Skocz do zawartości

Miejski Łańcuch Markariana


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dołączam do grona szaleńców robiących galaktyki z miast. By jeszcze podnieść poziom szaleństwa postanowiłem zrobić to w kolorze w ramach wiosennych ćwiczeń z filtrami RGB i poznawaniu Pixa.

Nie liczyłem na zbyt wiele, łapanie malutkich, subtelnych galaktyczek z Warszawy z założenia nie ma wielkich szans na sukces, mimo to coś tam wyszło :)

Łańcuch Markariana

ED80 / ATIK 383L / HEQ5 mod

L 51x600s

RGB 15x300s na kanał (chyba przydałoby się więcej ;) )

materiał z Warszawy

LLRGB_3.thumb.jpg.a0543e926dfd0ba8a07900d80c66c7d0.jpg

1870488129_L51x600s_2.thumb.jpg.552d83a17e1ef82b255b32d37f70dbee.jpg

i wersja opisana...coś tam się złapało ;)

L_opisane.thumb.jpg.c4daae0cca7070d2d6bae6bda66f6905.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maetrik napisał:

(chyba przydałoby się więcej ;) )

Pewnie tak, ale nie jestem pewien czy pod miejskim niebem byłaby jakaś radykalna zmiana.

Chyba większość z nas "walczy" pod zaświetlonym miejskim niebem, więc warto zaznaczyć, ale w sumie nie ma co się z LP tłumaczyć. Wiadomo - LP zabija słaby szczegół i tyle.

Bardzo fajny kadr, który obejmuje właściwie wszystkie galaktyki łańcucha. :)

Może odrobinkę brakuje mi niebieskiego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lajki ode mnie. Odwrotnie jak Sławek- na gwiazdach masz chyba za dużo niebieskiego. Jakoś tak za mało zróżnicowane kolorystycznie są chyba.

A co do liczby klatek - jednak przy ilościach rzędu 70-80( luminancja)  jest wyraźna poprawa stosunku  szumu do sygnału w moich warunkach miejskich. No i po 36 klatek na kolor też dobrze robi....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa i podpowiedzi :)

Czyli jednak więcej koloru tak jak przypuszczałem no i L wiadomo...stąd pewnie też poza tym co robi nam z kolorem miasto, małe zróżnicowanie kolorystyczne. Z RGB sporo gimnastyki było by uzyskać w miare przyzwoity efekt. Pewnie więcej klatek właśnie by pomogło. To dopiero druga fotka w LRGB, zawsze robiłem NB i mgławice (one lepiej znoszą miasto) no ale są jakieś wnioski już na następny raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.