Skocz do zawartości

Co to za gwiazdozbiór?


Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe, to prawdopodobnie jeden z najbardziej charakterystycznych obrazow Van Gogha. Na pewno jeden z najciekawszych. Czyzbys byl w jego posiadaniu? Jezeli tak, to z checia na niego lookne ;) Z tego co mi wiadomo, to ostanio widziano go w NY :P

 

Zwie on sie "Starry Night" (Saint-Remy, 1889 rok).

 

Sprawa gwiazd jest dosyc kontrowersyjna, a sam obraz bardzo czesto i gesto nadinterpretowany.

 

Wiecej na temat gwiazd:

http://www.vangoghgallery.com/forum/forum_18.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"there is a possibility that the story of Joseph in the Old Testament may have had an influence on the composition of the work.

 

'Look, I have had another dream' he said, 'I thought I saw the sun, the moon and eleven stars, bowing to me.'

 

Genesis 37:9"

 

Warto by tu dodac, ze Vincent namalowal kilka obrazow z niebem. Starry nie byl pierwszy. Dolaczam pozostale.

Boch.jpg

Rhone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, czy pan Vincent okularów nie używał? A może miał już niezłą zaćmę, hmm...

 

Na pocieszenie dodam, że ja nawet tak bym nie potrafił namalować :rolleyes: .

 

Co oznacza skromne NAWET TAK ? :naughty:

 

ARTYSTA maluje tak JAK WIDZI a raczej JAK CZUJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza skromne NAWET TAK ? :naughty:

 

ARTYSTA maluje tak JAK WIDZI a raczej JAK CZUJE!

 

Dokladnie, im bardziej potrafi przekazac swoje emocje tym lepiej. Dzielo musi mowic wiecej o tym, czego nie widac, niz widac. Rama obrazu jest tylko "wirtualna" bariera. Dzielo istnieje takze poza nia. Aby moc wypowiadac sie o dzielach, trzeba znac dokladnie historie sztuki, a w szczegolnosci danego artyste, okres w jakim stworzyl dzielo, a takze same jego okolicznosci. Obraz, to nie szmata ktora wiesza sie na scianie i ma mowic tyle, ile na niej widac. Sorry...

 

Wczoraj pewien czlowiek powiedzial mi: sztuka jest wtedy, kiedy dzielo podoba sie kazdemu, dlatego pierdolow, bazgrolow nie lubi. A ja odpowiedzialem - jakaz by byla wartosc tej sztuki, gdyby podobala sie kazdemu, i ten "kazdy" nie musialby posiadac dla niej zadnej wiedzy, zadnych zdolnosci... Bylaby niczym... i wlasnie "dzielo", o ktorym moze wypowiedziec wszystko przecietny kowalski, warte jest tyle, co wiedza kowalskiego na jego temat.

 

Oczywiscie nie mozna wymagac od kazdego wiedzy z zakresu sztuki, ale ja osobiscie wymagam chociaz szacunku dla historii i artystow uznanych przez znawcow. A jezeli nie widzimy piekna w pieknych rzeczach, to tylko i wylacznie nasz problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzbys byl w jego posiadaniu?

 

(...)

 

Wiecej na temat gwiazd:

http://www.vangoghgallery.com/forum/forum_18.htm

 

 

Brawo Adam

 

Chciałbym mieć jakikolwiek obraz van Gogha bo należy on do moich ulubionych malarzy. Niestety nie stać mnie. Zawsze jak jestem w Londynie muszę odwiedzić National Gallary gdzie chyba najlepiej pokazany jest geniusz Van Gogha. Tam w sali malarstwa końca XiX wieku widać wyraźnie na tle innych artystów jemu współczesnych jak wyprzedził swoją epokę o dobre 30-40 lat.

 

Ja mam takie zboczenie, że od czasu do czasu wyskakuję z jakims dziwnym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artysta malował zawsze z natury. Jaki fragment nieba namalował, a może jednak tym razem jest to tylko wizja?

Pytanie drugie kto namalował ten obraz?

 

 

..wizja deszczu bolidowego :)

 

zmarzniety do szpiq kosci Brahi :)

Edytowane przez Brahi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artysta malował zawsze z natury. Jaki fragment nieba namalował, a może jednak tym razem jest to tylko wizja?

Pytanie drugie kto namalował ten obraz?

 

Bardzo się cieszę ,że taki temat WOGÓLE powstał :brawo: .

Jest to bardziej sfera ,tzw.(jakby zwał to zwał)......."duchowa" ale oprócz realnego "lookania"w niebo jest jeszcze WŁAŚNIE...... TO - niby mało istotny, niepozorny, ale taki ASTRO-ART.

Dobry pomysł na osobny dział :banan: .

Jedni nazwą go "crazy idea", inni"The Art of Noise"/ wwt.:"Krzykliwa sztuka"(taki był Vincent)-swoją drogą WSPANIAŁA grupa TAoN- np. utwór:"One Earth", ...

jeszcze inni "wizją chorych ludzi"(!)- lepsze TO niż "kręgi w zbożu" z , np. Lublina .

Inaczej mówiąc twórcy i artyści (na przełomie wieków)dostrzegali RÓWNIEŻ piękno nieba: w malarstwie, muzyce, grafice komputerowej, etc..

Przyznam, chciałem ten TEMAT jakieś 3 miesiące temu poruszyć, ale ........, hmmmm, REAKCJA forumowiczów mogła być skrajnie różna.

(coś zw/w kategorii)

 

Mirku :notworthy: za odwagę.

 

Dla mnie(przynajmniej) nie jest tajemnicą, że OGROMNY wpływ wywarła na mnie twórczość grupy PINK FLOYD.

FENOMEN(ARCYDZIEŁO) muzyki XX wieku.

Ogólnie, od `72 roku jej słucham, dochodząc do wniosku, że , gdzie jak gdzie, ale w ASTRO-ART nie ma i nie będzie (powtarzam....NIE BEDZIE!!!)tak perfekcyjnej grupy:

I zagadka : Co to za obiekty nieba:

bscap001.jpg,

obraz.jpg,

bscap003.jpg,

bscap006.jpg,

bscap008.jpg.

Zgaduj zgadula polega na wymienieniu :tytułu filmu, tytułu utworu i wykonawcy(!)

 

PS. Dziwnym trafem "załączyłem" (drugi obrazek) "wizję" Vincenta z postu Mirka i nie mogę go usunąć!!!Ups....

bscap002.jpg

Edytowane przez Madolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj imienniku mojej córki. Jakbyś czytywał dział WWPFK na astro4u, to byś zauważył, że jakiś czas temu dałem podobną zagadkę: Obraz-zagadka

 

A co do Twojej zagadki - chyba nie mogę odpowiadać po nocnym odsłuchu? B)

 

Henryku ........Ciiiiiiiiiiiii-cho,please. Bo się wyda :burza:

Edytowane przez Madolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.