Skocz do zawartości

Zdjęcia galaktyk i mgławic


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, OnlyAfc napisał:

Nie wiem kto ci to powiedział, bo to bardzo ciekawe jest.

Ja miałem problem ze zwrotem dwóch przedłużek do toru optycznego po 13 dniach od zakupu w Delcie. Dostałem informację, że minęło 7 dni, więc nie ma opcji zwrotu.

Może w grę będzie wchodzić wymiana, ale to i tak jeszcze się zastanowią i tylko pod warunkiem, że przedłużki nie będą miały najmniejszej ryski czy śladu użytkowania.

 

W delcie, 12 dni po zakupie wymieniłem jeden okular na drugi o tej samej cenie, w teleskopy.pl rok temu kupiłem okular i niedawno zwróciłem chyba coś za 80 % ceny

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, monter napisał:

Nie wiedziałem, że sklepy astro robią teraz za wypożyczalnie sprzętu.

Najlepiej będzie jeżeli sam to zweryfikujesz, możliwe że zwrot przyjęto ode mnie tylko dlatego że wymieniałem na coś innego albo przy okazji kupowałem coś nowego, to nie jest wypożyczalnia, przypadki zwrotu zdażają się w każdym sklepie, wtedy zdaża się że z tytułu zwrotu obcina się ileś procent z ceny produktu i tyle daje klientowi, spotkałem się z tym w wielu sklepach, wciąż nie rozumiem czemu to takie dziwne

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jan Astralbreeze napisał:

W delcie, 12 dni po zakupie wymieniłem jeden okular na drugi o tej samej cenie, w teleskopy.pl rok temu kupiłem okular i niedawno zwróciłem chyba coś za 80 % ceny

Czytam i nie wierzę. 

Ten okular wróci pewnie na półkę i do klienta. I chyba raczej nie za 80% ceny:getlost:

Edytowane przez Mariusz Psut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróci... jest w dziale używane a nie nowe , jeżeli uważacie państwo że sklepy astronomiczne oszukują i chcecie wykopać topór wojenny przeciw nim to proszę bardzo , ja już więcej nie piszę na ten temat, bo widzę w którym kierunku to idzie

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan Astralbreeze napisał:

Przecież nie napisałem że ocenię działanie produktu w 5 minut, pewnie zajmie to miesiąc , czyli kilka wyjazdów do miejsca gdzie mam warunki. Stawiam na to że przez 1-2 podejścia będę po prostu się uczył, a zdjęcie zrobię za 3 może 4 razem, na początek pewnie dam ze 100 sekund naświetlania i oczywiście spróbuję na czymś prostym, a gwarancja jest zwykle na rok więc nie wiem o co chodzi

Wydaje mi się, że nie ma szans zrobić 100sek naświetlania na platformie z taką ogniskową. Bawię się trochę w robienie fotek 16" teleskopem na platformie z reduktorem ogniskowej i to co udało mi się uzyskać, to w miarę nieporuszone kilku sekundowe ekspozycje. Ustawienie platformy musi być bardzo dokładne, no i zero wiatru. Samo trafienie w obiekt jest często niezłym wyzwaniem przy tej skali i bez goto. Później od nowa ostrzenie kamery itp Myślę, że Twoje oczekiwania co do szybkości ogarnięcia tematu są zbyt optymistyczne.

Edytowane przez MichalKaczan
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne nie uważam używanego sprzętu za zły ( sam kilka razy korzystałem i byłem zadowolony) , niemniej do pracy w niepewnej sytuacji na jaką się uparłem jak osioł ( próbowanie astrofoto z dobsonem) mądrzej będzie użyć sprzętu nowego, albo zmienić sytuację i kupić używany montaż EQ, narazie zaufam pierwszej metodzie , za kilka miesięcy będą rezultaty, w sklepach astronomicznych kupowałem już wiele razy i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby po zakupie nowego produktu byłby on w stanie wskazującym na wcześniejsze użycie, i mam do tych sprzedawców pełne zaufanie że nie potraktowaliby w taki sposób jakiegokolwiek klienta.

Filmik dałem na rozluźnienie sytuacji, życzę wszystkim zdrowia

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.