Skocz do zawartości

Księżyc w rozmiarze XL


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, nie wszystkie miejsca są takie jak bym chciał, ale kilka obszarów wyszło fajnie. Generalnie przekonuję się do tej kamerki, chociaż początkowo wydawała się ona sporym wyzwaniem. Być może z tego powodu wydaje się mało popularna. Od dłuższego czasu czekałem na jakąś ofertę sprzedaży używanego egzemplarza i ta którą kupiłem była pierwszym przypadkiem od naprawdę wielu miesięcy - a śledzę giełdy nie tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lulu napisał(a):

Czasem im coś wyślę ale nawet niespecjalnie sprawdzam co się z tym dzieje. Jak widzę nie bardzo nawet wiem gdzie patrzeć ?

 

Klikając w "Avatar" profilu, wyświetla się aktualna "rolka" - czyli zbiór zdjęć lub filmów, taka forma relacji.

Rolki są czasowe (chyba są widoczne przez 24 godziny, ale tego nie wiem :), nie korzystam zbyt aktywnie z instagrama )

 

image.png.ab2eb4dd247aa5db1896fb5fc392e06b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację - jest coś takiego. Mam konto na Instagramie i nawet czasem coś tam wrzucam, podobnie jak na inne społecznościówki. Ale szczerze mówiąc traktuję je jako zło konieczne - rodzaj pasożytów odsysających ruch z miejsc takich jak tradycyjne fora dyskusyjne, a nie dających nic specjalnego w zamian...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ciekawy eksperyment. Parę razy miałem w rekach Skyluxa i zawsze korciło mnie żeby załadować go na montaż paralaktyczny i sprawdzić co można nim ustrzelić na Księżycu, ale nigdy się jakoś nie zmobilizowałem. Myślę że dysponując montażem z napędem byłbyś w stanie uzyskać zdecydowanie lepsze rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taki jest plan - muszę tylko dorwać napęd do jego oryginalnego (Skyluxowego) montażu Astro-3. Myślę, że ograniczeniem były głównie chmury (większość klatek do kosza).

Skylux ma być teleskopem wyjazdowym pod wizuala, ale fajnie było sprawdzić  że na statywie foto daje też  radę z prostymi zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, knowak napisał(a):

Jakie to czasy naświetlania żeby napęd był potrzebny? Przesunięcia między klatkami niwelujemy stackując.

Myślę że nie w czasie naświetlania jest problem, a w czasie zapisu poszczególnych klatek.

Jak używałem mojego Canona do fotek Księżyca (zanim nabyłem kamerę planetarną), np. 100 klatek z bardzo krótkimi czasami, to taka sesja zajmowała do kliku minut.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.