Skocz do zawartości

Jak złapać ISS na matrycy?


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Miron ma o tyle "łatwo", że na co dzień foci samoloty, wyćwiczył tym niesamowitą pewność prowadzenia. Gdy sam próbowałem je focić na parametrach jakich On używa do samolotów to wszystkie zdjęcia miałem poruszone :D Musiałem podbić iso i skrócić czas naświetlania żeby coś sensownego dało się wybrać :) Im więcej próbowałem tym coraz lepiej wychodziły zdjęcia. 
Mirek napisał, że zrobił 17 zdj i trzy poruszone, gdy ja robiłem to miałem 30 zdj z czego 3 się nadawały :D
U mnie tak wyglądały efekty robione GSO 10" i Canonem 450d. 
d6289b653d22dced.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Super efekty. Gratulacje.

Pytanko - czy ktoś testował w jakiś sposób automatyczne prowadzenie? Np czy SynScan na HEQ5 by się do tego nadało?

Oczywiście nie z pilota, ale gdyby napisać jakąś apką współpracującą z ASCOM? Ktoś coś takiego próbował i jest w stanie podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian Grzebielucha napisał:

Super efekty. Gratulacje.

Pytanko - czy ktoś testował w jakiś sposób automatyczne prowadzenie? Np czy SynScan na HEQ5 by się do tego nadało?

Oczywiście nie z pilota, ale gdyby napisać jakąś apką współpracującą z ASCOM? Ktoś coś takiego próbował i jest w stanie podpowiedzieć?

Z tych w miarę tanich, to montaże Meade mają taką funkcję, ale podobno działa ona tak sobie. Można też oczywiście podpiąć montaż do komputera i sterować z zewnętrznej aplikacji, tylko te Meadowskie nie są chyba wprost kompatybilne z ASCOMem - ale oczywiście jest odpowiedni moduł od EQModa.

SynScan nie ma takiej funkcji. W przypadku montaży Sky-Watchera od strony software'owej nie ma żadnego problemu, żeby coś takiego puścić z kompa przez EQMod, wszystko się ładnie łączy i działa - ale problemem jest ograniczenie w firmware montażu - podczas ruchu z prędkością powyżej 1000"/s (sekund kątowych na sekundę) montaż nie może płynnie zmieniać prędkości, musi się najpierw zatrzymać. ISS i satelity na niskich orbitach poruszają się niestety sporo szybciej (z naszej perspektywy), kiedy są w miarę wysoko na niebie. Bez modyfikacji firmware'u pozostaje tylko metoda "żabich skoków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.