Skocz do zawartości

Słonecznik na kwarantannie, Messier 63


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdan dostaje przez ciebie zeza rozbieżnego :D

Nie wiem czy mam się skupić na fenomenalnym detalu M63, czy podziwiać ten dziki tłum obiektów w tle...

W efekcie próbuje obu na raz, przez co niedługo będę miał dwie niezależne gałki oczne :happy:

Fotka rewelka :Beer:

Tak z ciekawości. Ile dni zbierałeś cały materiał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotrek L. napisał:

Bogdan dostaje przez ciebie zeza rozbieżnego :D

Nie wiem czy mam się skupić na fenomenalnym detalu M63, czy podziwiać ten dziki tłum obiektów w tle...

W efekcie próbuje obu na raz, przez co niedługo będę miał dwie niezależne gałki oczne :happy:

Fotka rewelka :Beer:

Tak z ciekawości. Ile dni zbierałeś cały materiał?

 

Dzięki Piotrek, fajnie się to czyta :laughing: Materiał zbierałem z przerwami na inne obiekty około miesiąca.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie!  Miło mi ogromnie chociaż wiadomo, że w astrofotografii nic nie przychodzi łatwo, to masa pracy i poświęcenia.

To zdjęcie wyjęło mi 1,5 miesiąca z życiorysu :emotion-5:

 

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Perfekcyjna praca - Twoje zdjęcia to klasa światowa i referencja z najwyższej półki. Super!

Dzięki Łukasz! Też podziwiam Twoje osiągnięcia i technikę w jakieś osiągnąłeś niebywałą perfekcję :notworthy:

 

59 minut temu, bajastro napisał:

Galaktyka w tle, Aladin, SDSS9:
image.png.cedcfedc8cd1b699f52020a9397a3ddc.png
Daleko jest, z bazy Vizier:

image.png.c1f1fb548833c5f568100a55165182fd.png

384 Mpc ~1.25 mld lat świetlnych

albo to jak zauważył kolega Domek:

http://simbad.u-strasbg.fr/simbad/sim-id?Ident=%404063695&Name=2MFGC 10580&submit=submit

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Ja jeszcze tylko chciałem zwrócić uwagę na niesamowite struktury pływowe (tidal streams - jak to po polsku jest?)

Krótkie bezczeszczenie dla uwypuklenia:

M_63_BH.jpg.e7dafa525c196681f3ea5af56451450d.jpg

No tak gdyby dało się to tak pokazać bez szumu :haha: myślę, że nawet dwa razy więcej materiału nie dało by szans na taką prezentację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.