Skocz do zawartości

Kto mi profesjonalnie wytnie podkładki z teflonu ?


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, trouvere napisał:

A dlaczego koniecznie muszą być z teflonu ?

Jeśli mimo wszystko będziesz obstawał przy teflonie, to niestety czekają Cię prace ręczne.

Jak rozumiem to mają być podkładki dystansowe, więc z teflonu być nie muszą. Poza tym weź pod uwagę, że teflon ma tendencje do płynięcia materiału, tz. pod wpływem siły ściskającej zmienia wymiar (płynie) i w efekcie podkładka o grubości 1.5 mm rozpłynie się na boki, tam gdzie będzie miała miejsce, i w efekcie jej grubość zmaleje poniżej zakładanej 1.5 mm.

Alternatywą może być zakup teflonowej rury grubościennej (albo jeszcze lepiej wałka) o stosownej średnicy i znalezienie tokarza, który podejmie się wytoczenia i odcięcia podkładek, co może być zaskakująco kosztowne.

Raczej podkładki ślizgowe zastępujące łożyska w montażach eq5/cg5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, trouvere napisał:

Bardzo ryzykowny pomysł z zastępowaniem łożysk przez teflon z powodu, który opisałem wcześniej.

Tam fabrycznie nie ma wcale łożysk w osi dec tylko podkładki plastikowe ktore wymienia sie podczas serwisu na ptfe. Os Ra ma lozyska i tez takie podkladki slizgowe imitujace lozyska.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastianus napisał:

Potrzebuje wyciąć podkładki z teflonu. Nożyczkami średnio to idzie.

A ja na własny użytek jestem ciekaw: z czego wycinasz te podkładki? Wiem: z teflonu, ale co wpisać do aliexpress/legro/ceneo żeby kupić kawałek teflonu, z którego potem można wyciąć podkładkę? Jak próbowałem sam to pokazywało mi papier do pieczenia (teflon sheet) albo zwykłe podkładki do śrub (teflon washer).... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

A ja na własny użytek jestem ciekaw: z czego wycinasz te podkładki? Wiem: z teflonu, ale co wpisać do aliexpress/legro/ceneo żeby kupić kawałek teflonu, z którego potem można wyciąć podkładkę? Jak próbowałem sam to pokazywało mi papier do pieczenia (teflon sheet) albo zwykłe podkładki do śrub (teflon washer).... 

Na allegro wpisz teflon płyta lub ptfe płyta na uszczelki itp.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz teflon odpowiedniej grubości? Kiedyś popełniłem maszynę CNC do wycinania rzeczy różnych, niekoniecznie płaskich.  Nie jest specjalnie dokładna, ale podkładkę wytnie. Oczywiście można zażądać od niej wycięcia podkładek z grubszego materiału i frezowania na odpowiedni wymiar,  ale za taką samą grubość w każdym miejscu ręczyć nie mogę :-) Więc jeśli masz materiał odpowiedniej grubości to można by coś wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.