Skocz do zawartości

Gromada kulista M3


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Duser napisał:

Co sądzicie ?

Jeżeli to narożniki, to pierwotną przyczyną jest moim zdaniem brak idealnej korekcji płaskiego pola w kolorach (taka aberracja chromatyczna). Może jestem trochę niefachowy pojęciowo w tej diagnozie, ale stakowanie, mocne wyciąganie histogramu i mocna saturacja kolorów pierwotny błąd optyczny tylko potęgują. @Duser, amatorska optyka nie jest przecież doskonała. Po co tak dokładnie się przyglądasz? Gdybyś nie pokazał palcem, nie zauważyłbym tego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, diver napisał:

Jeżeli to narożniki, to pierwotną przyczyną jest moim zdaniem brak idealnej korekcji płaskiego pola w kolorach (taka aberracja chromatyczna). Może jestem trochę niefachowy pojęciowo w tej diagnozie, ale stakowanie, mocne wyciąganie histogramu i mocna saturacja kolorów pierwotny błąd optyczny tylko potęgują. @Duser, amatorska optyka nie jest przecież doskonała. Po co tak dokładnie się przyglądasz? Gdybyś nie pokazał palcem, nie zauważyłbym tego. ;)

To raczej nie to. Rozumiem, że tą aberrację miałby wprowadzać korektor komy. Ale na innych moich zdjęciach ( z tym korektorem) nie ma tego efektu. Poniżej narożniki z Drzazgi z poprzedniego mojego  zdjęcia:

crop1.jpg.ce70fba3fc5e4288dedac002200ecd77.jpg

crop2.jpg.6f45c18c7d070f167f6ede99c277c5a5.jpg

O dziwo ten materiał także poskładał Maxim.

Myślę , że coś wybitnie nie zagrało podczas stackowania w Maximie, a ja niestety tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Pixem tego byś nie chyba na razie poprawił. No przynajmniej nie jego ostatnią edycją.

Dlaczego? Jest jakiś bug w sofcie który powoduje że funkcja Distortion Correction nie zawsze działa poprawnie i Juan na razie nie bardzo wie dlaczego. U mnie na przykład nie chce alignować obrazków otwartych na pulpicie - tylko z folderów.

Taki mały off sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.