Skocz do zawartości

Astropolis Live - na czas kwarantanny


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na ADSL-a z Orange i to chyba nawet nie 10Mbit chyba, że już poza dopuszczalną odległością kabelków albo bez założonego filtra, pamiętam, że jego obecność wyraźnie pomagała, parę lat musiałem z takim łączem żyć.

Takie łącze jest dość specyficzne bo wysysanie upload-u go praktycznie zabija. Paradoksalnie pewną receptą jest przycięcie pasma wychodzącego ale to już zabawa w QOS na routerze.

Raczej jednak czarno to widzę, wczoraj już było widać po jakimkolwiek ruchu na ekranie, że kulało. Myślę, że ciężko będzie puścić coś więcej niż statyczny obraz pulpitu...

Pewnie znacznie lepszym pomysłem byłoby skorzystać z tetheringu na telefonie, o ile masz w zasięgu LTE i odpowiedni pakiet w abonamencie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Ale jak pokażesz tam ekran?

Jeśli użyjesz programu OBS Studio, to na dole masz źródła obrazu, dajesz plusik i masz tam przechwytywanie ekranu.

No ale jak to kwestia internetu, to żaden program ani strona nie pomoże. Jaki masz upload?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jal widać na teście ..0.65 w porywach. Tak jak pisałem - dla wideokonferencji wielopunktowej w wersji PRO to wystarcza...

@ kristofus - bo to jest neostrada oczywiście.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

A może by tak najnormalniejszy stream na youtube? W parze z OBS działa to bardzo fajnie, kiedyś robiłem taki stream.

OBS jest dobry do wszystkiego. Lekko skomplikowany, ale warto się nauczyć, jeżeli ma się w planie streamingi. Stream można pchać na YT Live, Twitch, Fb, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wessel napisał:

Tak jal widać na teście ..0.65 w porywach. Tak jak pisałem - dla wideokonferencji wielopunktowej w wersji PRO to wystarcza...

@ kristofus - bo to jest neostrada oczywiście.

Przy 0,6 mbit streaming nie jest możliwy :( Może spróbuj po LTE wypychać dane (powinno być lepiej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

Przy 0,6 mbit streaming nie jest możliwy :( Może spróbuj po LTE wypychać dane (powinno być lepiej)?

No niestety to jest prawda, ale tylko w wersji dostępnej za darmo. Tak jak napisałem, pracuje z domu, mam zainstalowanego klienta  Polycom Real Presence Desktop i wysyłam prezentację albo kamerę Full HD i zero utraty pakietów. Po prostu te darmowe rozwiązania są pasmożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

No niestety to jest prawda, ale tylko w wersji dostępnej za darmo. Tak jak napisałem, pracuje z domu, mam zainstalowanego klienta  Polycom Real Presence Desktop i wysyłam prezentację albo kamerę Full HD i zero utraty pakietów. Po prostu te darmowe rozwiązania są pasmożerne.

No ale tu klatki/s są kluczowe a nie tylko rozdzielczość, przy tym łączu wychodziłoby, że to maks 4 fps dla 2Mpix, trudno wtedy mówić o płynności. Oczywiście dużo zależy od charakteru obrazu:

https://www.cyberbajt.pl/raport/524/0/532/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kristofus napisał:

No ale tu klatki/s są kluczowe a nie tylko rozdzielczość, przy tym łączu wychodziłoby, że to maks 4 fps dla 2Mpix, trudno wtedy mówić o płynności. Oczywiście dużo zależy od charakteru obrazu:

https://www.cyberbajt.pl/raport/524/0/532/

To nie jest tak, że każdorazowo wysyłasz pełną klatkę. Dzięki kompresji przysyłasz tylko informacje na temat tego, co zmieniło się względem poprzedniej. Do tego dochodzą klatki synchronizujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubiłan napisał:

To nie jest tak, że każdorazowo wysyłasz pełną klatkę. Dzięki kompresji przysyłasz tylko informacje na temat tego, co zmieniło się względem poprzedniej. Do tego dochodzą klatki synchronizujące.

To właśnie miałem na myśli pisząc "charakter obrazu", np. podgląd na stojący samochód a np. kołyszące się na wietrze drzewo to diametralnie różne wyzwania do przetransmitowania. Pulpit komputera jest raczej tym łatwiejszym przypadkiem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia stream przy min 1mbit i 720p z małym bitrate i to już granica górna ale szatkowanie grawantowane.... po LTE było by duuuzo lepiej. Można szybko obliczyć że ok 0,6mbit-a to ok 70-80kB/s ... co Wy takim stream-em chcecie pchać ? powiedzmy że bitrate ustawiony na 1000 (870 video i 128 audio)  co pozwoli na "Zobaczenie szczegółów" daje nam 125kB na 1 sek ....   i to dla 720p .... 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest następujące - czy musi też to być w postaci live?

 

Jedna sprawa to twój internet, ale bardziej istotny jest mój obecny problem z internetem. Powiedzmy, że w godzinach szczytu jak jest koronawirus to mój internet nie działa. Myślę, że nie jestem jedyny. Więc wolałbym, gdyby to było w postaci filmu, a zawsze na Discordzie lub tutaj można się o coś dopytać, skonsultować.

Film nie musi być publiczny. Może być wrzucony link do niego w odpowiednie miejsce albo pocztą pantoflową ;)

Gdy później wszyscy będziemy mieli internet lepszej jakości, to możemy wrócić do live.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery. Nagrywanie tutoriali zupełnie mnie nie interesuje. Są w tym lepsi ode mnie i z większym doświadczeniem.

Interakcji brakuje bo medium szwankuje. Normalnie zupełnie inaczej mogło to wyglądać.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wessel napisał:

Będę szczery. Nagrywanie tutoriali zupełnie mnie nie interesuje. Są w tym lepsi ode mnie i z większym doświadczeniem.

Interakcji brakuje bo medium szwankuje. Normalnie zupełnie inaczej mogło to wyglądać.

A próbowałeś zmierzyć u siebie prędkość LTE? Może to jest rozwiązanie (zrobienie hotspota z komórki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na pewno sporo z Was juz zna The Astro Imaging Channel - oparte o google hangouts i YouTube. Działa wyśmienicie, swietny kontent juz tam jest. Nowy odcinek regularnie, co tydzień, live a pózniej na youtube.

 

Polska wersja, oparta o wyjątkowo, jakże bogatą w doświadczenie i wiedzę społeczność AP byłaby hitem dla nas tu Wszystkich (a i myśle, przyciągnęłoby wielu nowych)...

pozdr,

K

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.