Skocz do zawartości
  • 0

Zmiany w przepisach! Czy mogę jechać pod miasto na zdjęcia ?


Mrągowianin

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

1730714044_CYTATZMINISTRAZDROWIA.jpg.5d082a4b29fef3243cfaab7b1128199a.jpg

Wydaje mi się, że wyjazd solo, prywatnym samochodem, z blokowiska o zagęszczeniu ponad 10.000 osób/km2 pod ciemne niebo w miejsce o zagęszczeniu poniżej 1 osoby/km2 zmniejsza a nie zwiększa ryzyko ewentualnego zakażenia. A poza tym zdecydowanie jest niezbędne dla zdrowia psychicznego;  z kolei wytachanie i złożenie dziesiątek kilogramów sprzętu astro wpłynie pozytywnie na zdrowie fizyczne.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, wessel napisał:

Wg rozporządzenia PRM nie możesz - to nie jest wyjście po zakupy, do apteki lub z psem.

Można zabrać psa ze sobą.

Mnie się wydaje, że samodzielnie można. Właśnie w Teleexpresie podali , że można spacerować , ale maksymalnie w dwie osoby. Ciekawe, czy ten wątek zostanie zamkniety, bo na innym tematycznym forum, największym w kraju, wszelkie tematu np. wirusa zamykane są po kilku postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj wieczorem pojechalem na przełęcz Tąpadła pod Sobótką i okazało się, że wjazdy na parkingi są ogrodzone folią i postawiono tabliczki informujące, że leśnictwo zamknęło. Czy wszystkie parkingi w turystycznych miejscach teraz są pozamykane?

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, bartolini napisał:

Wczoraj wieczorem pojechalem na przełęcz Tąpadła pod Sobótką i okazało się, że wjazdy na parkingi ogrodzone folią i tabliczki informujące, że leśnictwo zamknęło. Czy wszystkie parkingi w turystycznych miejscach teraz są pozamykane?

Możliwe , że tak. U mnie leśnicy zamknęli Puszczę Niepołomicką i okoliczne lasy więc parkingi pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, bartolini napisał:

Wczoraj wieczorem pojechalem na przełęcz Tąpadła pod Sobótką i okazało się, że wjazdy na parkingi są ogrodzone folią i postawiono tabliczki informujące, że leśnictwo zamknęło. Czy wszystkie parkingi w turystycznych miejscach teraz są pozamykane?

Zamykane są lasy, a nie parkingi. Decyzja należy do konkretnego nadleśnictwa, choć jak słusznie już zauważono są to decyzje bezprawne. Podobnie zresztą jak wiele obostrzeń wprowadzanych przez rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie te zmiany są wprowadzane po to by epidemię w jakimś stopniu przygasić tymczasem my zamiast się dostosować zaczynamy kombinować jak tu się wyrwać i jak obejść te ograniczenia. Może jednak lepiej przeczekać te trudne czasy a nie pomagać wirusowi w rozprzestrzenianiu się.

  • Lubię 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli pakuję się, wsiadam w auto i jadę na pole gdzie nikogo nie ma, to jedynym przypadkiem gdzie mogę się od kogoś lub kogoś zarazić jest chyba ten Pan policjant, który potencjalnie może mnie zatrzymać. I tak mu odpowiem jak się tak zdarzy.....

Edytowane przez wampum
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, bartolini napisał:

O ile robimy to astro solo i nie jedziemy na miejscówkę komunikacją zbiorową - nie ma bezpieczniejszej metody spędzenia czasu na wolnym powietrzu.

Co najwyżej można złapać ASFa od jakiegoś dzika :)

 

10 minut temu, wampum napisał:

Jeśli pakuję się, wsiadam w auto i jadę na pole gdzie nikogo nie ma, to jedynym przypadkiem gdzie mogę się od kogoś lub kogoś zarazić jest chyba ten Pan policjant, który potencjalnie może mnie zatrzymać. I tak mu odpowiem jak się tak zdarzy.....

 

Różne sytuacje mogą się stać w trakcie takich podróży. Równie dobrze można założyć, że jak pojadę autem o 3:00 w nocy w niedzielę to nie będę miał wypadku bo nie ma aut na drodze :) Los bywa złośliwy. Oczywiście zgadzam się, że jak się ma pecha to i nawet ograniczając wyjścia do minimum można się zarazić. Żeby nie było - nie uważam się za fatalistę, raczej za realistę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

my miłośnicy astronomii jesteśmy jedną wielką rodziną więc te ograniczenia  do 2 osób nas nie dotyczą

 

parkingi na przełęczy pozamykali bo ludziska masowo wchodzili na Ślężę korzystając z wolnego czasu i ładnej pogody

zawsze można pojechać na Jordanów albo na miejscówkę Piotrka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem można wyjeżdżać i oglądać niebo/robić foty - grunt, aby było się samemu, ew. wyłącznie z członkami najbliższej rodziny.

Przepisy te zostały wprowadzone po to, aby nie dochodziło do zbijania się ludzi w grupy na świeżym powietrzu w parkach, lasach, placach zabaw, bulwarach itp. A takie rzeczy ostatnio miały miejsce. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, wampum napisał:

Jeśli pakuję się, wsiadam w auto i jadę na pole gdzie nikogo nie ma, to jedynym przypadkiem gdzie mogę się od kogoś lub kogoś zarazić jest chyba ten Pan policjant, który potencjalnie może mnie zatrzymać. I tak mu odpowiem jak się tak zdarzy.....

Jak się koledze samochód rozkraczy to już nie będzie tylko policjant:laugh:.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Ajot napisał:

@jutomi Ja tylko obawiam się, że policjantowi może wydawać się inaczej.

Ile wtedy może mandatu przywalić?

Powołując się na ostatnią koronaustawę policjant może Ci nawet zarekwirować auto, teleskop, montaż itd. Jak go wkurzysz to jeszcze dom Ci przerobią na tymczasowy szpital zakaźny.

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, dobrychemik napisał:

Powołując się na ostatnią koronaustawę policjant może Ci nawet zarekwirować auto, teleskop, montaż itd. Jak go wkurzysz to jeszcze dom Ci przerobią na tymczasowy szpital zakaźny.

Mojemu dziadkowi też zabrali samochód, tyle że Niemcy w 1939...

Piękne państwo nam demokratycznie wybrana władza zaserwowała...

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień a czasem z godziny na godzinę.  Najwazniejsze w tym wszystkim aby zachować  zdrowy rozsądek a niestety nie wszyscy go zachowują. Na dzień dzisiejszy można  wyjechać samemu w miejscówkę, od jutra wchodzi Rozporządzenie Ministra Zdrowia,  ktorego głównym celem jest wyeliminowanie wszelkiego rodzajy skupisk ludzkich i to na pewno nie ostatni akt prawny w tym miesiącu.  

Edytowane przez krzkrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.