Skocz do zawartości

NGC 3718. Bitwa, która przerodzi się w dłuższą wojnę


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Tayson napisał:

Jak myslisz, czy nie lepiej temat nazywać nazwa obiektu?

Zdecydowanie tak, zresztą to już nie pierwszy raz kolegi :-) To jest forum, tu nie potrzeba clickbaitowych tytułów :-)

 

Co do zdjęcia to pięknie obrobiony materiał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się niestety nie zgodzę z przedmówcą. Kuba, tak na początek przyjrzałbym się rozjechanym kolorom na gwiazdkach i nieładnym plamom w tle. Chyba trochę za bardzo wyciagnąłeś galaktyki  jak na możliwości tego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tuvoc napisał:

Zdecydowanie tak, zresztą to już nie pierwszy raz kolegi :-) To jest forum, tu nie potrzeba clickbaitowych tytułów :-)

Co za trudne słowa. Gdybym chciał oszukać, to bym napisał, że mam na zdjęciu jak się kometa rozpada itp. Astrofotografia to pewien styl życia, zmagania i historia. To jest mój kawałek tej historii, banalny czy nie ale mój. Podobnie jak projekt taras, gwiezdny kuper, czy boży palec itp. Ale poprawię się - dodałem w tytule.

 

2 godziny temu, wessel napisał:

Kuba, tak na początek przyjrzałbym się rozjechanym kolorom na gwiazdkach i nieładnym plamom w tle. Chyba trochę za bardzo wyciagnąłeś galaktyki  jak na możliwości tego materiału.

Nie współpracowało. Tło mnie doprowadziło do obłędu, gwiazdki mam takie zawsze, ale tu ze względu na konieczną dużą saturację nie dało się tego w pełni opanować. Pamiętaj, że daję zdjęcia 100%, odsłaniam te braki, ale świadomie.

Tu czysta luminancja. Mam coś czego nie mogłem się pozbyć, chyba obwisła mi jedna z nitek krzyża i mam taki wąsik w jasnych gwiazdach. Irytujące bardzo, poza tym znośnie. Ale kolor do zrobienia od nowa.

 

 

NGC3718_Luminance_JSzyma_v2.thumb.jpg.ec28fc0caa4411a52bef3a46a9239c40.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Kuba, tlo nie jest  "znośne". Jest zaszumione, nieprzyzwoicie zaszumione  jak na sprzęt tej klasy i bardzo plamiaste, nierównomierne. ZA BARDZO WYCIąGASZ TEN MATERIAŁ !!!!

No chyba że chcesz prezentować swoje prace w taki sposób, ale to już wola Autora i jest poza oceną :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się nie ogląda do momentu, kiedy dzieje się coś tak widocznego że trzeba się temu lepiej przyjrzeć. Stretch jest narzędziem które trzeba używać do kontroli jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubaman napisał:

Astrofotografia to pewien styl życia, zmagania i historia. To jest mój kawałek tej historii, banalny czy nie ale mój.

Oj tak, tak...a poza tym tytuł zupełnie bezpretensjonalny, a za to oddaje istotę rzeczy, a to już nie takie banalne... :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

dłubię sobie przy tym materiale i oto nowe wersja.

Obrobiona minimalnie pod względem kolorów. Nowa kalibracja, i jest dużo łatwiej.

Kolorystyka gwiazd jednak jest tu nie do ogarnięcia bez doktoratu.

989077749_NGC3718_LRGB__jestdobrze_eee__amoe_v3.thumb.jpg.43ee1963d7ba7079303fb851c73911ec.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.