Skocz do zawartości

Uniwersał


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie firmy Uniwersał przeglądając galerię zdjęć znalazłem

odnośnik ;D:

______________________________________________

Wszystkie poniższe zdjęcia zostały wykonane przez Pana Bartłomieja Okonka, dysponującego teleskopem "Uniwersał" - Cassegrain 200/3500, sprzężonym z aparatem cyfrowym Olympus Camedia 2100 Ultra-Zoom przez okular

(30mm lub 20mm) teleskopu, czasy naświetlania: 1/10 - 1/20 sek, CCD ISO 400.

Pozostałe zdjęcia można zobaczyć na stronie: _________________________________________________]http://astro.leszno.edu.pl________..._______________

 

Jestem ciekawy czy to prawda ? :D

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym samym miejscu jest też link do mojej strony. Tak się zabawnie złożyło że z Bartkiem poznaliśmy się przez internet - jesteśmy z tego samego miasta (Leszna) robiliśmy bardzo podobne zdjęcia i wspólnie robiliśmy porónania obu teleskow (chodzi oczywiście o model U13, różnica pomiędzy naszymi teleskopami była taka że ja miałem napęd). Testy wskazały na to że oba teleskopy nie różnią się jakością obrazu ani rozdzielczością.

Wydaje mi się że to udana konstrukcja, miałem kontakt jeszcze z dwoma posiadaczami takiego teleskopu i wszyscy byli zadowoleni.

Co do kontrukcji mechanicznej no niestety dobrego słowa nie powiem, jeżeli chodzi o optykę to myślę że smiało ten teleskop może konkurować z meade i Celestronem 8", odrazu jednak powiem że odradzam zakup (przynajmniej nowego).

 

Pozdrawiam !

 

ps. ja za swoje zdjęcia wydębiłem od U - mylar - bartek zdaje się że też coś tam dostał, ale to niech już on sam napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooupsssss

 

chcialem zeby ludzie wiedzieli co i jak wyglada, moja stronka to dwie czesci - zdjecia planet ktore mysle ze sa OK, oraz opis teleskopu ktory mysle ze niezbyt byl OK !

 

byl bo juz jest sprzedany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektywnie ! zerknij na moja stronke zamiescilem tam krotki opis.

Oczywiscie jestem zadowolony z tego teleskopu, tylko te ceny na rynku europejskim :'( gdyby byly jak w USA to mozna by sie bylo na cos wiekszwgo szarpnac np LX200 14" moze znasz kogos kto kupowal tam i przewozil interesowalyby mnie warunki przewozu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Papatek nie pchaj się w SC to sprzęt popularny, mierz w Maksutowa Cassegraina np od Ludesa to sprzęt podchodzący pod profesjonalne zastosowania astro :):D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, co to się tak doczepiłeś do tego SC? Maki widziałem, SC widziałem, oba bardzo fajne. Ale cena większego Maka dużo większa niż SC. :(

 

Bo i jakość dużego Maka też jest dużo większa niż dużego SC jak wiesz zapewne a w jakość zawsze warto inwestować :):D ;D

Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Janusz, to sie rozumie samo przez się że jakość Maka bedzie lepsza niz SCT porownywalnej wielkosci no ale cena znacznie sie rózni. Sam nie wiem co bym wybrał, gdybym miał do wyboru: np. 7"Maka LX200GPS lub 12"SC LX200GPS... No ale teraz to juz skrajności, niemniej sądzę że zbyt negatywnie oceniasz SC.

pozdr

małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niestety miałem do czynienia z tanimi modelami SC Meade 10" i Celestrona 8" w komisie i ich jakość nie wywarła na mnie jakoś pozytywnego wrażenia, sam rozumiesz takie mam doświadczenia a jako projektant optyki znam ich pozostałe wady którymi producenci raczej sie nie chwalą na lewo i prawo ze rozumiałych względów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Małek to chyba sam popadasz w skrajności porównując Maka 7" z 12" SCT, porównuj podobne apertury bo inaczej to abstrakcja a nie sensowne porównanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Janusz, dobrych teleskopów do komisu się nie wysyła, wiec chyba dobrego modelu szybko tam nie uswiadczysz ;) ;) ;)

 

A co do porownania chodzilo o to, że znając właściwości Maka można mieć takie wątpliwości jak dużo większy SC czy mniejszy Mak. A po co porownywac SC i MC podobnej apertury? Przeciez wiadomo co się wybierze ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Małkiem i wybrałbym raczej wiekszego sc niż małego mak-a. Wszak za tę sama cenę dostaniemy 7' maka i 10' sc. A jesli koniecznie już maka to zdecydowanie jest lepszy mak/newton niz mak/cas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba troche dyskutujecie nad "wyzszoscia Swiat Wielkanocnych nad Bozego Nardzenia"

 

Rozwinela sie fajna dyskusja tylko niech ktos napisze dokladnie dlaczego tak jest, ja ostatnio czytalem ze te wszystkie miszadla systemow sa do niczego mak-cas, mak-nevton

 

Janusz gratuluje testow ktore przeperowadziles w komisie ;D

 

Zobacznie na ta stronke http://www.mannoff.de/astro/astro.htm chlopak nie ma zadnego meka w zestawie a jakie fotki, jezeli juz fotki maja byc czynnikiem okreslajacym jaosc teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.