Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 8 (33) - IC771 Galaktyka w kosmicznej Pannie


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Też wieczorem coś wrzucę dołączając do astrofotograficznych miejskich sepukowców. Zebrałem tyle materiału, że nie nadążam z obrabianiem.

 

5 godzin temu, Pav1007 napisał:

Cóż począć... porobię galaktyki, których bym nie robił pod ciemnym niebem :-)

Czemu? Właśnie pod ciemnym niebem wygląda niesamowicie:

fotka z sieci, autor niestety mi nieznany. Gdyby nie spajki z Newtona typował bym, że to @Jarzyna B. 

:)

image.png.c17f4397978f18686e03d846bec70d0d.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle pomimo że to "sesja ciekawostka" :) jak to ująłeś można zrobić jedną rzecz i lepiej wtopić te galaktyki. Trochę widać ich obrysowanie i selektywne odcięcie od tła ;)

Jak na brak kalibracji przecież fajnie wygląda. Też to przećwiczyłem ostatnio i byłem zdziwiony, że dało się obrabiać. No ale to nie mgławice.

Kurcze tyle klatek :sleepy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Czemu? Właśnie pod ciemnym niebem wygląda niesamowicie:

Jestem mgławicowcem :-D Galaktyki traktuję jako "wiosenna konieczność" :-) Wiem, że wyglądają niesamowicie - może kiedyś się do nich bardziej przekonam :-)

 

40 minut temu, MaPa napisał:

jak to ująłeś można zrobić jedną rzecz i lepiej wtopić te galaktyki. Trochę widać ich obrysowanie i selektywne odcięcie od tła

Dzięki Marcin, właśnie w tym fakt, że oprócz odszumiania, w obróbce nie stosowałem praktycznie nic selektywnego - a tym bardziej nie wyciągałem ich selektywnie. Jednak domyślam się dlaczego tak to wygląda - właśnie przez odszumianie tła a nie dotknięcie tym zabiegiem galaktyk. 

Dzięki za zwrócenie na to uwagi! Przy następnych "galaktykach z miasta" na pewno nie zapomnę zadbać by było bardziej naturalnie :-)

 

42 minuty temu, MaPa napisał:

Kurcze tyle klatek

a powinno być 2x więcej :-( 

 

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

Też wieczorem coś wrzucę dołączając do astrofotograficznych miejskich sepukowców.

Fajnie :-) Wrzucaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.