Skocz do zawartości

Astropolis Live - na czas kwarantanny


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do pomysłów z naszych statusów uruchomiłem dla Astropolis oficjalny serwer na Discord. Gracze pewnie znają to oprogramowanie, a dla innych krótkie info:

- system pozwala na czaty live

- system pozwala na transmisje ekranów live (nawet do 50 streamów na raz - zwiększono właśnie w związku z koronawirusem w celach wykorzystania do edukacji online)

- system pozwala na rozmowy live

- działa na wszystkim: Mac, PC, smartfony, itp.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie produktu. Wydaje się być dla zastosowań naszej społeczności bardzo w porządku, ale oczywiście jeżeli zlokalizujemy coś odpowiedniejszego, to spróbujemy. 

 

http://discordapp.com

 

Potestujcie. Link do serwera Astropolis: https://discord.gg/wD9rzd

 

https://www.theverge.com/2020/3/12/21176323/discord-go-live-streaming-feature-coronavirus-covid-19

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przetestowaliśmy z @kubaman system i działa świetnie - zarówno głos, jak i streaming ekranu. Najlepsze jest to, że każdy będzie mógł swój ekran udostępniać, więc to daje gigantyczne możliwości. 


W takim razie zaproponuję pierwsze spotkanie na Astropolis@Discord. Jaki dzień i godzina Wam pasuje? Potrzebny też pierwszy prelegent (zakładam, że min. 1 godzinka prowadzenia live na kanale). @wessel - może ty? Masz już wprawę po dzisiejszym teście :)

 

Może jutro? Co wy na to?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale na jutro jesteśmy umówieni w przetestowany sposób. O ile znajdę czas to zrobimy to na discord, a jeśli  nie to na TV.

Na razie to nie widzę tam opcji streamingu...jak to włączyć?

OK mam. A wielkość tego ekranu? Można powiększyć?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wessel napisał:

Przepraszam, ale na jutro jesteśmy umówieni w przetestowany sposób. O ile znajdę czas to zrobimy to na discord, a jeśli  nie to na TV.

Na razie to nie widzę tam opcji streamingu...jak to włączyć?

OK mam. A wielkość tego ekranu? Można powiększyć?

Nie przepraszaj, rób po swojemu, tak żeby tobie było wygodnie. 

Widzę, że na 20:00 ustawiłeś swój występ. Będziemy go razem oglądać na Discordzie i rozmawiać live :) 

 

Tak więc do usłyszenia wszystkim o 20:00.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa, chętnie popatrzę jak to wyjdzie... Rozumiem, że wystarczy wpiąć się na Kanał głosowy-> Ogólne. I tyle? Ten limit 50 streamów obejmuje możliwość wpięcia się tam? Jak zostanie osiągnięty (na co się chyba zanosi) to jest może jakaś opcja "pasywnego" widza czy pozostaje tylko liczyć, że nagranie zostanie później udostępnione?

Discorda "badam" od niedawna na jakimś tymczasowym koncie, w pewnym sensie z przymusu bo np. w N.I.N.A to podstawowy kanał komunikacji. No i odczucia mam bardzo mieszane, trochę takie odbicie dzisiejszego świata, kipisz, chaos, brak wątków i porządku, które jest np. na forum. Ale pewnie w tym zastosowaniu ma szansę się sprawdzić...

Edytowane przez kristofus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za obecność - szacunek dla @wessel, że mu się tak chciało wszystko profesjonalnie przygotować.

Discord jednak nie spełni naszych oczekiwań - za dużo ludzi, za słaba jakość. Następnym razem będziemy streamować przez Twitcha. 

 

Mamy już konto, więc możecie je "Obserwować". Wkrótce coś tam się pojawi :) To raczej docelowa platforma, bo nic lepszego technologicznie już nie znajdziemy.

 

https://www.twitch.tv/astropolis_pl

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że ten kanał będzie streamowany bezpośrednio na główną stronę Astropolis w postaci banera na górze, co zapewni mu godną widownię. Dla osób zainteresowanych streamowaniem na ten kanał - musicie przetrenować oprogramowanie do bardziej zaawansowanego streamingu. W odpowiednich godzinach transmisji prezenter otrzyma zaproszenie/kod umożliwiający przepięcie jego źródła na nasz ogólny kanał. Prosta sprawa.

Tu jest lista oprogramowania do streamingu: 

https://help.twitch.tv/s/article/recommended-software-for-broadcasting

 

No to zaczęliśmy nową epokę :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie będzie, z mojej strony przynajmniej.  Zaciachy są takie, że ode mnie wali błędami aż miło.

Ustawienia 720p20 ( niższa rozdzielczość nie ma sensu, bo nic nie będzie widać) , kodek sprzętowy ( wypróbowałem wszystkie dostępne). Szybkość 1500.

Co ciekawe- moje stałe połączenie z firmą na tym samym łączu ( uprzedając pytania - wyłączone na czas zabawy z twitch) w systemie Polycom działa na parametrach 512 kbps i 720p30 bezbłędnie.

Więc może sprawa jest po stronie serwera? Dopóki inni nie przeprowadzą testów nie dowiemy się.

Uprzedzam tylko że test MUSI być na parametrach nie gorszych niż 720p20 bo nic nie będzie widać.

Test mojego łącza poniżej

spped.jpg.47a69ff1ad76af860be0e98c789d3d54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.