Skocz do zawartości

Księżyc w rozmiarze XL


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, diver napisał:

 

Całkiem fajnie z tego MAK-a z Barlowem wyszło. Skala duża, ostrość bardzo dobra, więc i szczegółów sporo. :original:

SW MAK 150, to jeden z najlepszych "kompaktów". Niestety cena rynkowa ostatnio staje się coraz bardziej niedorzeczna...

Dorzucę moją starą fotę, powycinana jak puzzle, ma sporo wad, ale dopiero uczyłem się obróbki, składania etc. - był to efekt jakiejś kilkumiesięcznej nauki - ale to co chcę powiedzieć, to fakt, że, MAK 150 to coś fajnego, przyjemnego i łatwego w obsłudze, a jednocześnie prawdziwie profesjonalnego.

20160509 Września, SW MAK 150, ASI 178MC na LXD-75.

full_5575.jpg

Edytowane przez harryLH
korekta
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, lulu napisał:

20 lutego. Faktycznie automat serwujący punkty kontrolne lepiej sobie z tym radzi. Są jeszcze miejsca podejrzanie miękkie, ale mniej niż przy ręcznym ustawianiu obszarów kontrolnych...

THE-MOON-2020-02-20.jpg

A możesz zdradzić jaki automat?, Mam z tym problem, w AS3 stackuje mi wybrany obszar a drugą stronę globy totalnie rozjeżdza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wampum napisał:

A możesz zdradzić jaki automat?, Mam z tym problem, w AS3 stackuje mi wybrany obszar a drugą stronę globy totalnie rozjeżdza.

Normalnie klikam Place AP Grid, przy tej skali zdjęcia miałem ustawiony rozmiar pola na 320 i zaznaczone checkboxy 'Replace' i 'Multi-Scale'. Natomiast może być po prostu tak, że ta "druga strona" to jest ta część kadru, która Ci się schowała w trakcie zbierania zdjęć np. z powodu niedokładnego prowadzenia - i tam jest po prostu znacznie mniej materiału, więc i szczegóły robią się nieostre i przede wszystkim ziarniste - zwłaszcza gdy wybierze się mniejszy procent klatek do użycia w 'Stack Options'...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A kto wie, że Tycho nie zawsze nazywał się Tycho i że w pewnym momencie nosił imię jednego z polskich królów? Nieco szczegółów na temat samego krateru i historii jego nazwy umieściłem na blogu - zainteresowanych zapraszam: http://astrostrona.pl/na-niebie/ksiezyc-przewodnik-turystyczny/tycho-krater-odebrany-polakom/

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

@lulu jak Ty takie szczegóły wyciągasz.. Ja nie wiem. Nagrywasz film i składasz, czy to mozaiki ze zdjęć? Genialne!

 

Księżyc jest czadowy. Za każdym razem jest trochę inny..i na tych zdjęciach dobrze to widać.  

 

 

Edytowane przez Rurykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rurykow napisał:

A te 5 zdjęć jak było naświetlane? Jak je równo post-processować by nie było na zdjęciach różnic pomiędzy złożonymi kadrami..?

 

Nie da się - trzeba je sobie w Photoshopie czy innym edytorze dysponującym warstwami ułożyć i dopóki są między niemi ostre granice, dopasować jasność, kontrast (i kolorystykę!!!) poszczególnych kadrów. Potem te ostre krawędzie trzeba zmiękczyć usuwając je gumką w trybie "pędzel" (Photoshop) - czyli takim, w którym gumka ma miękkie krawędzie. Inaczej przy zmniejszaniu i wyostrzaniu zawsze wyjdą w takich miejscach ostre "szwy" - nawet jeśli początkowo jasność kadrów jest idealnie zgrana i krawędzi nie widać.

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.