Skocz do zawartości

Meandry pracy z ASI 178MMC


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę licząc na Waszą pomoc, trochę w ramach raportu z pola walki, a trochę w ramach ciekawostki.

 

Kamera ASI 178 MMC (USB 3.0) podpięta do RASA i na montażu CEM120 EC podpięta do wbudowanego w oś DE huba USB 3.0.

Dalej z monta kablem zasilającym USB 3 do lapka.

 

Gain 0, temperatura -20 stopni (równiutko i stabilnie), pozyskiwanie za pomocą SGP.

 

Kalibracja trzech klatek po kolei, wszystkie dobre wszystkie fajne jedno pa drugiej co 60 sekund z kamerki.

Kalibracja Flatem, biasem i darkiem i co najważniejsze wykonana w ramach tych samych ustawień i jednego procesu w PIXie.

 

Oto wyniki dla dolnego narożnika:

Klatka 1:

obraz.png.3717a53971ebbf08687c7269d49c6da4.png

 

Klatka 2:

obraz.png.4ad364eec9dd009d57f0387c60e9e0c7.png

 

Klatka 3:

obraz.png.04f7d382985a6fb78faa943320e8aacc.png

 

 

i tak na wszelki dla upewnienia się kolejna klatka:

obraz.png.5f91b91eaf4653e99618839a66bc679f.png

 

Mówiąc krótko, takie wyniki są cały czas. Kalibracja darkiem daje różne wyniki w zależności od konkretnego suba. na niektórych materiałach jest może 10% takich zmienionych klatek, na niektórych 70%, a tylko 30% koryguje się prawidłowo. Skutek - muszę obcinać kadry, które i tak są bardzo wąskie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą kamerę - aż sprawdziłem sobie suby z ostatniej sesji.

Wszystkie są skalibrowane identycznie. Jedyna różnica, że ja palę na dużych gainach i krótkich czasach.

Ale mam też materiał z kometą (gain 100 i czasy po 120s) i M101 (gain 50 i czasy po 300s) tylko jeszcze przed kalibracją. Jak zrobię kalibrację to dam znać jak to wygląda.

 

Podejrzewałbym tak jak pisze Tayson - jakieś niestabilności napięcia podczas rejestrowania (co wpływa na różnice w amp-glow) albo rozbieżności procesu kalibracji (spróbuj może skalibrować innym dowolnym programem- SiriL, AS, Maxim...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub w CEM120 to prawdziwy zasilany hub USB 3.0, nie to co w CEM60

Jak kiedyś robiłem darki zrobiłem dla porównania przez huba i prosto z kamerki do lapka - nie było różnicy.

Zresztą ASI 1600 nie ma tego problemu.

 

Spróbuję kalibracji DSSem.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś włączoną optymalizację darka przy kalibracji? Jeżeli tak, to może program wylicza dziwne współczynniki i (niepotrzebnie) przeskalowuje dak. To może dawać takie efekty. Jeszce jedno: jak wygląda statystyka tych skalibrowanych klatek - poziomy tła podobne, czy różne?

 

Mógłbyś ewentualnie umieścić gdzieś biasa master darka i flata i do tego trzy surowe lighty (taki, który  u Ciebie kalibrował się dobrze, z nadkorekcją i nieskorygowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. Mam włączoną optymalizację, ale to dlatego, że bez tego jest dużo gorzej, jest większy zakres nieskorygowanego AMP glow.

W ciągu ostatniej doby zrobiłem pewnie z 100 kalibracji i porównywałem.

 

Mogę wrzucić ale to potrwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.