Skocz do zawartości
  • 0

Sequnce Generator PRO - 3 problemy.


wismat

Pytanie

Hej. 
Mam mały problem bo próbuje wcielić w życie SGP i o ile już zaczynam chwytać ten program a przynajmniej jego podstawy o tyle efekt finalny jest daleki od zamierzonego.
1. Czy ktoś się spotkał z tym ze fotografując DSLR (nikon) zdjęcia wychodzą mono ??? 

2. Czy komuś wyskakiwał błąd przy próbie wgrania profilu PHD2? Nie widzi go przez co nie mogę zgrać go z guidingiem i nie mam ditheringu. 
3. Ktoś ma może kamerkę Atik 314L lub podobną? Mam stworzyny profil i program ją widzi i podłącza, ale nie jestem w stanie wejść w jej opcje i wybrać gain/offset. Jedyny komunikat jaki mi wyskakuje to możliwość wybrania danego modelu kamerki z opcji Atika i zatwierdzenie go przyciskiem ok. Nic więcej. Tak ma być w jej przypadku ? 
 

A to może pytanie dodatkowe dla chętnych :) jak mam flat wizard i próbuje skalibrować flaty na mój aparat to w domyśle ustawione jest ADU 30.000. Mój nikon ma maks ok 16359 ADU wiec dany wynik jest nie do osiągnięcia. W co powinienem celować ? 6000? 7000? 8000? 10.000? Flaty ofkors tez mi wychodziły mono (??? O co w tym kaman??) 
 

Jak się komuś nudzi teraz przy foceniu to będę wdzięczny za podpowiedzi :) 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No właśnie Kuba nie bardzo. Bo jak zostawiłem mu domyślne ADU 30.000 i chciałem wyliczyć czas dla ISO800 to mi krzyknął ze 900sekund które dla śmiechu ustawiłem to za mało. Nie był w stanie przekroczyć swoich 16359. 
 

To będę musiał doczytać o tym .. zdebaywryzowaniu. Dziwne bo wrzuciłem do pixa to przy próbie odszumiania (nie pamietam jakim procesem) wyskoczył komunikat ze ta funkcja nie jest dla zdjęć czarnobialych :/  Jakby tam nie było w ogóle koloru ukrytego. 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. nie patrz na teoretyczny czas naswietlania - sprawdzalem to i nie dziala jak trzeba.

2. utworz profil w phd -zapisz go, restart pc, odpal sgp nadal go nie widzi?

3. atiki raczej nie maja dostepnych tych opcji to jest w cmos. ewentualnie z tego co wiem rownieaz w ccd ale u qhy,

 

SGP jest fajny, ale u mnie czasami MOCNO świruje jak mu sie wyklika cos nie tak.

Ja mam swoj klikflow i wszystko dziala bez problemow, no prawie wszystko :) (male bledziki w np goto po flipie; 1x na 10flipów - blad o pół nieba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Wam, że w dalszym ciągu nie widzi mi profilu PHD2 w SGP. Staram się googlować sprawę i nawet na stronie Sequence Generator piszą o tym problemie. Niestety wątek urywa się bez rozwiązania. Restartuje kompa, robię nowy profil, czytałem, że ktoś wyłączył firewalla w win10 i też nie był w stanie zobaczyć profili. No nic. Chyba po prostu muszę to puszczać niezależnie. I to nie jest chyba kwestia tylko profilu. SGP w ogóle nie jest w stanie zlokalizować PHD2 mimo że się podaje dobrą ścieżkę.. Hmmmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinno działać normalnie , po uruchomieniu sekwencji startuje PHD . Ale  kiedyś miałem problem z Plate solve2 bo w momencie włączenia się do sprawdzenia pozycji program  przestawał działać i go po prostu wywalało. Pomogło odinstalowanie SGP i ponowna instalacja, więc może spróbuj przeinstalować SGP.

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, gryf188 napisał:

Powinno działać normalnie , po uruchomieniu sekwencji startuje PHD . Ale  kiedyś miałem problem z Plate solve2 bo w momencie włączenia się do sprawdzenia pozycji program  przestawał działać i go po prostu wywalało. Pomogło odinstalowanie SGP i ponowna instalacja, więc może spróbuj przeinstalować SGP.

ok, spróbuje ale to jutro :) Nie chce sobie czegoś wykrzaczyć przed dzisiejszym wieczorem. Dam znać czy pomogło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.