Skocz do zawartości

Jakie złączki są potrzebne do zestawu obiektywu CANON EOS +ZWO ASI?


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie złączki są potrzebne do zestawu obiektywu CANON EOS +ZWO ASI 178MC (nie chłodzona)?

Czy ktoś z Was ma taki zestaw do focenia i mógłby się podzielić co najlepiej kupić?

 

Póki co to wiem że mi potrzeba .:

https://astronomy-imaging-camera.com/product/new-eos-t2-adapter

Ale słyszałem że są też inne wersje tych adapterów i złączek.

 

I co jeszcze ? :)

 

Ma ktoś z Was taki zestaw i go używa do focenia? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw asi178mmc, koło zwo mini i samyang 135.  Sprawa jest prosta i trudna zarazem. Musisz mieć złączki i adaptery o długości 44mm. Ten który linkowales jest o zmiennej długości i ma wystarczający  zakres, aby podłączyć wersję kamery o backfocusie 17.5 mm. Do środka można wkręcić filtr IR block 2 całe. Ale złączka ta jest niedostępna. Można zbudować zestaw na adapterze geoptica lub  pokrewnym. Mam taki z canonem 70-200 L4. Stosuje złączki baadera z zestawu sct t2 i podkładki wycięte z plastiku. Musisz mieć jeszcze dovtail i w przypadku pierwszego rozwiązania pierścienie mocujące. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być zestaw do testów - by ocenić jak się z takim setupem pracuje nic docelowego :) Kamerę na razie wyciągnę z mojego ALL SKY na kilka wieczorów by to poddać do testów :)

 

 

 

12 minut temu, Maro21 napisał:

Ale złączka ta jest niedostępna.

Można zbudować zestaw na adapterze geoptica lub  pokrewnym. Mam taki z canonem 70-200 L4. Stosuje złączki baadera z zestawu sct t2 i podkładki wycięte z plastiku. Musisz mieć jeszcze dovtail i w przypadku pierwszego rozwiązania pierścienie mocujące. 

Teraz zauważyłem że jest niedostępna. Może ktoś ma taką złączke od ZWO? Niepotrzebna i się kurzy? :)

 

@Maro21Podeślesz linka która to złączka Geoptica ?

 

DOV... i elementy mocujące na razie odpadają z dyskusji - tu mam wały karton różnych szpejów coś wydobędę na pewno - testować chce na różnych ogniskowych więc zawsze jakiś sposób montażu się znajdzie czy to na szynie czy na Piggy Backu Vixena;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.