Skocz do zawartości

Widziałem coś dziwnego.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

4 Jeźdźcy Apokalipsy przybyli na Ziemię.

A tak na serio, to w relacjach o UFO często pojawiają się takie obiekty, kule w grupie przemieszczające się po niebie. Teorii sporo, możliwe że  jakieś substancje w wyższych warstwach atmosfery zlepiają się i w jakiś sposób odbijają światło, szczególnie podejrzane jest spalone paliwo rakietowe. Zaobserwowano to z pokładu wahadłowców. Być może z ziemi daje to taki efekt, zwłaszcza jeżeli znajdą się one choćby chwilowo na orbicie.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot który początkowo oglądałem to był ten chiński dwusilnikowy, cały biały od spodu. Nie mam potrzeby robić kawałów, ale widzę że niektórzy maja ciasno w głowach. Nie wiem co to było. Nie przywidziało mi się. Bez lornetki nie dało by się tego zauważyć. Myślałem o sięgnięciu po aparat leżący na stole, ale nie było czasu na zmianę obiektywu i pewnie nie odnalazł bym go potem na niebie.

 

Bez tytułu-ufo.jpg

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, romek10001 napisał:

TR3B Astra

 

Obserwowany 2 razy  dzień po dniu w okolicach Konina w 2011 roku.

2 osoby nie związane z astro, nie znające sie. Ok 25km od miejsc zamieszkania i obserwacji.

 

Andrzej

 

 

Edytowane przez sp3uca
rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 90% pewny, że to fragmenty samolotu (np, winglety, dziób, osłony silnika) odbijały światło słoneczne. Sam często wieczorem obserwuje takie "flary". Przykład takiego zjawiska widać np. na poniższych zdjęciach gdzie światło słoneczne odbija się od kilku elementów samolotu. Przy założeniu, że kadłub nie był widoczny to było to prawdopodobnie coś takiego.

planeflares.jpg

AEDFE7F1-D102-48C1-AC27-DBDF95EB15D0.png

Edytowane przez wiktor1012
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imien napisał:

To pewnie satelity szpiegowskie NOSS, gdzieś już o tym ktoś pisał.

NOSS latały po 3. Kilka lat temu mam kilka foto. Od kilku lat po 2 bo lepsza optyka. Chinskie tez po 2. Nocą widoczne. Łapią sie na kamerach met.

 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lemarc Nie przejmuj się uszczypliwymi komentarzami ! Również widziałem dziwne i niewytłumaczalne do tej pory rzeczy na niebie. Pogodziłem się z tym, że nigdy się nie dowiem co to było. Mnie towarzyszyły tamtemu wydarzeniu wielki emocje i długo jeszcze nie mogłem do siebie dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Aurorą w Polsce to trochę mało logiczne. Przecież gdyby USAF miał testować taki samolot, to zrobiłby to gdzieś nad pustynią w USA albo nad swoimi wodami morskimi, a nie w pobliżu ruskiej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt i sposób poruszania się wskazuje na samolot. Tylko o 13:25 w azymucie 0 na elewacji 40 stopni może być ciut za jasno na dostrzeżenie gazów turboodrzutowca z włączonym dopalaczem. Diamenty Macha nie są aż tak jasne, ale na poziomie 40000-60000 stóp mogą być całkiem blisko ułożone i może akurat? Turbowentylatorowca można dostrzec po światłach antykolizyjnych, zresztą zauważyłbyś miganie. Malowanie takich samolotów nie ma aż takiego albedo żeby zajączki puszczać, zwłaszcza z podwozia :)

Tak czy inaczej, sprawdź czy Rosja lub któreś z innych krajów nie latały w tym czasie swoimi samolotami wojskowymi w tym rejonie.

 

Ps. nie wykluczyłbym też chwilowego przepalenia siatkówki :) mózg nie takie interpretacje potrafi dorobić do zaburzeń widzenia :D może spojrzałeś w słońce albo odbiło się światło i chwilowo upośledziło wzrok?

 

edit2. albo balony meteo lub jakieś drobne urządzonka pomiarowe? Niestety EPLB i EPMM nie publikują depeszy NOTAM (a tam byśmy znaleźli informację o tym), a EPWA jest już za daleko i w ichniejszych depeszach nic nie ma na ten temat.

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.