Skocz do zawartości

Test CEM 60 bez guide


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Duser napisał:

Zauważyłem , że prowadzenie z PEC jest nieco gorsze , kiedy montaż jest po flipie i jest po lewej stronie piera

Ja walczyłem z PEC dość długo na G42. Krzywe były idealne. Wszystko szło pięknie, jednak po zmianie meridianu z W na E, okazało się że krzywa jest inna i nie będzie to działać. Dlatego zaniechałem prób. Nagraj z ciekawości krzywą przebiegu na drugiej części nieba i porównaj je, aż sam jestem ciekaw.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sorki za offa, ale ja kiedyś duuuzo testowałem nagrywanie w eqmod dla NEQ6. Dawałem 3, 4, 10 obrotów silnika i... Powiem Wam, że w sumie lepiej było bez tego. Poza tym to co się działo po flipie, ehhh... 

 

Edit. Ślimaka 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinos napisał:

Ja walczyłem z PEC dość długo na G42. Krzywe były idealne. Wszystko szło pięknie, jednak po zmianie meridianu z W na E, okazało się że krzywa jest inna i nie będzie to działać. Dlatego zaniechałem prób. Nagraj z ciekawości krzywą przebiegu na drugiej części nieba i porównaj je, aż sam jestem ciekaw.

 

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Też sorki za offa, ale ja kiedyś duuuzo testowałem nagrywanie w eqmod dla NEQ6. Dawałem 3, 4, 10 obrotów silnika i... Powiem Wam, że w sumie lepiej było bez tego. Poza tym to co się działo po flipie, ehhh... 

 

 

1 godzinę temu, gryf188 napisał:

Kiedyś testowałem wgrywanie PEC w HEq-5 i nic z tego nie wyszło . 

Ech, to nie jest takie banalne okazuje się...Większość dostępnych na rynku montaży sobie z tym nie radzi. Tym bardziej wyniki Dusera budzą szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tayson napisał:

Czy z takiego wykresu mozna cos wywnioskowac?

okolice Regulusa, biegun za pomoca QHY PoleMaster (kilka dni temu, dzis nie korygowalem), OAG TS APO100Q + Lodestar X2.

Skoro dryfuje również Dec, to winne jest słabe ustawienie bieguna. 0,9 arcmin to słaby wynik. Ra również potrafi dryfować z powodu bieguna, chociaż raczej nie aż tak.

W dniu 4.04.2020 o 17:36, Duser napisał:

Ustawiałem przy pomocy Sharpcapa. W asystencie guidowania PHD pokazuje mi błąd 0.2 arcsek

Ale jak? Jak to jest możliwe? Na pewno nie pomyliłeś arcsek z arcmin? Pamiętasz, co pokazywał sharpcap? Albo może zrobiłbyś kontrolne sprawdzenie sharpcapem (bez ruszania ustawienia) przy okazji następnej sesji. Ciekawy jestem, bo ta wartość wydaje się nierzeczywista (w pozytywnym sensie). To by tłumaczyło oczywiście brak dryfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszW napisał:

Skoro dryfuje również Dec, to winne jest słabe ustawienie bieguna. 0,9 arcmin to słaby wynik. Ra również potrafi dryfować z powodu bieguna, chociaż raczej nie aż tak.

Ale jak? Jak to jest możliwe? Na pewno nie pomyliłeś arcsek z arcmin? Pamiętasz, co pokazywał sharpcap? Albo może zrobiłbyś kontrolne sprawdzenie sharpcapem (bez ruszania ustawienia) przy okazji następnej sesji. Ciekawy jestem, bo ta wartość wydaje się nierzeczywista (w pozytywnym sensie). To by tłumaczyło oczywiście brak dryfu.

Oczywiście pomyłka - powinno być 0,2 arcmin. Obecnie nawet mniej - 0,1 arcmin . Jak widać taka wartość wystarcza , aby nie mieć widocznego dryfu w tej skali

 

Co do dalszych testów....

Oczywiście pogrzebałem pogrzebałem i spieprzyłem. Wgrałem nową krzywą , wykonaną z uwzględnieniem większej liczby zakresów częstotliwości , niby lepiej odzwierciedlającą przebieg PE. Efekt- totalna kaszanka - zdjęcia 60 sek pojechane , gorzej niż bez PEC.

Wgrałem krzywą "po staremu" , ale nie jest juz tak idealnie.  Może dlatego, że był chyba kiepski seeing  i nagrane przebiegi były mocno postrzepione .

Efekt :

M13 300 sek PEC

m13_300_PEC.jpg.8407c47da8e4a35fa8e8b3965d0de21b.jpg

m13 600 sek PEC ( przy okazji widac, jaki jest efekt błędnego offsetu - przy gain 0 offset  ustawiony na 50)

m13_600_PEC.jpg.ba73dacf248e383c888f06a72b431c23.jpg

dla porównania  - PEC+PHD 300 sek

m13_300_PECPHD.jpg.73ba1d10b0087afc90b3e15d924e0596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.