Skocz do zawartości

Orion i Syriusz


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś jeszcze o parę sekund wydłużył ekspozycję, to Syriusz byłby wielkości księżyca ;)

 

Wielki plus za okolicę Bug-a, przypominają mi się czasy dzieciństwa :P

Zdjęcie bardzo ładne, fajnie Betelguese kontrastuje z większością niebieskich gwiazdek :heart:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Jakbyś jeszcze o parę sekund wydłużył ekspozycję, to Syriusz byłby wielkości księżyca ;)

 

Wielki plus za okolicę Bug-a, przypominają mi się czasy dzieciństwa :P

Zdjęcie bardzo ładne, fajnie Betelguese kontrastuje z większością niebieskich gwiazdek :heart:

Bywałem tam za małolata minimum 20 lat temu, a teraz powróciłem z aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Piękne i pachnie Kresami !  Również ta druga fotka - Orion w lustrzanym odbiciu ! Gdzieś tam dość daleko na  północny wschód , w dzisiejszej Białorusi  - przyszedłem na świat w czasie wojny.

    Miałem parę miesięcy , gdy przed czerwonymi uciekaliśmy ze Słonimia  pociągiem towarowym przez Warszawę

w obecne nowosądeckie.  Zamiast kołyski - walizka podróżna.  Gdyby nie ta ucieczka - hmmm, albo łagry, albo do lasu i kule  na wieczny  odpoczynek.... Ojciec był tam nauczycielem.  Sorry za dygresję...

 

Łukaszu, abstrahując że nigdy tam nie będę - co mógłbym się spodziewać po obiektywie saymang 16 mm f/2.0 z modyfikowanym Canonem ?  Gdybym tam był ?  Oczywiście oprócz szerszego kadru .

 

Robiłeś na statywie, bez żadnego prowadzenia, w RAW ?  20 sek. ten Twój 24 mm jeszcze akceptował - jeśli bez guidingu ?

 

Pozdrawiam, Zbyszek W.

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zbignieww napisał:

    Piękne i pachnie Kresami !  Również ta druga fotka - Orion w lustrzanym odbiciu ! Gdzieś tam dość daleko na  północny wschód , w dzisiejszej Białorusi  - przyszedłem na świat w czasie wojny.

    Miałem parę miesięcy , gdy przed czerwonymi uciekaliśmy ze Słonimia  pociągiem towarowym przez Warszawę

w obecne nowosądeckie.  Zamiast kołyski - walizka podróżna.  Gdyby nie ta ucieczka - hmmm, albo łagry, albo do lasu i kule  na wieczny  odpoczynek.... Ojciec był tam nauczycielem.  Sorry za dygresję...

 

Łukaszu, abstrahując że nigdy tam nie będę - co mógłbym się spodziewać po obiektywie saymang 16 mm f/2.0 z modyfikowanym Canonem ?  Gdybym tam był ?  Oczywiście oprócz szerszego kadru .

 

Robiłeś na statywie, bez żadnego prowadzenia, w RAW ?  20 sek. ten Twój 24 mm jeszcze akceptował - jeśli bez guidingu ?

 

Pozdrawiam, Zbyszek W.

Zależy do jakiego Canona go podepniesz, Samyang 16mm f2.0 jest dedykowany do aparatów APS-C, przy podłączeniu go do pełnoklatkowej matrycy na pewno powstanie winieta. Tak robiłem ze statywu, używam pełnoklatkowego Canona 6D modyfikowanego przy 24mm i czasie 20s jest już lekki ruch gwiazd ale przy panoramie jest on niezauważalny. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

 

No a zapomniałem napisać , że to 650 d, więc matryca APS-C .

 

A jeszcze pytanie : na czeskim forum swego czasu jeden user o nicku Lukin.V  dał taką oto fotkę Oriona46495579_10216317849837358_4564932520566587392_n.jpg.be98bbe66b81cd0e32865f090cd9f6c1.jpg

Bez danych o parametrach a do tego fotka nie była głównym przedmiotem postu.  Jakiś  sondaż ???

 

Poprosiłem go, czy by mi nie posłał w pełnej wielkości - wydrukował bym sobie tylko dla siebie . Nie zgodził się.

 

Jak sądzisz , jest to jakaś składanka ?  Chyba tak, ale napewno to Ty będziesz  wiedział  :)

 

Z.

 

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zbignieww napisał:

Dzięki !

 

No a zapomniałem napisać , że to 650 d, więc matryca APS-C .

 

A jeszcze pytanie : na czeskim forum swego czasu jeden user o nicku Lukin.V  dał taką oto fotkę Oriona46495579_10216317849837358_4564932520566587392_n.jpg.be98bbe66b81cd0e32865f090cd9f6c1.jpg

Bez danych o parametrach a do tego fotka nie była głównym przedmiotem postu.  Jakiś  sondaż ???

 

Poprosiłem go, czy by mi nie posłał w pełnej wielkości - wydrukował bym sobie tylko dla siebie . Nie zgodził się.

 

Jak sądzisz , jest to jakaś składanka ?  Chyba tak, ale napewno to Ty będziesz  wiedział  :)

 

Z.

 

No oczywiście że jest to składanka, niebo zostało wykonane z prowadzeniem a ziemia nie! Na niebo składa się większa ilość klatek niż jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Łukasz ta łuna pod Orionem to od Wyszkowa czy gdzieś dalej ?

Wessel, to zdjęcie zrobione z miejscowości Ślepowrony, około 13 km od Nura. Łuna po prawej to raczej okoliczne miejscowości Sokołowa Podlaskiego i sam Sokołów... tak uważam, do Wyszkowa to daleka droga....

Schowek04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.