Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Piotr,

Super fotka ! Jeżeli pozwolisz dołaczę oznaczenie gromad kulistych w M110, ze zdjęcia które kiedyś popełniłem ;)

Pozdr

Paweł

Am31_ozn_m110.jpg

Edited by TUR
  • Like 5

Pięknie wyszło.

Już nie mogę się doczekać kiedy się znowu u pani Joli na obserwacjach spotkamy.

• Like 2

Mój ulubiony obiekt. Tak patrzę - też Ci wyszło lekko niebieskawe otoczenie jądra?

3 godziny temu, TUR napisał:

Piotr,

Super fotka ! Jeżeli pozwolisz dołaczę oznaczenie gromad kulistych w M110, ze zdjęcia które kiedyś popełniłem ;)

Pozdr

Paweł

super strzał Paweł, dzięki :)

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Pięknie wyszło.

Już nie mogę się doczekać kiedy się znowu u pani Joli na obserwacjach spotkamy.

oby jak najszybciej Piotrze :)

Godzinę temu, wessel napisał:

Mój ulubiony obiekt. Tak patrzę - też Ci wyszło lekko niebieskawe otoczenie jądra?

odczyty w PS mam takie:

jądro 189-192-196

otoczenie 135-131-126

czyli jądro niebieskawe ale otoczenie już nie

• Like 1

Fajne odwzorowanie. Intrygują mnie te dwie ciemne plamy w obszarze galaktyki. Z początku myślałem że to jakiś błąd Twojego obrazu, ale przejrzałem inne fotki tego obiektu i okazuje się, że te ciemne plamy tam są. ;)

8 godzin temu, piotrem napisał:

LRGB 4 h czasy 60:60:60:60 @ 10 minut klatka

Materiału więc stosunkowo niedużo. A jednak udało Ci się uzyskać mało szumiący obrazek. Odszumiałeś podczas obróbki?

8 godzin temu, piotrem napisał:

Lewy dolny róg to oczywiście nie gradient tylko blask M 31.

:)

8 godzin temu, diver napisał:

Fajne odwzorowanie. Intrygują mnie te dwie ciemne plamy w obszarze galaktyki. Z początku myślałem że to jakiś błąd Twojego obrazu, ale przejrzałem inne fotki tego obiektu i okazuje się, że te ciemne plamy tam są. ;)

Materiału więc stosunkowo niedużo. A jednak udało Ci się uzyskać mało szumiący obrazek. Odszumiałeś podczas obróbki?

:)

te ciemne plamy to chmury gazu i pyłu opisane fajnie na tej stronie:

https://www.nasa.gov/feature/goddard/2018/messier-110

ten obrazek delikatnie odszumiałem ACDNR w PI, czasem używam też AAA albo Carboniego

Atik 460m generalnie mało szumi, ja nie robię w ogóle darków i biasów, tylko 'cosmetic correction' w PI :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.