Skocz do zawartości

Wenus w Plejadach


jutomi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, M.K. napisał:

Podaj czas wykonania zdjęcia co do minuty  to sprawdzę, czy mam tego "przybysza" na kamerach.

‎sobota, ‎4 ‎kwietnia ‎2020, ‏‎22:18:11 (czas utworzenia czyli początek 20 sekund wcześniej), ISO-400, 20s . Sesje rozpocząłem 22.03 a zakończyłem 22.47

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moja, bo pozazdrościłem Wam tej promienistej Wenus. Też mi wreszcie taka wyszła - ale metotą prób i błędów .

Dopiero gdy zszedłem wyżej z przysłoną - świecie dziw się , mam promienistą Wenus ! Zdecydowanie to lepiej, zamiast

białego placka ... :) A przecież wystarczyło zapytać ... DSC07506.thumb.JPG.3f4a6f47e11e95ced9363d74e3a8a6e4.JPG

 

Sony Nex 5N na statywie , ognisko 135 mm , 2 sekundy, przysłona chyba F 13. No i wysokie ISO  6400

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna , najładniejsza ze wszystkich , które widziałem na polskich i czeskim forum !!!  Gratulacje !  Tez robiłeś na ISO 6400 , tylko inne ognisko i inny czas .

Ja tę moją dam komus na poskładanie, bo mam je w RAW  ( 10 light i 10 dark ) - bo sam tego nie umiem. Wylezie więcej gwiazdek .

Dzisiaj spróbuję na maksymalnym ognisku , które mam do dyspozycji  - 210 mm

Ciekawe, ale SONY nie operuje RAW-ami , ale ARW - ami ; dlaczego tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoją Wenus z 04.04. I przy okazji mam takie pytanie. Skąd u mnie takie prążki (interferencyjne ?) wokół Wenus ? czy jest to spowodowane filtrem LP ?. Zdjęcie wykonywałem Canonem 600D(mod)+Canon 70-200L f/4@200f/5.6. To jest stack 87 klatek po 14 sek.

 

 

Wenus(rozm).jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, xinu napisał:

Skąd u mnie takie prążki (interferencyjne ?) wokół Wenus ? czy jest to spowodowane filtrem LP ?

Możliwe. Przypomina to odblaski generowane przez filtry w teleskopie, choć jest ich więcej (może odbija się światło od wielu soczewek). Na tak jasnym źródle światła nie ma zmiłuj :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bellatrix napisał:

Szeroki kadr i jazda. Póki nie oddalą się na dobre.

Okazuje się, że nawet nie było potrzeby zmieniać ogniskowej. Udało mi się zachować parametry i skalę zdjęcia, jedynie kadrowanie z pełnej klatki musiałem trochę zmienić.

1ee.JPG.3e307c7810217b5256c41a296b0c7d5d.JPG

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza ekspozycja, dalej z 300mm + FF. Kadr pionowy, skadrowany do kwadratu. Widać, że oba fotografowane obiekty weszły w strefę obrzeża kadru, strefę winietarno-komową. Wenus zaczęła tracić 4 spajki a punktowe do tej pory Plejady zrobiły się eliptyczne. Chyba czas na skrócenie ogniskowej do 200-250mm.

1f.JPG.42ff02c76d3f0fa356bf69e49c901ea7.JPG

 

Edytowane przez jutomi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.