Skocz do zawartości

M51 (NGC5154)


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne, stonowane zdjęcie. Jedno co rzuca się na moje oczęta to brak ( powiedzmy - jest go niewiele) koloru na gwiazdach, ale rozumiem że to Twoje zamierzone działanie. Czytam Twoje komentarze pod innymi fotkami i to Twój indywidualny kolorów odbiór Kosmosu. Ładnie rysuje ten Twój setup Sławek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również się podoba kolor gwiazd. Jakby był mocniejszy to mniejsze gwiazdy byłyby nienaturalnie przebarwione. Ale to kwestia gustu :) 


Ja również mam na tapecie M51 (wczoraj robiona) tylko muszę dorobić klatki kalibracyjne. Z tym że chyba nie opublikuję, bo nie jestem w stanie dorównać powyższym zdjęciom ;) W sumie to była moja pierwsza sesja z kamerką mono więc spodziewam się niefajnych niespodzianek ;) Ale zawsze miło jest popatrzeć na dobrze zrobiony obiekt, który się niedawno fotografowało :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ze zdjęciami niektórych kolegów to koloru na gwiazdach nima :P co nie znaczy że tak faktycznie jest. Sławek po prostu inaczej obrabia gwiazdki i tyle. Co absolutnie nie znaczy że źle - po prostu inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wessel napisał:

Porównując ze zdjęciami niektórych kolegów to koloru na gwiazdach nima :P co nie znaczy że tak faktycznie jest. Sławek po prostu inaczej obrabia gwiazdki i tyle. Co absolutnie nie znaczy że źle - po prostu inaczej.

To prawda, że nie przepadam za nadmierną saturacją kolorów gwiazdek. "Nadmierna saturacja" to oczywiście w "twórczości plastycznej" bardzo względne pojęcie.

Jednak uważam, że na fotce widać pełną paletę kolorów widmowych gwiazd: od niebieskiego poprzez biały, żółty do pomarańczowego. ;)

Jest tu może w gwiazdkach odrobinę mniej czerwieni niż zwykle, ale tym razem nadrzędna była dla mnie obróbka kolorystyczna galaktyki, której nie chciałem popsuć (zbrutalizować).

Sporo zależy też od ustawień karty graficznej i monitora. Np. na moim notebooku w którym robię obróbkę, kolorystyka jest fotki jest głębsza niż na komputerze na którym piszę tego posta.

 

@wessel, bardzo dziękuję za zrozumienie i dobry odbiór mojej "twórczości". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.