2 cale i tu zaczely się schody bo z moim Canonem 50D nie łapałem ostrości ... backfocus okazał się za krótki i brakowało mi ok 1cm wkręcić wyciąg do ostrości ... pomogła mi inna przejściówka na 2 cale od Oriona XT8 bo jest niższa i to dużo ... do niej wkładam MPCC a do MPCC przykręcam przelotke pod EOS 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Panowie, a jeszcze pytanie do Komprez: jaki tam jest gwint od strony wyciągu, i czy możesz wysyłać linka lub fotkę tego adaptera.

Głowica drukarki odmówiła współpracy więc kończę taką testową przejściówkę z rurki pcv tak jak radził Mirek. Zobaczę czy da radę wyostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak samo u mnie ale nie poelcam wykręcać adaptera do mocowania bo tam sa śruby kontrujące i bez nich ciężko to będzie zamocować bo plastik się wytrze szybko w wyciągu (testowane własnoręcznie) Także najlepiej zrobić tak :  do wyciągu przelotka na 2 cale (niska)  i tam od razu MPCC  ,  jak będę w domu wyślę Ci foto/filmik jak to mocuję bo szybko mogę zmienić np na okular zamiast kamery bez odkręcania i pierdzielenia się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsze testy pokazały, że jest problem z ostrością na nieskończoność. Mam jeszcze szansę przybliżyć mpcc do LW o jakieś 6mm, ale to chyba max. Jeśli to nie pomoże rozważam wymianę wyciągu. Ma to sens? Jeśli tak, to co polecacie do Newtona 150/750. (Celestrona C6N) Budżet niestety jest kluczowy. A może Barlow zamiast mpcc?

Edytowane przez _vk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Barlow odsunie ci punkt ogniskowania i dzasz radę wyostrzyć aparatem u mnie w LB10 testowałem (barlow GSO x2) . Jednak barlow to nie korektor wady lustra pozostają i ogniskowa wzrasta. Wszystko zależy co chcesz osiągnąć chyba wymiana wyciągu była by najrozsądniejszym krokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.