Skocz do zawartości

Zmiany w astrobin


Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie ceny z Google One czy Amazon Drive, wypada na korzyść Astrobina. Można mieć nieskończoną ilość zdjęć max. 50 MB każde za 37 euro rocznie. U Googla jest 100GB za 90zł rocznie. Na tiffa z zachowanymi warstwami 50MB w sumie mało (o ile można tam takie przechowywać - nie wiem, nie korzystam). No i Astrobin ma funkcje społecznościowe, których standardowym chmurom brakuje.

 

W podstawowym planie Photoshopa jest 20GB, ale to też w zasadzie niezbyt dużo. Można powiedzieć taki gratis do PS.

 

EDIT: Pozostaje oczywiście kwestia odbudowy zaufania po ostatniej wpadce.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Salvatore zmienia cały czas cennik, bo za 37 eurakow ostatnio było 150 fotek. A co do czepiania się admina astrobina to moim zdaniem, jako użytkownik mogę dowolnie komentować jego posunięcia, gdyż poniosłem stratę. Dziwi mnie fakt, że mimo  odpływu użytkowników (mam takie wrażenie) podnosi ceny. 

 

 

Edytowane przez Maro21
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

A co mamy myśleć? To jest prywatny portal i nikomu nic do tego ile Salvatore sobie życzy. Można zawsze zrezygnować.

Dziwne podejście, po to jest forum astronomiczne żeby komentować związane z astronomią sprawy, przecież Maro nie bluzga na niego, nie zmusza do zmiany ceny tylko wyraża własne zdanie. Czyżby powszechne ostatnio podejście jednoczenia się uciśnionych przez klientów i państwo "przedsiębiorców" (cudzesy bo w prawie nie istnieje taka definicja, proszę nie doszukiwać się obelg) ?!

Jeszcze niedawno jeden prowadzący działalność gospodarczą z chęcią wydrapałby drugiemu oczy żeby tylko mieć lepiej, a tu proszę chyba jedna z nielicznych pozytywnych stron wirusa... pojednanie środowiska.  Mam nadzieję że nie chwilowe.

Edytowane przez cwic
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, holeris napisał:

Porównanie ceny z Google One czy Amazon Drive, wypada na korzyść Astrobina. Można mieć nieskończoną ilość zdjęć max. 50 MB każde za 37 euro rocznie. U Googla jest 100GB za 90zł rocznie.

To wypada akurat zdecydowanie na korzyść Google. Normalne zdjęcie DSowe zajmuje w pełnej rozdzielczości max 10 MB. Jedyne co może zająć więcej to mozaiki Księżyca. Więc na 100 GB mógłbyś umieścić 10000 zdjęć. Czy "normalny" człowiek jest w stanie wyprodukować tyle astrofotografii? Nie sądzę. Czyli 100GB na takim dysku byłoby aż nadto a kosztuje połowę.

Oczywiście to tylko porównanie pojemności i ceny, a przecież nie w tym leży siła i bezkonkurencyjność astrobin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Astrobin jest bezcenną kopalnią wiedzy o obiektach, sprzęcie i jego możliwościach. Nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby traktować AB jako dysk/chmurę do przechowywania danych. A byli tacy którzy właśnie tak zrobili, a teraz płaczą że stracili dorobek wielu lat. Mają rację, bo to usługa płatna i powinna działać, tylko co z tego wynika? Pójdą z tym do sądu? Patrząc na funkcjonalności tego portalu ceny podyktowane przez Salvatore nie są wygórowane, bo astrofotografia tanim hobby nie jest i dołożenie 200 złotych rocznie jest niczym dla zaawansowanego astrofotografa.

Sądzę że Salvatore dostał po pęcinkach i teraz się pozabezpiecza i prawnie i systemowo żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze ostatnio widnieje link o dotacje. 

 

Moje zdanie. Oczywiście to co napisałem powyżej Maciek popieram w 100%. Dodam, że dla mnie 2 stówki to za dużo. Okolice stówy sa jeszcze do przełknięcia. 

 

Kopie glowych tiffow trzymam w 3 miejscach: 

- tam gdzie moja strona www

- główny dysk w pc

- dysk bsckup w szafie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wessel napisał:

Sądzę że Salvatore dostał po pęcinkach i teraz się pozabezpiecza i prawnie i systemowo żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Dokładnie. Właściciel wreszcie zaczął pewne sprawy traktować profesjonalnie, a takie rzeczy nie są darmowe. Sam wiem, ile my płacimy za serwer i administrację AP, backupy, monitoring, etc. Kiedyś to kosztowało grosze, ale... całe szczeście nic nie straciliśmy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.